Aysham

بهترین شهرهای بلژیک برای زندگی ما ایرانیان کجاست؟

بهترین شهر های بلژیک برای زندگی ما ایرانیان کجاست؟ آشنایی با بهترین شهر های بلژیک برای زندگی، با توجه به سطح بالای رفاه اجتماعی این کشور برای مهاجران بسیار حائز اهمیت است. افرادی که قصد دارند از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری و سایر روش ها به کشور بلژیک مهاجرت کنند، باید اطلاعات کافی در رابطه با شهر های این کشور داشته باشند تا بدانند به کدام شهر مهاجرت کنند. فرصت های مناسب شغلی برای مهاجران در شهر های بزرگ و شهر های کوچک بلژیک وجود دارد؛ اما زندگی در شهر های بزرگ قطعاً دارای شرایط بهتر و درآمد بالاتری برای مهاجران است. اگر شما نیز می خواهید بدانید که بهترین شهر های بلژیک برای زندگی ما ایرانیان کجاست؟ در این نوشتار با ما همراه باشید تا پس از بررسی شرایط اقتصادی و اجتماعی شهر های مختلف بلژیک، بهترین شهر های بلژیک برای زندگی را معرفی کنیم.

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های کشور بلژیک را دارند باید محل زندگی و شهر خود را با توجه به دانشگاهی که از آنجا پذیرش گرفته آن انتخاب کنند. بسیاری از شهر های کشور بلژیک دارای دانشگاه ‌های معتبر با رنگینگ های جهانی هستند که مدارک آن ها دارای اعتبار بالایی است. به همین جهت دانشجویانی که به این کشور مهاجرت می ‌کنند، می‌ توانند در یکی از شهر ها که محل دانشگاه آن ها نیز هست زندگی و کار کنند. با توجه به آمار به دست آمده از ایرانیان مقیم بلژیک شهر ‌های لیژ، آنتورپ، بروکسل، گنت و لوون بهترین شهر ها برای زندگی ایرانیان هستند که دارای هزینه های زندگی مناسبی برای افراد خارجی می باشند.

حتما مشاهده کنید : تور بلژیک

بهترین شهر های بلژیک برای زندگی

شهر های معروف بلژیک برای زندگی، کار و تحصیل فوق ‌العاده هستند. بدون شک زندگی در یک کشور اروپایی که دارای اقتصاد قوی است می تواند آرزو های هر مهاجری را برآورده کند. معمولاً مهاجران به خاطر داشتن یک زندگی آرمانی، رفاه و شرایط اقتصادی مناسب به کشور های دیگر مهاجرت می کنند. بلژیک یکی از این کشور ها است که مقصد بسیاری از مهاجران بوده و زندگی در شهر های بزرگ و کوچک این کشور می‌ تواند رویای هر مهاجری را به واقعیت تبدیل کند. در این قسمت به بهترین شهر های بلژیک برای زندگی اشاره می‌کنیم و توضیح کوتاهی در رابطه با شرایط اقتصادی و زندگی در هر یک از این شهر ها ارائه می‌ کنیم.

حتما بخوانید : زندگی در بلژیک برای ایرانیان چگونه است؟

بهترین شهر های بلژیک برای زندگی بروکسل

بهترین شهر های بلژیک برای زندگی بروکسل بروکسل پایتخت کشور بلژیک و مرکز اقتصادی این کشور است. جمعیت این شهر دو و نیم میلیون نفر است. بروکسل بزرگترین شهر بلژیک است و ۷۰ درصد جمعیت آن را مهاجران خارجی تشکیل می دهند. این شهر دارای جاذبه های گردشگری و فرهنگی بسیاری است که مربوط به قرون وسطی است. ساختمان های قدیمی و طراحی شده به سبک قرون وسطی زیبایی این شهر را دو چندان می کند. افرادی که برای تحصیل به کشور بلژیک مهاجرت می کنند، می دانند که بیشتر دانشگاه های این شهر رتبه های بالای علمی داشته و به عنوان دانشگاه‌ های بین‌المللی شناخته می‌ شوند. از دانشگاه های معروف این شهر می‌توان به دانشکده ویرجی در بروکسل اشاره کرد. دانشگاه آزاد بروکسل، آکادمی نظامی سلطنتی بروکسل، دانشکده مطالعات بین المللی کنت، دانشگاه بوستن و دیگر موسسه های آموزش عالی در این شهر هستند که پذیرای دانشجویان بین المللی هستند. شهر بروکسل مقر سازمان های بین المللی زیادی است. سازمان ناتو، سازمان جهانی گمرک و همچنین اتحادیه اروپا در این شهر قرار دارد. زندگی در بروکسل دارای جنب و جوش زیادی است و انواع کافه ها، رستوران ها، گالری ها و موزه های هنری و... در این کشور وجود دارد. به همین جهت می‌ توان از بروکسل به عنوان یکی از بهترین شهر های بلژیک برای زندگی نام برد.

