Aysham

راهنمای سفر به اروپا بدون تور؛ شرایط سفر به اروپا و اخذ ویزای شینگن

راهنمای سفر به اروپا بدون تور؛ شرایط سفر به اروپا و اخذ ویزای شنگن

سفر به اروپا بدون تور به راحتی امکان پذیر است. تنها اقدامی که باید برای سفر به اروپا بدون تور انجام شود دریافت ویزای شنگن است. در این نوشتار قصد داریم راهنمای سفر به اروپا بدون تور و شرایط اخذ ویزای شینگن را برای علاقه‌مندان عنوان کنیم تا بتوانند مراحل دریافت ویزای شنگن را با موفقیت انجام دهند و برای سفر خود برنامه‌ریزی‌های لازم را داشته باشند. افرادی که قصد سفر به اروپا بدون تور را دارند، بایستی مدارکی مانند ویزای شنگن، مدارک اثبات کننده رزرو هتل، همچنین بلیط های هواپیما برای رفت و برگشت را ارائه کنند تا بتوانند بدون تور به یکی از کشورهای اروپایی سفر کنند. به‌ طورکلی ۲۶ کشور هستند که عضو اتحادیه شنگن محسوب می‌شوند و برای سفر به آن‌ها اتباع خارجی می‌توانند ویزای شنگن را دریافت کنند. مسافران می‌توانند تنها با داشتن یک ویزا، بدون هیچ گونه ممنوعیتی در سایر کشورهای عضو حوزه شنگن نیز رفت و آمد داشته باشند. برخی از کشورهای عضو منطقه شنگن که برای سفر ایرانیان مناسب هستند عبارتند از:

 • سوئد
 • آلمان
 • فرانسه
 • هلند
 • اتریش
 • نروژ
 • ایتالیا
 • لوکزامبورگ
 • یونان
 • ایسلند
 • پرتغال
 • بلژیک
 • دانمارک
 • اسپانیا
 • فنلاند
 • سوئیس

حتما مشاهده کنید : بهترین آژانس مسافرتی برای تور اروپا؛ مجری مستقیم تور اروپا

بهترین زمان سفر به اروپا

بهترین زمان سفر به اروپا

اولین سوالی که به هنگام برنامه ریزی سفر اروپایی با آن رو به رو می شویم "بهترین زمان سفر به اروپا" است. با توجه به این که قاره اروپا دارای زمستان های بسیار سخت، پاییزهای سرد و بهار معتدل است، بهترین زمان به این قاره برای لذت برد از سفر و گشت و گذار راحت، تابستان است.

شما می توانید در فصل تابستان به راحتی از تفریحات آبی این قاره بهره ببرید، جاذبه های گردشگری آن را مشاهده کرده و از مکان های تاریخی نیز به راحتی بازدید کنید. حال اگر می خواهید در فصل های دیگر نیز سفر اروپایی خود را انجام دهید، ما در ادامه بهترین ماه ‌ها را به شما معرفی می کنیم که می توانید در برنامه سفر اروپایی خود آن ها را مد نظر خود قرار دهید.

فصل بهار (ماه مارس)

میانگین هوا در ماه مارس بین 15 تا 20 درجه است؛ بنابراین می توانند زمان خوبی برای سفر اروپا در فصل بهار باشند. البته این موضوع را در نظر داشته باشید که بارش در فصل بهار زیاد بوده و امکان استفاده از تفریحات آبی نیز در این فصل وجود ندارد. پس اگر به دنبال یک سفر بهاره با میانگین هوای معتدل هستید، اروپا گزینه مناسبی است.

فصل پاییز (ماه دسامبر)

فصل پاییز نیز مانند بهار دارای حجم بالایی از بارش است. میانگین دما نیز در این ماه نیز بین 10 تا 20 درجه سانتی گراد است. درست است که در این فصل نیز نمی توانید از تفریحات آبی استفاده کنید، اما طبیعت اروپا در فصل پاییز آنقدر زیباست که هر فردی را مجذوب خود می کند.

معمولا گردشگران کمتری در فصل پاییز به کشورهای اروپایی سفر می کنند؛ بنابراین برای دسته افرادی که از ازدحام جمعیت فراری هستند، فصل پاییز قاره اروپا بهترین انتخاب برای سفر است. می توانید برای کاهش هزينه سفر به اروپا بدون تور در این فصل نیز از هتل هایی استفاده کنید که معمولا خدمات خود را در سطوح متوسط ارائه می دهند.

