Aysham

بهترین رشته های تحصیلی در اروپا (علوم انسانی و مهندسی) رشته های پولساز در اروپابهترین رشته های تحصیلی در اروپا (علوم انسانی و مهندسی) رشته های پولساز در اروپا 

بهترین رشته های تحصیلی در اروپا برای فارغ‌التحصیلان علوم انسانی و مهندسی جزء رشته های پولساز در در اروپا هستند. بسیاری از دانشجویان کشور های جهان سوم به خاطر داشتن زندگی بهتر، برای تحصیل به کشور های اروپایی مهاجرت می کنند و پس از اتمام تحصیل برای دریافت اقامت دائم کشور های اروپایی اقدام می کنند. افرادی که بتوانند پس از پایان تحصیلات در این کشور ها مشغول به کار شوند، می توانند اقامت خود را تمدید کنند و پس از گذشت چند سال تابعیت کشور های اروپایی را به دست بیاورند. این افراد حتی می توانند خانواده‌های خود را نیز به این کشور ها دعوت کنند. اروپا با توجه به موقعیت جغرافیایی مناسب و همچنین داشتن دانشگاه های معتبر و دارای رنکینگ جهانی، مقصد بسیاری از دانشجویان از سراسر جهان است. متقاضیانی که در رشته های علوم انسانی فارغ‌التحصیل شده‌اند، می توانند مشاغل بسیاری را مناسب با رشته خود پیدا کنند و درآمد مناسبی از این رشته در اروپا داشته باشند. برخی از رشته های محبوب در قاره اروپا به شرح زیر است.

رشته مدیریت

مدیریت در بین سه رشته برتر دانشگاه های اروپا قرار دارد که در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برای فارغ  التحصیلان رشته های علوم انسانی تدریس می شود. رشته مدیریت از نظر حرفه و درآمد رتبه خوبی دارد و افرادی که در این رشته فارغ التحصیل می شوند در آینده درآمد بالایی خواهند داشت.

رشته حقوق

رشته حقوق در اروپا نیز مانند سایر کشور های دیگر، جزء برترین رشته های مربوط به علوم انسانی است. افرادی که در این رشته فارغ التحصیل می شوند می توانند به عنوان وکیل یا مشاوره حقوقی مشغول به کار شوند.

رشته روانشناسی

از جمله بهترین رشته های تحصیلی در اروپا رشته روانشناسی است. رشته روانشناسی در دو کشور آلمان و فرانسه محبوبیت بالایی دارد. از آنجا که مراجعه به روانشناس در کشور های اروپایی امری ضروری برای هر فرد است، می تواند جزء مشاغل آینده دار و پردرآمد در اروپا باشد.

حتما مشاهده کنید : بهترین شهرهای اروپا برای زندگی، کار و مهاجرت کدام است؟

رشته حسابداری

رشته هایی که مربوط به امور مالی و حسابداری هستند در لیست رشته های مربوط به علوم انسانی قرار می گیرند و جز رشته های پرطرفدار هستند.

رشته علوم سیاسی و روزنامه نگاری

یکی دیگر از رشته هایی که پیوند ناگسستنی با علوم انسانی دارد رشته علوم سیاسی و روزنامه نگاری است. کشور های اروپایی نیز در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجویان خود را فارغ التحصیل می کنند.

رشته های مهندسی نیز در خارج از کشور طرفداران خاص خود را دارد. رشته های مهندسی پرطرفدار در کشور های اروپایی عبارتند از: مهندسی داده، مهندسی نفت، مهندسی سخت افزار، مهندسی هوافضا، مهندسی اتم، مهندسی سیستم، مهندسی شیمی، مهندسی برق، مهندسی بیو مدیکال، مهندسی محیط زیست

