Aysham

اقامت بلژیک با خرید ملک (شرایط و مدارک) قیمت خانه در بلژیک به پول ایران

اقامت بلژیک با خرید ملک (شرایط و مدارک) قیمت خانه در بلژیک به پول ایران 

شاید شنیده باشید که یکی از روش های دریافت اقامت بلژیک سرمایه گذاری و خرید ملک در این کشور است؛ اما باید بگوییم که تنها خرید ملک در این کشور، موجب به دست آوردن اقامت و اجازه کار کردن در بلژیک نمی‌شود. کشور بلژیک یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که فرصت خوبی را در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار داده تا بتوانند از طریق خرید ملک در این کشور رشد سرمایه خود را تضمین کنند. همانطور که می دانید هزینه های زندگی در کشور بلژیک به ویژه در شهر بروکسل پایتخت این کشور نسبتاً بالا است؛ اما هزینه مورد نیاز برای خرید ملک در این کشور نسبت به کشورهای دیگر حوزه شنگن پایین تر است. به خاطر سرمایه گذاران خارجی در سال های اخیر برای سرمایه گذاری این کشور را انتخاب کرده‌اند.

سطح زندگی در کشور بلژیک دارای کیفیت بالایی است. سیستم آموزشی، مراقبت های بهداشتی و سلامت، امکانات رفاهی، خدمات درمانی و ... همگی دارای استانداردهای بالایی هستند. همه این موارد باعث می‌شود تا مهاجران خارجی برای اقامت طولانی مدت در این کشور تصمیم به خرید ملک بگیرند. ممکن است برخی از مهاجران خارجی که تصمیم ندارند به صورت طولانی مدت در این کشور بماند اجاره ملک را بر خرید آن ترجیح دهند؛ اما ارزان بودن قیمت مسکن و ثابت بودن نسبی رشد بازار مسکن باعث شده تا این افراد ترغیب شوند تا یک خانه متعلق به خودشان در کشور بلژیک داشته باشند. قیمت خرید ملک در کشور بلژیک در شهرهای مختلف متفاوت است. ممکن است در شهرهای بزرگ مانند بروکسل هزینه مورد نیاز برای خرید ملک حدود ۴۷۸ هزار یورو یا ۱۴ میلیارد و ۸۴ میلیون تومان تمام شود؛ اما در منطقه فنلاندرز خرید ملک نیازمند صرف هزینه ای در حدود ۲۸۷ هزار یورو یا ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است. شهر والونیا که در منطقه فرانسوی زبان بلژیک قرار دارد، این امکان را فراهم کرده تا مهاجران خارجی بتوانند با پرداخت ۱۹۶ هزار یورو صاحب خانه شوند.

حتما مشاهده کنید : تور بلژیک

شرایط و مدارک خرید ملک در بلژیک

شرایط و مدارک خرید ملک در بلژیک 

شرایط و مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در بلژیک کمی پیچیده است و نیاز به استفاده از مشاوره و راهنمایی افراد کارشناس در این زمینه دارد. در هنگام امضای قرارداد خریدار و فروشنده باید نسبت به مفاد قرارداد اطلاعات کافی داشته باشند. به همین جهت وجود یک مترجم برای شرح دادن جزئیات معامله ضروری است. بلژیک نیز مانند سایر کشورهای اروپایی برای خرید ملک شرایطی را تعیین کرده است؛ بنابراین سرمایه‌گذاران خارجی باید برای خرید ملک در این کشور ابتدا مدارکی را مانند فیش حقوقی و گردش های حساب بانکی چند ماه اخیر خود را به سفارت ارسال کنند تا ثابت شود که تمکن مالی برای خرید ملک در این کشور را دارند. افرادی که اقدام به دریافت اقامت بلژیک با خرید ملک می‌کنند، نباید سابقه کیفری داشته باشند. اطلاع از قوانین مهاجرتی و پرداخت مرتب مالیات با توجه به ارزش ملک از جمله شرایطی است که مهاجران باید داشته باشند.

 • اصل پاسپورت و کپی صفحات پاسپورت معتبر
 • اصل مدارک شناسایی و هویتی به همراه کپی
 • مدرک زبان در صورت نیاز
 • مدارک اثبات تمکن مالی مانند فیش حقوقی، سند ملک و ...
 • پرینت حساب تا چند ماه اخیر
 • انگیزه نامه
 • فرم درخواست ویزا
 • سند ازدواج
 • اجاره نامه