فصل زمستان (ماه مارس)

اروپا زمستان های بسیار سرد و سختی را برای خود به همراه دارد، به همین دلیل ما تنها ماه مارس که میانگین دمای 1 تا 10 درجه را برای خود به همراه دارد، به عنوان بهترین ماه زمستان برای سفر به اروپا معرفی می کنیم. نکته حائز اهمیت در رابطه با سفر به اروپا در زمستان این است که شما هزینه ای بسیار مناسب را بابت تفریحات یا سفر خود پرداخت خواهید کرد؛ زیرا گردشگران بسیار کمی در فصل زمستان به اروپا سفر کرده و به همین دلیل، هزینه هتل بسیار کمتر از سایر زمان های دیگر سال است. از طرفی دیگر، به علت نزدیک بودن به کریسمس، فروشگاه ها نیز محصولات خود را به قیمت بسیار کمتری ارائه می دهند که می تواند امتیاز بسیار خوبی برای دسته افرادی باشد که علاقه به گشت و گذار در فروشگاه ها و خرید کردن دارند.

شرایط دریافت ویزای شنگن

شرایط دریافت ویزای شنگن

برای دریافت ویزای شنگن افراد متقاضی باید یکسری مدارک را آماده کنند و به سفارت کشور مورد نظر تحویل دهند. در غیر این صورت نمی‌توانند ویزای شنگن را دریافت کنند. متقاضیان دریافت ویزای شنگن باید تمکن مالی داشته باشند و بتوانند گردش حساب سه ماه آخر خود را به سفارت تحویل دهند.

چراکه یکی از مدارک مهم برای افسر سفارت و صدور ویزای شنگن، گردش سه ماه آخر حساب متقاضی است. اگر مشخص شود که متقاضی تمکن مالی کافی برای سفر به اروپا را ندارد، ویزا ریجکت می‌شود. تمکن مالی برای دریافت این ویزا از ۶۰ میلیون تا ۱۵۰ میلیون تومان متغیر است.

البته این مبلغ با توجه به کشور مورد نظر متفاوت است. هزینه‌های مربوط به اخذ ویزای شنگن نیز با توجه به کشور انتخابی متفاوت است و افراد باید رسید این هزینه‌ها را تحویل سفارت بدهند. هزینه‌های مربوط به ویزا نیز مورد نیاز است برای دریافت ویزای توریستی شنگن حداقل هشتاد یورو مورد نیاز است؛ اما برخی از کشورها که از طریق کارگزاری‌های معتبر خود ویزا صادر می‌کنند. ۲۰ تا ۳۰ یورو برای حق‌الزحمه افرادی که در کارگزاری خدمت می‌کنند پرداخت می‌شود.

برخی از هزینه‌های دیگر که برای دریافت صدور ویزای شنگن لازم است، شامل گرفتن هزینه مربوط به گرفتن وقت سفارت از طریق آژانس‌های گردشگری و یا موسسه‌های مهاجرتی است. اگر افراد بتوانند خودشان به صورت اینترنتی نوبت برای وقت مصاحبه سفارت بگیرند، این هزینه را نیازی نیست پرداخت کنند. مدارک مورد نیاز برای گرفتن وقت سفارت، ارائه عکس مناسب پاسپورت و مدارک هویتی متقاضی است.

مدارک بایستی حتماً ترجمه معتبر داشته باشند و دارای مهر دارالترجمه باشند. یکی از دلایل اصلی ریجکت شدن ویزای شنگن عدم تکمیل مدارک و نداشتن تمکن مالی است. افراد باید بلیط رفت و برگشت خود را نیز به سفارت تحویل دهند تا افسر سفارت از بازگشت متقاضی به کشور خود اطمینان حاصل کند. در غیر این صورت ویزا برای چنین افرادی صادر نخواهد شد. با در نظر گرفتن شرایط اخذ ویزای شنگن، در ادامه به شرایط سفر به اروپا و راهنمای سفر به اروپا بدون تور می‌پردازیم.