حتما مشاهده کنید : بهترین آژانس مسافرتی برای تور اروپا؛ مجری مستقیم تور اروپا

رشته های پولساز در اروپا

رشته های پولساز در اروپا 

کشور های اروپایی دارای شرایط خوبی برای ادامه تحصیل و اشتغال هستند. به همین خاطر بسیاری از دانشجویان ایرانی به منظور پیدا کردن شغل مناسب و تحصیل در رشته های پولساز در اروپا به کشور های حوزه اتحادیه اروپا مهاجرت می کنند. اگرچه حقوق مشاغل مختلف در کشور های اروپایی متفاوت است و ممکن است یک شغل در یکی از کشور ها درآمد کمتری از کشور دیگر داشته باشد، اما بسیاری از مشاغل پرطرفدار مانند پرستاری پزشکی مهندسی و حسابداری جزء مشاغل پردرآمد در این کشور ها به حساب می آیند. با توجه به آمار به دست آمده و تحقیقات انجام شده چند رشته هستند که در کشور های اروپایی جزء رشته های پولساز در اروپا به شمار می روند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

رشته مهندسی برق

مهندسی برق در بین رشته های پولساز در اروپا مقام اول را دارد. افرادی که قصد دارند در این رشته فارغ‌التحصیل شوند، به عنوان کارشناس و مهندس برق مشغول به کار می‌شوند. مدت زمان تحصیل در این رشته ۳ تا ۴ سال است. افرادی که این رشته را انتخاب می کنند می توانند در تخصص های مختلفی مانند سیستم قدرت، الکترو فیزیک، نانو الکترونیک، میکرو الکترونیک و شبکه‌های ارتباطی تخصص بگیرند. فرصت های شغلی بسیاری در کشور های اروپایی برای فارغ التحصیلان رشته مهندسی برق وجود دارد و همه آن ها متکی به فناوری و دانش فنی هستند. به همین خاطر درآمد این رشته ها نیز بسیار بالا است و جز مشاغل پر درآمد محسوب می شوند.

مهندسی مکانیک

رشته های مهندسی جزء بهترین رشته های تحصیلی در اروپا هستند و درآمد بالایی دارند. افرادی که در مقطع کارشناسی مهندسی مکانیک فارغ التحصیل می شوند با استفاده از مهارت های فنی که فرا گرفته اند می توانند در زمینه های علوم مواد، اتوماسیون، مکاترونیک و رشته های رباتیک فعالیت کنند. به طور کلی داشتن لیسانس مهندسی مکانیک نیز فرصت های شغلی بسیاری را برای فارغ‌التحصیلان در پی خواهد داشت.

حتما مشاهده کنید : زندگی در یونان چگونه است؟ شرایط، معایب، هزینه و خاطرات زندگی

رشته روانشناسی

رشته روانشناسی جز بهترین رشته های علوم انسانی در اروپا است که درآمد بالایی دارد و جزء رشته های پولساز در اروپا شناخته می شود. گرایش هایی مانند روانشناسی بالینی، روانشناسی سازمانی، روانشناسی روانی و همچنین روانشناسی آموزشی مربوط به رشته روانشناسی هستند. بسیاری از فارغ التحصیلان رشته های روانشناسی به عنوان مشاور و روانشناس بالینی مشغول به کار می شوند. برخی افراد نیز در زمینه خدمات مربوط به روانشناختی مدارس یا بیمارستان ها و همچنین مراکز بهداشت مشغول به کار می شوند. درآمد این رشته نیز با توجه به مرسوم بودن استفاده از خدمات روانشناسی بالا است.

رشته پزشکی

کلیه مشاغل مربوط به پزشکی و پرستاری در همه کشور ها به خصوص کشور های اروپایی جزء مشاغل پر درآمد به حساب می‌آیند. کشور های اروپایی مانند آلمان، انگلستان و هلند بهترین کشور ها برای تحصیل در رشته پزشکی هستند. جراحی عمومی، جراحی قلب و عروق، جراحی زنان و ... جز مشاغل پردرآمد هستند؛ بنابراین پزشکی را می توان در فهرست بهترین رشته های علوم تجربی برای مهاجرت قرار داد. حقوق پزشکان و پرستاران در کشور های اروپایی متفاوت است و هر یک از فارغ التحصیلان این رشته ها با توجه به تجربه، تخصص و استان محل خدمت درآمد متفاوتی خواهند داشت.

