Aysham

جزایر یونان را با عکس بشناسید؛ لیست جزایر یونان بدون ویزا

یونان یک کشوری باستانی و قدیمی است که دارای چندین هزار جزیره است که در طول فصل های مختلف سال میلیون ها توریست و گردشگر با هدف دیدن از این جزایر زیبا راهی کشور یونان می شوند. حدود 160 تا 227 مورد از جزایر یونان مسکونی هستند و بقیه جزایر بکر بوده و جنبه تفریحی دارند. همچنین از این تعداد فقط 53 مورد آن ها جمعیت بالای 1000 نفر دارند و در سایر جزایر یونان کمتر از 100 نفر جمعیت ساکن هستند. برای بازدید از جزایر یونان بدون ویزا باید از طریق تورهای کشتی های کروز اقدام کنید و در غیر این صورت برای سفر به یونان با هواپیما باید درخواست ویزا بدهید.

یونان چند جزیره دارد؟ معرفی بهترین جزایر یونان

یونان چند جزیره دارد؟ معرفی بهترین جزایر یونان

گروهی از جزایر محبوب در یونان با نام Cyclades وجود دارد که شامل 220 جزیره است. این نوع جزایر یونان سبک معماری خاصی دارند و به همین جهت مورد استقبال قرار گرفته از شهرت بالایی در جهان برخوردارند. جزایر یونان بدون ویزا محبوب شامل سانتورینی، میکونوس، پاروس، ناکسوس، میلوس و لوس است و در مرکز دریای اژه قرار دارند. جزیره کرت بزرگترین جزیره یونان است که یکی از استان های این کشور را تشکیل می دهد و مرکز آن شهر هراکلیون است. جزایر یونان که بدون سکنه هستند توسط برخی افراد ثروتمند و مشهور خریداری شده اند. اگر شما قصد سفر به یونان را دارید تا از جزایر یونان دیدن کنید توصیه می کنیم لیست جزایر یونان بدون ویزا را در ادامه مطالعه کنید.

1- جزیره پاروس یونان  (Paros): جزیره پاروس از مهم ترین و زیباترین جزایر یونان محسوب می شود که دارای شهرهای کوچک و قدیمی، ساختمان های سفید رنگ و خیابان های سنگفرش است. با کشتی می توان از طریق جزیره پاروس به جزایر یونان بدون ویزا سیکلید (Cyclades) سفر کرد. سواحل این جزیره بسیار زیبا است و در آنجا مسابقات موج سواری جهانی برگزار می شود.

2- جزیره ساموس یونان (Samos): این جزیره یونان از آفتابی ترین جزایر در کل سطح اروپا به شمار می رود بنابراین بهترین مکان برای شنا و آفتاب گرفتن توریست ها و گردشگران است. دو اثر مهم معبد هرا ( Hera ) و قنات یوپالینیان ( Eupalinian ) از جاذبه های گردشگری در جزیره ساموس است که جزو عجایب معماری محسوب می شوند.

3- جزیره خیوس یونان (Chios): اگر قصد گشت و گذار در بهترین جزایر یونان را دارید جزیره خیوس گزینه ای عالی است. این جزیره از دسته جزایر یونان بدون ویزا است که توسط تنگه ای باریک از ترکیه جدا شده و جزو جزایر شمال شرقی دریای اژه به شمار می رود. وجود روستاهای قرون وسطایی که دارای دیوارها و برج های قدیمی هستند و معبد نی مونی  (Nea Moni) که در مرکز آن قرار دارد این جزیره را بسیار دیدنی و جذاب کرده اند.

4- جزیره میکونوس یونان (Mykonos): این جزیره جزو مقاصد گردشگری بین المللی است که با نام چورا ( Chora ) نیز شناخته می شود. خیابان‌های کوچک و پر پیچ و خم و خانه هایی زیبا با سقف های سفید رنگ چشم هر بیننده ای به سوی خود می کشاند. سبک معماری جزیره میکونوس قدیمی است و علی‌رغم وجود مغازه ها و بوتیک های کوچک، گالری های هنری، کافه ها و رستوران های زیاد باز هم حالت سنتی خود را حفظ کرده است.