حتما مشاهده کنید : چگونه بدون تور سفر کنیم؟ راهنمای سفر به استانبول بدون تور

راهنمای سفر به اروپا بدون تور

برای سفر به اروپا بدون تور ابتدا باید کشور مقصد را انتخاب کنید مطلع بود از بهترین زمان سفر به اروپا کار شما را راحت تر می کند. پس از انجام تحقیق‌های لازم به دنبال دریافت ویزای شنگن باشید. گرفتن ویزا از برخی کشورهای منطقه شنگن راحت‌تر است؛ اما برخی کشورها سخت‌گیری‌های زیادی برای صدور ویزا دارند.

به همین خاطر اگر قصد مسافرت به کشورهای اروپایی را دارید که عضو منطقه شنگن هستند، می‌توانید به راحتی یک کشور را انتخاب کنید که شرایط و مدارک لازم برای تور اروپا در آنجا  راحت‌ تر باشد و از طریق خاک آن کشور به اروپا وارد شوید.

هنگامی‌که وارد کشورهای اروپایی شوید، می‌توانید بدون هیچ گونه محدودیتی به سایر کشورهای منطقه شنگن نیز سفر کنید. فقط دقت داشته باشید که اگر ویزای یک کشور را دریافت می‌کنید تنها از طریق خاک همان کشور می‌توانید وارد اروپا شوید.

پس از انتخاب کشور و تصمیم‌ گیری برای دریافت ویزای آن کشور بایستی قوانین مربوط به سفارت آن کشور را بررسی کنید و مدارک خود را به صورت کامل به سفارت تحویل دهید. در غیر این صورت امکان ریجکت شدن ویزای شما به دلیل نقص در مدارک وجود خواهد داشت.

حتما مشاهده کنید : ارزانترین کشور برای مسافرت ایرانیان کجاست؟ پیشنهاد سفر خارجی

مراحل دریافت ویزا برای سفر به اروپا

مراحل دریافت ویزا برای سفر به اروپا

پس‌ از اینکه مدارک خود را تکمیل کردید و از سفارت کشور مورد نظر برای انجام امور مربوط به انگشت‌ نگاری و مصاحبه وقت گرفتید منتظر می‌شوید تا طبق وقتی‌که به شما داده شده به سفارت مراجعه کنید. برخی از سفارت‌ها هستند که از طریق ارسال ایمیل و پیامک زمانی که باید به سفارت مراجعه کنید را به شما اطلاع می‌دهند.

بهترین زمان برای اقدام به دریافت ویزای شنگن و سفر به اروپا بدون تور حداقل ۳ ماه زودتر است. چراکه ممکن است برخی از کشورها پروسه زمان بری برای صدور ویزای توریستی داشته باشند.

پس از انجام امور مربوط به انگشت‌ نگاری و مصاحبه سفارت بایستی مدارکی را به سفارت ارائه کنید که شامل اسناد رزرو هتل در کشور مقصد باشد تا افسر سفارت مطمئن شود که شما یک محل برای سکونت در کشور مقصد را دارید.

مدارک باید واقعی باشد و دارای تاریخ و زمان متناسب با سفر شما باشد. رزرو کردن بلیط هواپیما برای رفت و برگشت به کشور مقصد نیز جزو مدارک مهم است بلیط ها باید واقعی باشند و معتبر در غیر این صورت از طرف افسر سفارت مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد.

اگر قصد دارید در اروپا به کشور دیگری نیز سفر کنید می‌توانید مدارک مربوط به خرید بلیط های بین شهری و همچنین رزرو هتل در کشورهای دیگر را نیز ارائه کنید. اگر برنامه ریزی خاصی برای گردشگری و بازدید از جاذبه‌های متفاوت اروپایی دارید، می‌توانید مدارک مربوطه را نیز تحویل دهید و پیش از سفر اقدامات لازم برای خرید بلیط این مکان‌ها را انجام دهید.

درست است که سفر به کشورهای اروپایی در منطقه شنگن بدون دریافت ویزا امکان پذیر است؛ اما افرادی هستند که می‌توانند به صورت کاملاً حرفه‌ای و بدون نقص، برنامه‌ریزی‌های لازم را برای شما انجام دهند و ترتیب یک سفر خاطره انگیز را برای شما بدهند.