حتما مشاهده کنید : بلژیک چگونه کشوری است؟ دانستنی‌های سفر به بلژیک

اقامت بلژیک با خرید ملک

اقامت بلژیک با خرید ملک ممکن است از نظر سرمایه گذاران خارجی کاری غیر ممکن باشد اما افرادی که بتوانند هزینه های مربوط به خرید خانه در را پرداخت کنند می توانند پس از مدت ۳ تا ۵ سال اقامت بدون وقفه در این کشور موفق به دریافت اقامت شوند. از آنجا که یکی از راه های مهاجرت به این کشور اروپایی از طریق سرمایه گذاری یا خرید ملک است، به همین سبب ممکن است بتوان با خرید ملک اقامت این کشور را به دست آورد. کشور بلژیک قوانین مربوط به مالکیت را به گونه‌ای تصویب کرده که افراد خارجی می‌توانند از طریق خرید ملک از راه های قانونی و پرداخت مبالغی بین ۳۵۰ تا ۵۰۰ هزار یورو (۱۰ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان تا ۱۴ میلیارد و ۸۳۷ میلیون تومان) در این کشور سرمایه گذاری کنند و صاحب خانه شوند. با توجه به بالا بودن هزینه های زندگی در کشور بلژیک این میزان سرمایه برای خرید ملک در نظر گرفته شده، نسبت به سایر کشورهای اروپایی و یا شهر لندن بسیار پایین‌تر است. تمام معامله های مربوط به خرید ملک در کشور بلژیک باید در دفاتر اسناد رسمی در این کشور و در حضور رئیس محضر انجام شود. قیمت های ملک در کشور بلژیک توسط دولت به صورت سالانه منتشر می شود و خریدار و فروشنده باید هزینه های مربوط به ثبت این اسناد در محضر را پرداخت کنند. هزینه مربوط به ثبت اسناد 10 درصد از قیمت خرید ملک است. برای خرید ملک و اخذ اقامت بلژیک با خرید ملک، ابتدا باید ملک توسط کارشناسان حرفه‌ای ارزیابی شود و سپس معامله صورت بگیرد. هزینه های مربوط به خرید و فروش ملک در کشور بلژیک بیشتر برای خریدار است تا فروشنده، اگرچه برخی هزینه ها بین دو طرف تقسیم می شود. به طور کلی می‌توان گفت یکی از راه های سرمایه گذاری امن و مطمئن در کشور بلژیک خرید ملک و اقامت بلژیک با خرید ملک است. اکثر شهروندان بلژیک صاحب خانه هستند و کمتر پیش می‌آید با فردی مواجه شوید که مستاجر باشد. یکی از دلایل این امر همانطور که گفته شد پایین بودن قیمت خرید ملک است. دولت بلژیک خرید املاک را برای مهاجران خارجی نیز آزاد گذاشته و آن ها می‌توانند به صورت صددرصد مالک خانه ای باشند که در بلژیک خریداری می کنند. با توجه به ثبات اقتصادی که در کشور بلژیک وجود دارد قیمت ملک رشد ناگهانی و غیرمنتظره در چند سال اخیر نداشته است؛ اما افزایش قیمت مسکن گزینه خوبی برای سرمایه گذاری است. افرادی که در بلژیک خانه می خرند می‌توانند خانه خود را اجاره دهند و از این را کسب درآمد کنند.

حتما بخوانید : هزینه زندگی در بلژیک چقدر است؟ لیست مخارج و شرایط مهاجرت به بلژیک

خرید خانه در بلژیک، قیمت خانه در بلژیک به پول ایران

خرید خانه در بلژیک، قیمت خانه در بلژیک به پول ایران 

قیمت خانه در بلژیک نسبت به سایر کشورهای اروپایی مانند انگلستان پایین تر است. پرداخت مالیات برای افرادی که در بلژیک ملک خریداری می‌کنند ضروری است. براساس آمارهای گزارش شده قیمت خرید هر متر آپارتمان در مرکز شهر بروکسل ۲۸۰۰ یورو که به پول ایران ۸۳ میلیون تومان می ‌شود. قیمت های تعیین شده برای خرید هر متر آپارتمان در خارج از شهر ۱۹۰۰ یورو که به پول ایران ۵۷ میلیون تومان می شود. درست است که خرید ملک در کشور بلژیک بسیار زمان‌بر است و ممکن است 3 تا 4 ماه کاغذ بازی های این معاملات طول بکشد؛ اما با توجه به قیمت پایین املاک بیشتر افراد ترجیح می‌دهند به جای اینکه مستاجر باشند اقدام به خرید خانه نمایند. یکی از گزینه های مناسب برای مهاجران خارجی اقامت بلژیک با خرید ملک است. در این کشور اروپایی هیچ محدودیتی برای خرید ملک برای افراد خارجی وجود ندارد. سرمایه گذاران کشورهای خارجی می‌توانند مدارک و شرایط مورد نیاز برای خرید ملک را ارائه کنند. خرید ملک در بلژیک سه مرحله دارد.

 1. در مرحله اول خریدار خارجی باید قرارداد تعیین‌شده را امضا کند.
 2. مرحله دوم خریدار و فروشنده باید بر سر جزئیات قرارداد که توسط مترجم برای هر دو طرف توضیح داده می شود توافق کنند و هزینه مربوط به خرید خانه را رد و بدل کنند.
 3. در آخرین مرحله یا مرحله سوم قرار دارد که توسط دو طرف امضا شده است. مالک خانه ملزم می شود حد اکثر تا 4 ماه مالکیت را منتقل کند.

حتما مشاهده کنید : راحت ترین راه مهاجرت به بلژیک برای ایرانیان؛ نحوه اقدام، مدارک و مراحل

قراردادهای ملک در کشور بلژیک یا به زبان هلندی یا فرانسوی نوشته می شود. همانطور که اشاره کردیم فهمیدن تمام جزئیات و مفاد قرارداد برای دو طرفی که قرارداد را امضا می‌کنند ضروری و اجباری است. به همین جهت باید دو طرف از مترجم های مسلط کمک بگیرند. ممکن است مسئولین دفتر اسناد رسمی و یا افرادی که به عنوان کارگزار دفتر در مشاوره های املاک کار می کنند، بتوانند به عنوان مترجم چنین کارهایی را برای خریدار و فروشنده انجام دهند.

پیشنهادات ما : تور یونان - تور اسپانیا - تور اروپا