Aysham

چهره مردم یونان چه خصوصیتی دارد؟ نحوه تشخیص مردم یونانی با چهره

ویژگی های فیزیکی و چهره مردم یونان از ژنتیک و همچنین رژیم غذایی و جغرافیا ناشی می شود. به عنوان مثال، یونانی ها معمولاً پوست زیتونی دارند که نتیجه میراث، آب و هوای مدیترانه ای و رژیم غذایی غنی از روغن زیتون، ماهی و سایر منابع اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 است. این موارد همگی جوان کننده پوست هستند. خصوصیات ظاهری یونانیان آنها را از سایر مردمان اروپایی متمایز می کند.

روغن زیتون، عسل و ماست سه ماده اصلی بود که یونانیان باستان برای تقویت چهره سالم و جذاب استفاده می کردند. آنها همچنین از توت های تازه مخلوط با شیر برای ساخت ماسک صورت استفاده می کردند. این مواد به صورت خمیر در می آمدند و سپس برای خواص مرطوب کنندگی و ضد پیری روی چهره مردم یونان اعمال می شدند.

برای یونانی های باستان، بدن زیبا دلیل مستقیم ذهن زیبا تلقی می شد. آنها حتی یک کلمه برای آن داشتند - kaloskagathos - که به معنای زیبا بودن و در نتیجه خوب بودن فرد بود. آفرودیت الهه عشق و زیبایی، معمولاً به عنوان یک زن جوان بسیار جذاب به تصویر کشیده می شد که شیک لباس می پوشید و دوست داشت جواهرات بپوشد. مژه هایش خمیده بود و لبخندی همیشگی روی صورت زیبایش داشت. آفرودیت گردنی ظریف داشت و نماد زیبایی زنانه بود.

مردانی با موهای بلوند متمایل به قرمز، لب‌های پر و بدن برنزه‌ درخشان، زیباترین مردان یونان باستان به حساب می‌آمدند. هیکل های ورزشی، با عضلات گرد، محکم و چربی کم، از معیارهای جذابیت چهره مردم یونان در نظر گرفته می شدند. مردان یونانی بسیار جذاب هستند و می دانند چگونه با خانم های خود رفتار کنند. آیا می‌دانستید در یک نظرسنجی در سال 2019، یونانی‌ها به‌عنوان «مردانی بسیار رمانتیک» طبقه‌بندی شدند؟!

بینی و دهان

بینی و دهان

در هنر کلاسیک، یونانی‌ها بینی‌هایی دارند که یک خط مستقیم از پایه تا نوک را تشکیل می‌دهد. این بینی صاف در چهره مردم یونان، بینی کامل در نظر گرفته می شد. در واقع، یونانی ها اغلب بر روی پل بینی خود برآمدگی دارند که گاهی از آن به عنوان «قوز بینی» یاد می شود. بینی یونانی از نظر اندازه متفاوت است، اما در بیشتر موارد متوسط تا بزرگ است. یونانی ها معمولا دهان بزرگی دارند، اما شکل دهان و ضخامت لب ها متفاوت است.

نقش چشم ها در جذابیت چهره مردم یونان

نقش چشم ها در جذابیت چهره مردم یونان

یونانی ها به داشتن چشم های بسیار درشت و مژه های پرپشت معروف هستند. در یونانیان، رنگ چشم معمولاً قهوه ای تیره یا متوسط است. تقریباً 25 درصد یونانی‌ها چشم‌های آبی، خاکستری یا سبز دارند، اگرچه این رنگ‌ها معمولاً در طرح عنبیه با قهوه‌ای مخلوط می‌شوند. چشمان سیاه زغالی در چهره مردم یونان، امری نادر است.

پوست

پوست، مهمترین عنصر زیبایی چهره مردم یونان به شمار می رود. پوست یونانی معمولاً به رنگ زیتونی یا قهوه ای روشن است. برخی از یونانی‌ها رنگ‌های روشن‌تری با رنگ‌های صورتی یا هلویی دارند، اما این به اندازه رنگ پوست زیتونی رایج نیست. پوست یونانی معمولاً بسیار صاف و درخشان است و به صورت درخششی مطلوب می بخشد. به گفته متخصصان پوست، "زنان یونانی دارای پوست مدیترانه ای هستند که رنگ روشن دارد اما ملانین کافی برای محافظت در برابر اشعه های مضر UV دارد." برای یونانیان، حتی افراد خوش چهره، غیرعادی است که به آسانی به اندازه اروپاییان انگلیسی تبار آفتاب سوخته باشند.

تاثیر موهای سیاه در زیبایی چهره مردم یونان

تاثیر موهای سیاه در زیبایی چهره مردم یونان

موهای یونانی اغلب سیاه یا قهوه ای تیره هستند. گاهی اوقات، رنگ‌ها یا رشته‌های بور یا قرمز ظاهر می‌شوند، اما موهای کامل بلوند یا قرمز در فردی با میراث کامل یونانی بسیار غیرعادی است. با این حال، داشتن موهای بلوند برای نوزادان یونانی که با ضخیم‌تر شدن موها تیره می‌شود، غیرمعمول نیست. بافت موهای یونانی از موهای نازک تا رشته ای متفاوت است. موهای یونانی معمولاً حجم زیادی دارند و مقداری موج یا فر دارند. روغن و چربی زیاد در موهای یونانی رایج است این موضوع را گردشگران بسیاری مطرح می کنند و بسیاری نیز با تور اروپایی به این کشور سفر کرده تا راز زیبایی و نگهداری صحیح از مو را از آنان بیاموزند.

امیدواریم از مطالعه این مطلب استفاده لازم را برده باشید، شما عزیزان می توانید برای خرید تور یونان از طریف همین سایت اقدام ثبت تور خود نمایید.