کارشناسان مهاجرتی آژانس گردشگری آیشم می‌توانند در این راستا شما را راهنمایی کنند و از شروع سفر تا زمان بازگشت با شما همراه باشند. تنها کافی است با شماره‌های این آژانس‌ها تماس حاصل فرمایید و از مشاوره‌های وکلای مهاجرتی در رابطه با چگونگی تکمیل و ارائه مدارک، بهترین زمان تعیین وقت سفارت، انجام امور مربوط به رزرو هتل در اروپا، رزرو بلیط و همچنین برنامه‌ریزی‌های مربوط به گشت‌وگذار در اروپا را انجام دهند.

انواع ویزای شینگن

انواع ویزای شینگن

یکی از مواردی که بایستی در رابطه با راهنمای سفر به اروپا بدون تور بدانید، آشنایی با انواع ویزای شینگن است. در این بخش ما به معرفی این ویزاها می پردازیم.

 • ویزای اتحادیه شینگن (USV): همان ویزای توریستی برای گردشگران / مجوز ورود و سفر به کشورهای عضو پیمان شینگن به مدت 90 روز در هر 6 ماه / این نوع ویزا خود دارای دسته بندی زیر است:
 • ویزای نوع A: ویزای ترانزیت فرودگاه / با این ویزا می توانید در فرودگاه یکی از کشورهای عضو شینگن پرواز خود را برای سفر به کشورهای خارج از عضو شینگن تعویض کنید.
 • ویزای نوع B: ویزای عبوری یا ترانزیت / با داشتن این ویزا می توانید به مدت 5 روز در خاک کشور عضو شینگن بمانید.
 • ویزای نوع C: ویزای روادید کوتاه مدت / با این ویزا، شما اجازه دارید تا در کشورهای عضو شینگن به راحتی اقامت داشته باشید.

دریافت کنندگان ویزای نوع سی ، یکی از 3 نوع ویزای زیر را دریافت می کنند:

 1. ویزای یک‌ بار ورود (SINGLE-ENTRY)

همان طور که از نام این ویزا مشخص است، افراد تنها می توانند برای یکبار ورود به کشورهای عضو شینگن از آن استفاده کنند. به محض این که با این ویزا وارد خاک کشور عضو شینگن شوید، دیگر اعتباری ندارد. برای دسته افرادی که با تورها به اروپا سفر می کنند، این مدل ویزا ارائه می شود.

 1. ویزای دو بار ورود

این نوع ویزا نیز مانند ویزای یک بار ورود است، با این تفاوت که شما دو بار اجازه دارید به کشور عضو شینگن ورود کنید. در نظر داشته باشید که دوباره ورود به کشور عضو اتحادیه شینگن، تنها در محدوده زمانی مشخصی که در ویزا درج شده است، امکان پذیر است.

 1. ویزای چند بار ورود (MULTIPLE-ENTRY)

این ویزا به شما مجوز می دهد تا هر چند بار که مد نظرتان است، به کشورهای اروپایی ورود کنید. اگر بخواهیم به بیانی ساده تر این ویزا را به شما معرفی کنیم، می توانیم این گونه بگوییم که ویزای چند بار ورود به مسافر اجازه می دهد تا به چندین کشور از اتحادیه شینگن سفر کند و حداکثر 90 روز نیز در این قاره اقامت داشته باشد. این 90 روز به محض این که شما به هر کشوری از اتحادیه شینگن ورود پیدا کنید، محاسبه می شود. زمانی که 90 روز شما به پایان رسید، 6 ماه بعد می توانید دوباره برای دریافت این ویزا اقدام کنید.

