Aysham

اقامت بلژیک از طریق کار برای ایرانیان + مشاغل مورد نیاز بلژیک

اقامت بلژیک از طریق کار برای ایرانیان + مشاغل مورد نیاز بلژیک دریافت اقامت بلژیک از طریق کار برای ایرانیان از این نظر حائز اهمیت است که بلژیک جز کشورهای اروپایی و عضو حوزه شنگن است. کشور بلژیک از نظر زبانی به سه منطقه آلمانی زبان، فرانسوی زبان و هلندی زبان تقسیم می‌شود؛ اما اغلب مردم این کشور به زبان انگلیسی تسلط دارند. به همین خاطر اتباع ایرانی برای شروع کار در این کشور به مشکل بر نمی خورند. ایرانیان می توانند از طریق دریافت ویزای کاری و پس از گذراندن مراحل لازم و ارائه مدارک مورد نیاز اقامت این کشور را به دست بیاورند. با توجه به این که جمعیت کشور بلژیک ۱۱.۴ میلیون نفر است، آمار بیکاری در این کشور پایین است و اغلب مردم در این کشور دارای مشاغل مورد علاقه خود هستند. اگر اتباع ایرانی بتوانند شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای کار بلژیک را فراهم کنند، می توانند روزانه ۸ ساعت کار کنند و پس از دریافت اقامت تا ۶۷ سالگی بازنشسته شوند. البته سن بازنشستگی در کشور بلژیک برای مشاغل سخت و سنگین ۶۰ سال در نظر گرفته شده است.

کشور بلژیک یکی از قطب‌های صنعتی اروپا است که فرصت های شغلی بسیاری را در زمینه صنایع مختلف پیش روی مهاجران قرار می‌دهد. به همین جهت اتباع ایرانی که دارای تخصص و رزومه کاری باشند به راحتی می‌توانند در این کشور شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. بلژیک دارای بندر ها، کانال ها، راه آهن، سیستم ترابری پیشرفته و همچنین صنایع فولاد و اسلحه سازی است. دارا بودن این امکانات باعث می شود تا کشور بلژیک با کشورهای همسایه در اتحادیه اروپا همکاری مستمری داشته باشد و بتواند تولیدات خود را به کشورهای دیگر صادر کند. با توجه به قرار گرفتن بلژیک در اتحادیه اروپا و واقع شدن ناتو در این کشور بسیاری از موسسات تجاری بین المللی در پایتخت این کشور قرار دارند و موجب آسان شدن کاریابی در بلژیک می شوند. آشنایی با زبان و تسلط به یکی از زبان های مرسوم در کشور بلژیک باعث می‌شود تا کاریابی برای اتباع ایرانی بسیار ساده تر باشد. مشاغل مورد نیاز در بلژیک شامل مشاغلی چون کار در شرکت های بیمه، صنایع اتومبیل، تولید مواد شیمیایی و همچنین شرکت های فناوری و IT هستند.

حتما مشاهده کنید : زندگی در بلژیک برای ایرانیان چگونه است؟

اقامت بلژیک از طریق کار

اقامت بلژیک از طریق کار دریافت اقامت بلژیک از طریق کار امکان پذیر است. افرادی که در این کشور مشغول به کار شوند پس از ۳ تا ۵ سال اقامت بی وقفه در این کشور و پرداخت مالیات و بیمه می‌توانند اقامت بلژیک را کسب نمایند.

اتباع ایرانی که دارای تخصص باشند و جزء نیروهای کار ماهر محسوب شوند، می توانند به راحتی در یکی از مشاغل موجود در کشور بلژیک استخدام شوند؛ اما ورود به کشور بلژیک نیازمند دارا بودن ویزای کار است.