حتما بخوانید : اقامت بلژیک از طریق تمکن مالی؛ بررسی شرایط، مراحل و نحوه درخواست

بهترین شهر های بلژیک برای زندگی لوون

بهترین شهر های بلژیک برای زندگی لوون لوون یکی از شهر های کشور بلژیک است که بزرگترین ساختمان های مربوط به قرون وسطی را در خود جای داده است. بزرگترین بیمارستان اتحادیه اروپا نیز در شهر لوون قرار دارد. ارکستر و گروه های موسیقی معروف شهر لوون در سراسر اروپا شهرت دارند. مردم این شهر دارای تنوع فرهنگی هستند. به دلیل اینکه انواع فرهنگ های مختلف با یکدیگر ادغام شده اند ارتباط مردم این شهر با توریست ها فوق العاده است که باعث جذب مجدد گردشگران برای تبدیل شدن به بهترین تور اروپا عمرشان می شود. کافه ها و رستوران های مشهور شهر لوون پذیرای افراد زیادی در شبانه روز هستند. جمعیت اصلی این شهر را دانشجویان تشکیل می‌ دهند؛ اما اغلب این دانشجویان جزو دانش جویان بین المللی هستند که از کشور های دیگر به شهر لوون مهاجرت کرده اند. معروف ترین دانشگاه شهر لوون، دانشگاه کاتولیک شهر لوون است.

بهترین شهر های بلژیک برای زندگی لیژ

بهترین شهر های بلژیک برای زندگی لیژ شهر لیژ یکی از مراکز بزرگ صنعتی در والونیای بلژیک است که به عنوان مرکز فرهنگی و اقتصادی این منطقه شهرت دارد. صنایع مهم شهر لیژ مانند ذغال سنگ، فولاد و تولیدات اسلحه در سراسر اروپا شناخته شده هستند. شهر لیژ پر جمعیت است و مردم این شهر بسیار پر جنب و جوش و شاد هستند. جشنواره های بسیاری در فصول مختلف از گذشته تاکنون در این شهر برگزار می ‌شده، با توجه به اینکه خدمات دیجیتال و فناوری های این شهر در اروپا شهرت دارد، می توان گفت که یکی از مکان های مناسب و بهترین شهر های بلژیک برای زندگی ما ایرانیان است. معماری های به جا مانده از قرن های ۱۶ و ۱۷ میلادی در شهر لیژ هر ساله پذیرای بسیاری از مهاجران و گردشگران خارجی است. دانشگاه های بین المللی موجود در شهر لیژ، دانشکده معماری، مدرسه هنر های زیبا، کالج مخصوص دوره های کارشناسی و ... می باشد. دانشگاه های این شهر دارای رتبه جهانی QS هستند.

حتما بخوانید : راحت ترین راه مهاجرت به بلژیک برای ایرانیان؛ نحوه اقدام، مدارک و مراحل

بهترین شهر های بلژیک برای زندگی آنتورپ

شهر آنتورپ پس از بروکسل بزرگ شهر این کشور است. جالب است بدانید که بالغ بر ۷۰ درصد الماس های موجود در تمام جهان در این شهر معامله می شود. ساکنان این شهر توجه و علاقه زیادی به مد و فشن دارند. از آنجا که شهر آنتورپ دومین بندر بزرگ اروپا است. معاملات اقتصادی بسیاری نیز در این شهر انجام می شود. جاذبه های گردشگری این شهر شامل کلیسای گوتیک و همچنین موزه هنر های معتبر صنعتی می باشد. یکی از قدیمی ترین باغ وحش های جهان نیز که در قرن نوزدهم ساخته شده در این شهر قرار دارد. از آنجا که شهر آنتورپ مرکز مد و فشن است. افرادی که در زمینه طراحی، صنعت مد و سایر هنر های زیبا فعالیت دارند می توانند در این شهر زندگی کنند. ایرانیانی که سررشته ای از کار های هنری دارند باید بدانند که یکی از مقاصد مهاجران خارجی شهر آنتورپ است که می تواند فرصت کافی برای رشد و پیشرفت در اختیار شما قرار دهد. دانشگاه های شهر آنتورپ نیز دارای رتبه های جهانی هستند و می توان از دانشکده های معروف این شهر به کالج دانشگاه شارلمگان کالج دانشگاه پلنتین و آرتسیس اشاره کرد.