 • ویزای اعتباری منطقه محدوده (LTV): تنها در منطقه های مشخصی اعتبار دارد / مختص به پناهندگان است.
 • ویزای ملی: به عنوان ویزای نوع دی نیز معرفی می شود / برای افرادی که قصد سفر به اروپا به هدفی خاص مانند تحصیل هستند مناسب است / این ویزا با توجه به شرایط و هدف شخص می تواند یکبار ورود یا چند بار ورود باشد / متقاضیان ویزای ملی بایستی شرایط زیر را داشته باشند:
 • دانشجوی بین المللی برای انجام پروژه های تحقیقاتی باشند که به مدتی مشخص و نه بیشتر از یکسال به کشورهای شینگن سفر می کنند.
 • دانشجویان بین المللی که قصد شروع تحصیل در یک دوره تحصیلی را دارند. این گروه ویزای یکساله دریافت می کنند و می توانند برای اقامت بیشتر آن را تمدید کنند.
 • کار کردن یا پژوهش های علمی آموزشی در مراکز تحقیقاتی یا موسسه های معتبر در کشورهای عضو شینگن. این ویزا با توجه به بررسی سوابق متقاضی و همچنین خانواده وی صادر می شود.
 • متخصصانی که با هدف ارائه تخصص خود و به اشتراک گذاشتن آن وارد کشورهای عضو شینگن می شود. این ویزا همچنین برای هنرمندان و ورزشکاران نیز ارائه می شود.
 • افرادی که در وضعیت پزشکی اضطراری قرار داشته و قادر به ترک کشورهای عضو اتحادیه شینگن نمی باشند. مانند زنان بارداری که حین سفر دچار درد بارداری و زایمان زودرس می شوند.

حتما مشاهده کنید : راحت ترین ویزای توریستی اروپا؛ چگونه ویزا شینگن بگیریم؟

شرایط و مدارک لازم برای سفر به اروپا

اگر قصد سفر اروپا و یا کشورهای حوزه شینگن دارید، بایستی برای اخذ ویزا ابتدا مدارک لازم را جمع آوری کنید. شایان ذکر است که مدارک لازم برای سفر به اروپا و همچنین مدارکی که برای اخذ ویزای شینگن ارائه می شوند، بسیار شبیه به هم بوده و تنها در برخی جزئیات، تفاوت هایی در آن ها به چشم می خورد. حال یک به یک به بررسی مدارکی که برای سفر به اروپا احتیاج دارید، می پردازیم.

 • سه قطعه عکس در ابعاد 3 در 4 : جدید / رنگی / زمینه کاملا سفید / تمام رخ
 • فرم درخواست ویزا به صورت تکمیل شده
 • اصل شناسنامه
 • پاسپورت جدید و همچنین پاسپورت قدیمی به همراه کپی صفحات مهم
 • کارت ملی
 • اصل سند ملکی شخصی که قصد سفر دارد یا همسر وی (در صورتی که چند سند دارید، آن ها را نیز ضمیمه پرونده خود کنید)
 • نکته: در صورتی که سند به نام همسر مسافر باشد، بایستی کپی از تمامی صفحات شناسنامه او ارائه شود.
 • اصل مدرک شغلی
 • مشاغل خصوصی: ارائه پروانه بهره برداری، گواهینامه فعالیت صنعتی، جواز کسب، جواز مطب، کارت بازرگانی، آگهی تاسیس و تغییرات.
 • مشاغل دولتی: معرفی نامه از محل کار با ذکر سمت شغلی به همراه اصل لیست بیمه و 3 عدد از آخرین فیش های حقوقی، کارت یا حکم بازنشستگی، حکم کارگزینی، برای دانش آموزان و دانشجویان گواهی اشتغال به تحصیل
 • ارائه بلیط پرواز رفت و برگشت به کشور مقصد
 • برگه ای که تایید می کند شما رزرو هتل را انجام داده اید (واچر)
 • ارائه پرینت سه ماهه حساب بانکی (حساب جاری). در این پرینت مانده بایستی حداقل 30 میلیون تومان بوده و تماما به زبان انگلیسی باشد.
 • گواهی مانده حساب بانکی با تایید امور بین الملل
 • پرداخت ضمانت برگشت سفر به عنوان ضمانت بانکی با مبلغ 50 میلیون تومان

نکته: مدارک و ودیعه ها از زمان اقدام به دریافت ویزا تا زمان برگشت از سفر به صورت امانت باقی می ماند. در نظر داشتن اطلاعات فوق و جمع آوری آن ها، مهم ترین راهنمای سفر به اروپا بدون تور هستند.