یکی دیگر از روش های دریافت ویزای کار بلژیک تحصیل در این کشور است. متقاضیانی که برای تحصیل به بلژیک اعزام می شوند می توانند پس از فارغ التحصیلی به عنوان استاد، محقق و یا مشاغل دیگری که رشته تحصیلی آن ها مربوط است مشغول به کار شوند و از این طریق اقامت بلژیک را به دست بیاورند.

پیدا کردن شغل در کشور بلژیک در اولین قدم نیازمند دریافت ویزای کار بلژیک است. انواع مختلفی از ویزای کار برای اتباع خارجی در کشور بلژیک صادر می‌شود که می توانید جزئیات آن را در مقاله مربوط به شرایط اقامت دائم در بلژیک برای ایرانیان مطالعه بفرمایید.

مشاغل مورد نیاز بلژیک

مشاغل مورد نیاز بلژیک با توجه به بالا بودن میزان دستمزد و حقوق افرادی که دارای مدرک تحصیلی و سابقه کاری هستند، مهاجران ایرانی برای دریافت ویزای کار کشور بلژیک اقدام می کنند. میانگین حقوق سالانه در کشور بلژیک ۱۹۲۶ یورو گزارش شده است. بالاترین میزان حقوق ها به افرادی که در پست‌های مدیریتی فعالیت می کنند تعلق می گیرد. البته میزان حقوق هر فرد با توجه به سطح مهارت و تجربه ای که دارد متفاوت است. دولت بلژیک در هر سال لیست مشاغل مورد نیاز این کشور را منتشر می کند.

افرادی که دارای مهارت خاصی هستند می توانند با داشتن ویزای جستجوی کار بلژیک به این کشور سفر کنند.

برخی افراد نیز قبل از مهاجرت به این کشور به یک پیشنهاد کاری از کارفرمای بلژیکی دریافت می‌کنند و با ارائه کردن این پیشنهاد کاری ویزای جاب آفر دریافت می کنند.

حتما مشاهده کنید : تور بلژیک

البته ذکر این نکته لازم است که در صورتیکه برای مشاغل مورد نظر نیروی کاری که جز اتحادیه اروپا باشد پیدا نکنند، از افراد خارجی برای اعطای این پست ها استفاده می کنند. ممکن است به نظر شما این روش پروسه ای زمانبر باشد. تصور شما درست است! چرا که باید برای دریافت کار به این صورت در کشور بلژیک به مدت شش ماه صبر کنید تا اگر هیچ نیروی کار اروپایی پیدا نشد، در آن زمان شما بتوانید کار مورد نظر را بگیرید. به همین خاطر می توانید از راه های دیگری برای پیدا کردن کار در بلژیک استفاده کنید؛ مانند:

دریافت ویزای جستجوی کار بلژیک

دریافت ویزای جستجوی کار پس از وارد شدن به کشور بلژیک اتباع خارجی و مهاجران ایرانی می توانند به سایت های کاریابی معتبر مراجعه کنند و مشاغل مورد نیاز خود را پیدا کنند. پس از پیدا کردن شغل مورد نظر ارائه مدارک لازم برای دریافت ویزای کار بلژیک نیز ضروری است. از مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار بلژیک، دارابودن پاسپورت معتبر، ارائه قرارداد کاری، ارائه اسناد مربوط به تمکن مالی برای تامین هزینه زندگی در مدت زمان اقامت در بلژیک و همچنین فرم تکمیل شده درخواست ویزای این کشور است.

بیشتر مشاغلی در کشور بلژیک مورد نیاز هستند که مربوط به رشته های پزشکی، پرستاری، بهیاری و همچنین کارمندان حوزه فناوری اطلاعات هستند. در ادامه لیست مشاغل مورد نیاز بلژیک را ارائه می‌کنیم که توسط دولت این کشور هر ساله منتشر می‌شود. اتباع ایرانی می توانند با توجه به این لیست و تجربه‌ای که دارند مشاغل مورد نیاز خود را در کشور بلژیک پیدا کنند.