بهترین شهر های بلژیک برای زندگی بروژ

شهر بروژ یکی از شهر های زیبا در اروپای غربی است که معماری های بی نظیری به جا مانده از قرون وسطی دارد. بنا های تاریخی این شهر در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. با توجه به اینکه کانال ها و آبراهه ‌های باریکی در این شهر وجود دارد و ساختمان های باستانی چهره شهر را تغییر داده است. از این شهر به عنوان ونیز کوچک یاد می شود. سراسر شهر مملو از ساختمان ها و مجسمه های قدیمی مربوط به قرون وسطی است. شهر بروژ سالن های تئاتر، کنسرت و موزه های بسیاری دارد که در فصل ‌های مختلف میزبان جشنواره های فرهنگی و موسیقی است. مهاجران ایرانی که قصد مهاجرت به کشور بلژیک را دارند، می ‌توانند در شهر بروژ زندگی و تحصیل کنند. این شهر دارای موسسه های آموزش عالی معتبری مانند دانشگاه کاتولیک بروژ و دانشکده انگلیسی زبان این شهر است. یکی از موسسه های آموزش عالی مربوط به دانشگاه سازمان ملل متحد نیز در این شهر قرار دارد که سالانه تحقیقات و پژوهش های علمی زیادی را انجام می دهد. هزینه های مناسب زندگی در بلژیک نسبت به سایر کشور های اروپایی و همچنین شهر های متنوع این کشور باعث شده تا مهاجران ایرانی بلژیک را برای مهاجرت انتخاب کنند.

بهترین شهر های بلژیک برای زندگی گنت

یکی دیگر از شهر های معروف بلژیک که دارای معماری های قرون وسطی و همچنین کانال های باریک آب است و مناظر طبیعی بسیاری دارد، شهر گنت است و به عنوان مقصد مهاجران ایرانی شناخته می شود. دانشکده فنلاندی یکی از دانشگاه ‌های برتر کشور بلژیک است که دانشجویان ایرانی بیشماری به قصد تحصیل در این دانشگاه به کشور بلژیک و شهر گنت مهاجرت می کنند. ناگفته نماند که کالج ها و دانشگاه های معروف زیادی در این شهر قرار دارند. به همین جهت دانشجویان بین المللی که از سایر کشور های دیگر برای تحصیل به این کشور آمده ‌اند، می توانند قدم ‌های بزرگتری در راه پیشرفت خود بردارند. معماری های قرون وسطایی شهر گنت و کاخ‌ ها و قلعه های معروف این شهر نیز هر ساله پذیرای گردشگران زیادی از سراسر جهان است.

حتما بخوانید : اقامت بلژیک از طریق کار برای ایرانیان + مشاغل مورد نیاز بلژیک

بهترین شهر های بلژیک برای زندگی ریکسنسارت

شهر ریکسنسارت در منطقه فرانسوی زبان بلژیک قرار دارد. با توجه به وجود دریاچه زیبای این شهر و همچنین امکانات تفریحی و ورزشی موجود در آن بسیاری از افراد می توانند به راحتی در این شهر زندگی کنند. نزدیکی ریکسنسارت به پایتخت بلژیک، باعث شده تا افرادی که برای تحصیل در این کشور زندگی می‌ کنند در شهر ریکسنسارت اقامت داشته باشند.

بهترین شهر های بلژیک برای زندگی لوین لانو

شهر لوین لانو در ۳۰ کیلومتری بروکسل واقع شده و رفت و آمد به این شهر بسیار راحت است. در اصل این شهر برای دانش ‌آموزان ساخته شده بود؛ اما در حال حاضر تمام افراد با هر حرفه ای می توانند در این شهر پر زرق و برق زندگی کنند. شهر لوین لانو بر اساس قوانین حمایتی و حفاظت از محیط زیست اداره می ‌شود. به همین جهت بسیاری از افرادی که در این شهر زندگی می ‌کنند وسیله نقلیه ندارند و از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنند. این شهر دارای پنج محله است که نام های آن ها، باراک، بییرو، لاول، هوکایل و برویرس است. همه امکانات لازم برای زندگی در این شهر وجود دارد.

بهترین شهر های بلژیک برای زندگی واترلو

بهترین شهر های بلژیک برای زندگی واترلو یکی از شهر های مناسب برای زندگی مهاجران خارجی در بلژیک واترلو است. شهر واترلو ۶ منطقه شهری دارد. وجود فروشگاه ها، مراکز خرید فراوان و مدارس بین المللی در این شهر باعث شده که ۲۰ درصد جمعیت آن را مهاجران خارجی تشکیل دهند.

حتما بخوانید : اقامت دائم بلژیک را چگونه بگیریم؟ شرایط اقامت دائم در بلژیک برای ایرانیان

بهترین شهر های بلژیک برای زندگی ترورن

شهر ترورن یکی از شهر های هلندی زبان کشور بلژیک است که دارای پارک موزه بزرگی در قلب خود است. بسیاری از افراد ثروتمند کشور بلژیک در این شهر زندگی می‌ کنند و اکثر خانه های گران قیمت و لاکچری بلژیک در شهر ترورن واقع شده است. حمل و نقل شهر ترورن توسط مترو و اتوبوس انجام می شود. اگر شما نیز قصد مهاجرت به کشور بلژیک را دارید و نمی دانید بهترین شهر های بلژیک برای زندگی ما ایرانیان کجاست، می توانید از مشاوره تخصصی وکلای مهاجرتی و کارشناسان آژانس های گردشگری معتبر مانند آیشم راهنمایی و مشاوره رایگان دریافت کنید.

پیشنهادات ما : تور یونان - تور اسپانیا - تور اروپا