نکات مهم در رابطه با درخواست ویزای شینگن

اگر به دنبال مهم ترین بخش راهنمای سفر به اروپا بدون تور هستید، بایستی به شما بگوییم، نکاتی که در این بخش در اختیار شما قرار می دهیم به عنوان مهم ترین موارد در بخش راهنمای سفر به اروپا بدون تور تلقی می شوند. بنابراین توصیه می کنیم این مطلب را برای خود ذخیره کرده تا به هنگام اخذ ویزای شینگن و ثبت درخواست، نکات قید شده در این بخش را مد نظر خود قرار دهید:

 • تمامی مراحلی که شما برای درخواست و اخذ ویزای شینگن طی می کنید، در کنسولگری ها و همچنین سفارتخانه های کشورهای این حوزه قابل اجرا و همچنین پیگیری هستند.
 • بایستی تمامی مدارکی که هر سفارتی از شما می خواهد را به طور کامل ارائه دهید.

تمدید ویزای شینگن

یکی از مواردی که جزو هزينه سفر به اروپا بدون تور می باشد، تمدید ویزای شینگن است. گاهی اوقات شما به هنگام سفر به یکی از کشورهای ویزای شینگن، بنا بر دلایلی بایستی بیش از 90 روز در آنجا اقامت داشته باشید.

در این صورت، اگر دلیل شما منطقی و قابل اثبات باشد، شما می توانید ویزای شینگن خود را تمدید کنید. نکته مهمی که در رابطه با این موضوع بایستی مد نظر خود قرار دهید این است که قبل از به اتمام رسیدن دوره 90 روزه بایستی برای تمدید ویزا اقدام کنید. اگر 90 روز شما به پایان برسد و شما چند روز بعد اقدام به انجام مراحل تمدید کنید، حضور شما در کشور غیر قانونی بوده و منجر به بروز مشکلات بسیاری خواهد شد.

برای تمدید ویزای شینگن نیز می توانید از یکی از موسسات مربوطه در کشور عضو شینگن کمک بگیرید. برای اثبات دلیل خود نیز کافیست مدارک قانونی آن را در روزی که به موسسه مراجعه می کنید، همراه خود داشته باشید.

حتما مشاهده کنید : مدارک لازم برای ویزای شینگن اسپانیا؛ راهنما و شرایط اخذ ویزا اسپانیا برای ایرانیان

راهنمای سفر به اروپا

قاره اروپا در نیمکره شمالی زمین واقع شده و یکی از قاره‌های کوچک جهان است. اروپا به عنوان قاره سبز شناخته می‌شود و دارای آب و هوای بسیار معتدل و مرطوب است. به دلیل شرایط اقتصادی مناسب و جاذبه‌های گردشگری فراوانی که در کشورهای اروپایی قرار دارند، افراد بسیاری تصمیم می‌گیرند به یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنند.

سفر به سواحل یونان و یا بازدید از موزه‌های هلند می‌تواند جزء شگفتی‌های سفر به قاره اروپا باشد. معماری‌های به جا مانده از قرون وسطا در کشورهای اروپایی مانند ایتالیا، آلمان و فرانسه چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. کشورهای اروپایی به دو دسته تقسیم می‌شوند.

 1. کشورهایی که عضو پیمان شنگن هستند؛ مانند ایتالیا، سوئیس، فرانسه و سوئد که بیشتر ایرانی‌ها به این کشورها سفر می‌کنند.
 2. دسته دوم کشورهایی مانند اوکراین، بلاروس، کرواسی، گرجستان، صربستان و ... که برخی از ایرانیان نیز به این کشورها مسافرت می‌کنند.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با راهنمای سفر به اروپا می‌توانید به وب‌سایت مجموعه گردشگری آیشم مراجعه کنید  بهترین مقاصد گردشگری اروپا را یافته و راهنمای سفر به هر یک از کشورهای اروپایی را مشاهده کنید.

حتما مشاهده کنید : لیست جاذبه های گردشگری اروپا

هزینه‌های سفر به اروپا

هزینه‌های سفر به اروپا

قبل از سفر به کشورهای اروپایی بایستی در رابطه با هزینه‌های سفر اطلاعات کافی داشته باشید.