حتما مشاهده کنید : راحت ترین راه مهاجرت به بلژیک برای ایرانیان؛ نحوه اقدام، مدارک و مراحل

لیست مشاغل مورد نیاز بلژیک

لیست مشاغل مورد نیاز بلژیک لیست مشاغل مورد نیاز بلژیک را می توانید از طریق موسسه ها و سایت های کاریابی معتبر این کشور به دست بیاورید. ما قصد داریم در این مقاله برخی از مشاغل مورد نیاز بلژیک را برای شما معرفی کنیم.

 • مشاغل مربوط به رشته مکانیک
 • مشاغل مربوط به سیستم آموزشی و معلم
 • کار در بخش بازاریابی و فروش
 • کار در بیمارستان به عنوان بهیار و پرستار
 • مشاغل مربوط به حسابداری
 • کارمندان حوزه فناوری اطلاعات
 • مهندس IT
 • مدیریت پروژه
 • تکنیسین
 • طراح و معمار
 • مهندسی
 • کارمندان ادمین

برای گرفتن هر یک از مشاغل عنوان شده در لیست مشاغل مورد نیاز بلژیک و دریافت اقامت بلژیک از طریق کار، می بایست ابتدا رزومه خود را تنظیم کنید. برای نوشتن رزومه حتماً از افرادی که دارای تخصص و تجربه در این زمینه هستند کمک بگیرید. از استاندارد های شخصی خود و مهارت هایی که دارید شروع کنید. مدارک مربوط به تجربه کاری، تحصیلات، مدرک زبان و سایر علاقمندی های خود را در رزومه قید کنید. نحوه نوشتن رزومه برای دریافت اقامت بلژیک از طریق کار اهمیت بالایی دارد.

شرکت در مصاحبه سفارت بلژیک نیز حائز اهمیت است. بایستی برای دریافت انواع ویزای کاری بلژیک بتوانید افسر سفارت را قانع کنید تا ویزا را برای شما صادر کند.

داشتن برنامه ریزی و پشتکار جهت پیدا کردن شغل مناسب در این کشور لازم است. اگر بتوانید کارت آبی یا همان بلوکارت اتحادیه اروپا را داشته باشید می توانید از طریق این کار هم اجازه نامه کار در کشور بلژیک را به دست آورید و هم اقامت این کشور را به راحتی به دست بیاورید. این اجازه نامه کاری برای افرادی که دارای مهارت بسیار بالایی هستند و خارج از اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند صادر می‌شود. روش های زیادی برای گرفتن اجازه نامه کاری بلژیک وجود دارد. برخی افراد می توانند برای انجام کارهای داوطلبانه و به صورت کوتاه مدت بدون اینکه اجازه نامه کاری داشته باشند به مدت یک سال به صورت تفریحی به این کشور سفر کنند و در آنجا کار کنند. مشاغلی که این افراد می توانند طی این یک سال داشته باشند، مشاغل دستمزدی هستند؛ اما این کار نیز نیازمند دارا بودن سرمایه کافی برای سفر به کشور بلژیک، دارا بودن یک بلیت برگشت معتبر، پرداخت هزینه های مربوط به بیمه سلامت و همچنین تاییدیه‌های لازم پلیس است. البته شرایط سنی این افراد نیز باید از ۱۸ تا ۳۰ سال باشد. این اجازه نامه کاری برای افرادی که شهروند کشورهایی مانند کانادا، نیوزلند و استرالیا هستند امکان پذیر است. اقامت بلژیک از طریق کار برای ایرانیان بایستی از راه های قانونی و با دریافت ویزای کار بلژیک انجام شود. این افراد پس از مشغول شدن به کار در کشور بلژیک می‌توانند برای خانواده درجه یک خود درخواست ویزای همراه کنند.

برچسب ها : تور اروپا - تور اسپانیا - تور یونان - اقامت بلژیک از طریق تمکن مالی - ویزای توریستی اروپا کی باز میشود