دندانپزشکی و پرستاری

دندانپزشکی و پرستاری مشاغل مورد نیاز کشور های اروپایی هستند. با توجه به اینکه میزان سن افراد در اروپا افزایش یافته و نیاز به مراقبت های پزشکی و پرستاری دارند، استخدام پزشک و پرستار در این کشور ها شرایط خوبی دارد. دندانپزشکی نیز در همه کشور ها به خصوص کشور های اروپا جزء پردرآمدترین مشاغل محسوب می شود. افرادی که در رشته های دندانپزشکی و پرستاری فارغ التحصیل می شوند می توانند در مراکز درمانی عمومی و یا کلینیک های خصوصی مشغول به کار شوند. با توجه به تجربه افراد و مرکزی که در آن خدمت می کنند می توانند درآمد خود را افزایش دهند.

حتما مشاهده کنید : کشور اسپانیا برای زندگی چگونه است؟ شرایط و هزینه زندگی (مزایا و معایب)

مهندسی معماری

تحصیل در رشته معماری ۵ سال طول می‌کشد. افرادی که بتوانند در این رشته فارغ التحصیل شوند و تجربه عملی داشته باشند، به عنوان یک مهندس معمار مشغول به کار می‌شوند. انجام پروژه های متفاوت و مدیریت ساخت و ساز، همچنین نظارت بر طرح ها و اجرای آن ها جزء کارهایی است که یک مهندس معمار انجام می دهد. رشته مهندسی معماری نیز جز رشته های پولساز در اروپا است. افرادی که در این رشته فارغ التحصیل می شوند می توانند سالانه حدود ۷۲ هزار دلار درآمد داشته باشند.

علوم کامپیوتر

علوم کامپیوتر و رشته های مربوط به مهندسی IT را می توان جزء بهترین رشته های مهندسی برای مهاجرت به اروپا دانست. برنامه نویسی، تحلیلگر سیستم و مشاغل مربوط به توسعه دهنده نرم افزار، جزء رشته های کامپیوتر و فناوری هستند و از آنجا که در بین رشته های پولساز در اروپا قرار دارند؛ درآمدی حدود ۱۵۰ هزار دلار در سال دارند.

حسابداری

حسابداری در میان بهترین رشته های علوم انسانی در اروپا قرار دارد و جز مشاغل پردرآمد است. افرادی که علاقه‌مند به تحصیل در رشته های تجارت بین‌المللی هستند، می توانند در مقطع کارشناسی در این رشته ها تحصیل کنند و پس از مدت دو سال مشغول به کار شوند. افرادی نیز که علاقه دارند تا مقطع دکتری رشته حسابداری را بگذرانند باید پنج سال بیشتر در این رشته تحصیل کنند و به عنوان یک حسابدار رسمی، دستیار حسابدار و مدیریت امور مالی مشغول به کار شوند.

حتما مشاهده کنید : زندگی دانشجویی در اسپانیا؛ شرایط مسکن، کار و هزینه های زندگی دانشجویی در اسپانیا

رشته حقوق

رشته حقوق نیز در میان بهترین رشته های علوم انسانی در اروپا و رشته های پولساز قرار دارد. رشته حقوق با توجه به قوانین هر کشور تدریس می شود؛ بنابراین اگر قصد دارید در یک کشور مشغول به کار شوید باید قوانین همان کشور را بشناسید و رشته تحصیلی شما مربوط به قوانین آن کشور باشد. با توجه به اینکه کشور های عضو اتحادیه اروپا تقریباً از یک قانون مشترک پیروی می کنند، افرادی که در این رشته تحصیل می کنند مجموعه‌ای از معاهدات، مصوبه‌ های دادگاه و همچنین قوانین و بخشنامه های دادگاه های اروپا را فرا می‌گیرند و می توانند در سمت یک وکیل، دستیار حقوقی و وکلای حرفه ای شروع به کار کنند.