 • مهم‌تر از همه دریافت ویزا برای سفر به کشورهای اروپایی است که به شرایط و مدارک مورد نیاز آن، در بخش‌های پیشین عنوان شد؛ اما هزینه‌های مربوط به رزرو هتل و یا هاستل در کشورهای اروپایی متفاوت است. ممکن است هزینه کرایه یک اتاق شش نفره در پاریس برای هر شب ۳۲ یورو باشد؛ اما هزینه همین اتاق در آلمان و شهر برلین ۱۵ یورو باشد. یکی از کشورهای گران اروپایی برای مسافرت، فرانسه و پایتخت آن شهر پاریس است. شهرهای دیگری نیز مانند آتن در اتحادیه اروپا هستند که ارزان‌ترین اتاق‌ها را به مسافران ارائه می‌کنند.
 • دومین موردی که مسافران کشورهای اروپایی باید به آن توجه داشته باشند، هزینه‌ های مربوط به غذا در این کشورها است. در کشورهایی که در قسمت شرق اروپا واقع شده‌اند، هزینه‌ های مربوط به غذا ارزان‌ تر از کشورهای غرب اروپا است. به عنوان مثال: در مناطق ارزان قیمت شما می‌توانید روزانه با پرداخت ۹ تا ۱۵ یورو غذای هر روز را تهیه کنید. در برخی مناطق نیز برای غذای یک هفته تنها ۶۵ یورو برای شما کافی است.
 • هزینه‌های دیگری نیز برای سفر به اروپا بایستی در نظر گرفته شود؛ مانند هزینه‌های حمل و نقل در کشورهای اروپایی، سیستم‌های حمل و نقل عمومی بسیار پیشرفته هستند و افراد می‌توانند به راحتی از قطار، مترو و تراموا استفاده کنند و از کشوری به کشور دیگر رفت و آمد داشته باشند.
 • بازدید از مکان‌های دیدنی و موزه‌ها نیز هزینه‌های مربوط به خود را دارد و بایستی توسط افراد پرداخت شود.
 • توصیه آژانس گردشگری آیشم به هم‌ وطنان عزیز این است که پس از سفر به کشورهای اروپایی از کارت‌های توریست شهر استفاده کنند و برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری از این کارت‌ها بهره ببرند.
 • با استفاده از این کارت‌ها امکان استفاده از تورهای شهری و همچنین وسایل حمل و نقل عمومی نیز وجود دارد. در برخی از فروشگاه‌ها و رستوران‌ها نیز امکان دریافت تخفیف از طریق این کارت‌ها فراهم شده است.
 • بازدید از شهرهایی همچون پاریس، آمستردام و جزایر یونان حتماً در فهرست برنامه‌های شما باشد. کشورهایی نظیر چک، آلمان و اسپانیا در اروپا دارای زیباترین آثار طبیعی و تاریخی هستند که نباید از آن‌ها غافل شوید.
 • بهتر است هنگام سفر از غذاهای محلی و ارزان استفاده کنید یا غذای خودتان را آماده کنید تا در هزینه‌های سفر صرفه جویی کنید.
 • همیشه برای گشت‌وگذار در شهرهای اروپایی از قبل برنامه‌ریزی کنید تا مسیرهای اشتباه را در پیش نگیرید.
 • می‌توانید از افرادی که حاضر هستند اتاق‌های خودشان را به مسافران کرایه بدهند کمک بگیرید و با آن‌ها زندگی کنید تا در هزینه‌های خودتان صرفه جویی کنید.
 • امکان چادر زدن در باغچه‌هایی که صاحبان آن‌ها به شما اجازه می‌دهند، به صورت رایگان و یا در ازای پرداخت کرایه وجود دارد و مقدار زیادی در هزینه‌های شما صرفه جویی می‌کند.
 • تورهای شهری رایگان نیز در برخی از شهرهای بزرگ اروپایی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و جاذبه‌های شهرهای مورد نظر را ببینید.
 • شبکه‌های ریلی گسترده موجود در اروپا نیز یکی از وسایل حمل و نقل هستند که برای شما مناسب می‌باشد.
 • برخی از مردم در کشورهای اروپایی ماشین‌های خود را در اختیار مسافران قرار می‌دهند و اصطلاحاً به آن Ride Share گفته می‌شود. با استفاده از این روش می‌توانید از ماشین‌هایی که راننده‌های مطمئن دارند استفاده کنید و هزینه کمتری پرداخت کنید. برای آشنایی با مکان‌های دیدنی کشورهای اروپایی و کسب اطلاعات در رابطه با راهنمای سفر به اروپا بدون تور به وب‌سایت آژانس گردشگری آیشم مراجعه نمایید.

پیشنهادات ما : تور اروپا - تور اسپانیا - تور یونان