5- جزیره رودز یونان (Rhodes): جزیره رودز در نزدیک ساحل ترکیه واقع است و آثار باستانی و تاریخی جذابی دارد که می تواند برای افراد علاقه مند به تاریخ یک مکان تفریحی عالی باشد. همچنین وجود جاذبه های تاریخی چون شهرک قدیمی قرون وسطایی، معبد آپولو، آکروپلیس لیندوس، قصر فرمانروا و پل پیاده رودز به جذابیت این جزیره افزوده است.

جمعیت یونان چقدر است؟

جمعیت یونان چه ویژگی هایی دارد؟

یونان یا به طور رسمی جمهوری یونان در جنوب شرق قاره اروپا قرار دارد که حدود 11 میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده است. آتن پایتخت یونان و شهر تسالونیکی از جمله مهم ترین شهرهای یونان هستند که از لحاظ فرهنگی و تاریخی پیشینه غنی دارند. اگر شما با هدف بازدید و گردش از جزایر یونان بدون ویزا تصمیم به سفر به این کشور گرفته اید خوب است که اطلاعات دقیقی در مورد جمعیت یونان و جزایر یونان و شرایط اقامت در این کشور بدانید.

کشور یونان از نظر طول مرز در رتبه یازدهم قرار گرفته و دارای مساحتی حدود 113676 کیلومتر مربع است. یونان از لحاظ موقعیت جغرافیایی از شمال به مقدونیه شمالی و بلغارستان، در شمال غربی با آلبانی از شمال شرقی با ترکیه هم جوار است. همچنین این کشور نقطه اتصال قاره های اروپا، آسیا و آفریقا است.

یونان علی رغم اینکه کشور باستانی و بسیار زیبایی است ولی در سال های اخیر دچار رکود شده و بر اساس گزارش هایی نرخ تورم آن منفی شده به طوری که در سال 2022 تورم در یونان به -1.77% رسیده است. در هر صورت یونان به عنوان یک کشور توسعه یافته به شمار می رود که از سال 2001 عضو ناحیه یورو شده و درآمد در این کشور نسبتا بالا است. طبق آمارهای بانک جهانی تا قبل از سال 2022 یونان چهلمین اقتصاد دنیا را داشته و پانزدهمین اقتصاد قدرتمند اتحادیه اروپا به خود اختصاص داده است.

شرکت ها و جمعیت ایرانی مقیم کشور یونان

شرکت ها و جمعیت ایرانی مقیم کشور یونان

ایرانیان مهاجر به یونان اعتقاد دارند یونان از لحاظ اقتصادی دارای ساختار بسیار قوی است که می توان با برنامه ریزی و هزینه ای مناسب به درآمد خوبی دست یافت. یکی از ویژگی های مهم این کشور جزایر یونان است که افراد متمکن با مهاجرت به یونان علاوه بر گردش در این جزایر می توانند با تأسیس شرکت کسب درآمد نیز داشته باشند. ثبت شرکت یکی از روش های دریافت ویزا به یونان است که از آن طریق می توان شرکتی را در این کشور به ثبت رساند و خدمات متنوعی را به شهروندان ارائه داد. شرکت های ایرانی در زمینه ارائه خدمات شهری فعالیت های مشخصی را در کشور یونان انجام می دهند. جمعیت ایرانیان در حال حاضر در یونان رو به رشد است؛ زیرا سرمایه گذاری در این کشور شاخص های مثبتی را داشته و یک فضای سازگار در زمینه اقتصادی ایجاد کرده است.

جمع بندی

برای سفر به جزایر یونان بدون ویزا باید تور کشتی کروز Celestyal یونان را انتخاب کنید و از طریق کشور ترکیه این سفر رؤیایی را آغاز نمایید. در حال حاضر چنین توافقی تنها بین وزارت گردشگری یونان و مقامات ترکیه صورت گرفته و برای مسافران ایرانی در داخل ایران چنین امکانی وجود ندارد. جزایر یونان در حدود 6000 جزیره است که از جمله می توان به جزیره پاتموس، رودس، کرت، سنتورینی و میکونوس اشاره کرد. در این مقاله لیستی معروف ترین جزایر یونان را آوردیم و برای آشنایی بیشتر با آن ها به توضیحات اندکی در این زمینه بسنده کردیم.