حتما مشاهده کنید : بهترین رشته های تحصیلی در اسپانیا؛ شرط معدل برای تحصیل در اسپانیا

بهترین رشته های علوم تجربی برای مهاجرت

بهترین رشته های علوم تجربی برای مهاجرت 

همانطور که در کشور ایران رشته های علوم تجربی پرطرفدار هستند، در کشور های اروپایی نیز مشاغلی که مربوط به رشته های تجربی هستند طرفداران بسیاری دارند در ادامه به برخی از بهترین رشته های علوم تجربی برای مهاجرت به کشور های اروپایی اشاره می کنیم.

 • رشته پزشکی
 • پرستاری
 • دندانپزشکی
 • داروسازی
 • دامپزشکی
 • فیزیوتراپی
 • مامایی
 • کاردرمانی
 • رادیولوژی
 • روانشناسی
 • زمین شناسی
 • کشاورزی و جنگلداری
 • علوم پایه

متقاضیان بسیاری برای رشته های پزشکی به کشور های اروپایی مهاجرت می کنند. پزشکان در سراسر جهان نقش مهمی در حفظ سلامت جامعه و بهداشت محیط عهده دارند. به همین خاطر در کشور های اروپایی که سیستم بهداشت و درمان قوی دارند، احترام زیادی برای مشاغل پزشکی قائل هستند و از نظر حقوق و مزایا آن ها را تأمین می کنند. به همین خاطر رشته های پزشکی را می توان در صدر رشته های پولساز در اروپا قرار داد. بسیاری از پزشکان و پرستاران در حال حاضر برای ادامه تحصیل و یا اشتغال به کشور های اروپایی مهاجرت می کنند.

حتما مشاهده کنید : بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی، تحصیل و تفریح را بشناسید

بهترین رشته های مهندسی برای مهاجرت

رشته های فنی طرفداران خاص خود را دارند و افرادی که در رشته های مهندسی فارغ‌التحصیل شده‌اند، برای داشتن یک شغل مناسب و درآمد بالا به کشور های اروپایی مهاجرت می کنند. با پیشرفت تکنولوژی در جهان و نیاز بشر به استفاده از فناوری در زندگی، رشته های مهندسی نیز پیشرفت بسزایی داشته اند. درآمد رشته های مهندسی نیز بالا است و جزء رشته های پولساز در اروپا به شمار می روند؛ بنابراین می‌توان موارد زیر را جزء بهترین رشته های مهندسی برای مهاجرت برشمرد.

 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی سازه
 • مهندسی ژئوتکنیک
 • مهندس حمل و نقل
 • مهندس معمار
 • بازرسی مهندسی
 • مهندسی محیط زیست
 • مهندسی بیو مدیکال در زمینه پزشکی
 • مهندسی شیمی و ترکیبات شیمیایی
 • مهندسی برق و الکترونیک
 • مهندسی سامانه
 • مهندسی اتمی
 • مهندسی سخت افزار
 • مهندسی هوا فضا
 • مهندسی نفت و استخراج
 • مهندسی داده

از آنجا که رشته های مختلف مهندسی دارای درآمد مناسبی هستند و در بازار های بین‌المللی کار، جزء مشاغل پر درآمد محسوب می شوند، طرفداران زیادی دارند. بهتر است قبل از تصمیم گیری برای انتخاب رشته و یا مهاجرت به کشور های اروپایی با افراد کارشناس و متخصص در زمینه مهاجرت تحصیلی مشورت کنید و از مشاوره و راهنمایی های کارشناسان در این حوزه بهره ببرید.

 پیشنهادات ما : تور اروپا - تور اسپانیا - تور یونان