Aysham

تور موریس

تور موریس 

تور موریس به عنوان یکی از مقاصد گردشگری جذاب، می‌تواند گزینه‌های بازدیدی بسیاری را در بازه زمانی سفر در اختیار شما قرار دهد. سفر به موریس برای افراد علاقه‌مند نسبت به مقاصد مسافرتی خاص، می‌تواند بهترین انتخاب باشد. این جزیره که در سمت راست قاره آفریقا قرار دارد، به سبب سواحل متنوع خود مورد معرفی قرار می‌گیرد. نکته قابل توجهی که در رابطه با جزیره موریس مطرح می‌شود، آشنا بودن آن برای ایرانیان است. در واقع نام این جزیره شاید برای بسیاری از افرادی که در کشورهای دیگر زندگی می‌کنند، ناآشنا باشد؛ اما این قضیه برای ایرانیان کاملا متفاوت است. علت این موضوع هم به گذشته ایران و تبعید رضاشاه به موریس باز می‌گردد. از این رو تاریخ کشور ما عاملی برای جلب توجه ایرانیان نسبت به این جزیره بوده است. جدا از این بحث، در صورت انتخاب موریس برای سفر، لازم است نسبت به شرایط آن و خصوصیاتی که دارد، آشنایی پیدا کنید. در نتیجه اطلاع نسبت به وضعیت آب‌وهوا، گزینه‌های گردشگری، فاکتورهای مطرح برای سفر و نیز قیمت تور موریس، هر کدام به نحوی می‌تواند سفر شما را تحت تاثیر خود قرار دهد. به همین دلیل در ادامه این محتوا قصد داریم به ارائه مطالب بیشتری نسبت به تور موریس بپردازیم.آب‌ و هوای موریس

آب‌ و هوای موریس 

در سفر با تور موریس، توجه به شرایط آب‌وهوایی اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند و می‌تواند حداکثر تاثیر ممکن را در تجربه خوب شما از این مسافرت داشته باشد. از آنجایی که موریس دارای شرایط جغرافیای بسیار متفاوتی از ایران است، باید فاکتورهای مختلفی را برای سفر به این جزیره لحاظ کنید. شرایط جوی، به عنوان یکی از اصلی‌ترین این فاکتورها مورد بحث قرار می‌گیرد. آب‌وهوای نامساعد و یا خیلی گرم، فرصت بازدید از جاذبه‌های گردشگری مختلف را از شما گرفته و در قالب یک مانع برای گشت‌وگذار در این جزیره مورد بحث قرار می‌گیرد. از این رو حتما قبل از سفر، به مسائلی چون شرایط آب‌وهوایی در این جزیره توجه داشته باشید. نکته قابل توجهی که نسبت به موریس مطرح می‌شود، مربوط به تعداد و انواع فصول در این جزیره است؛ موریس بر خلاف ایران، تنها دارای دو فصل زمستان و تابستان است. با این حساب سوالاتی که ذهن افراد را نسبت به شرایط جوی موریس درگیر خود می‌کند، می‌تواند مربوط به مواردی چون بهترین فصل برای سفر به موریس، زیاد بودن سرما و یا گرمای هوا در طول فصول مورد بحث و یا قابل تحمل بودن این موارد باشد! جدا از تمام این موارد، اگر بخواهیم به طور کلی بهترین زمان سفر به موریس را مورد بحث قرار دهیم، باید گفت ماه آوریل تا سپتامبر به عنوان بهترین بازه زمانی سفر به موریس در خصوص شرایط آب‌وهوایی که دارد، مورد بحث قرار می‌گیرد. در طول این ماه‌ها هوا تعادل پیدا کرده و دیگر شدت زیادی به لحاظ گرما و یا سرما مطرح نمی‌شود. از این رو اگر در بازه زمانی مذکور به موریس سفر کنید، می‌توانید از گزینه‌های گردشگری متنوعی بازدید کرده و تجربه فوق‌العاده‌ای را در طول سفر خود داشته باشید. در طول ماه‌های آوریل تا سپتامبر، خبری از سرما و یا گرمای شدید نخواهد بود. از این رو امکان برخورداری از تفریحات مختلف فراهم آورده می‌شود و دمای هوا مشکلی در گشت‌وگذار به وجود نمی‌آورد. البته به این موضوع توجه داشته باشید که بهترین زمان برای برخورداری از تفریحات ساحلی، مربوط به تابستان است. از این رو امکان غواصی و ماهیگیری در این بازه زمانی به خوبی فراهم خواهد شد. با این حال در بازه زمانی مطرح شده از آوریل تا سپتامبر هم می‌توان از این تفریحات بهره گرفت. اکتبر تا آوریل در موریس، فصل تابستان را تشکیل می‌دهد که بازه مهر تا اردیبهشت بوده و نشان دهنده تضاد فصلی در موریس نسبت به ایران است. این تضاد فصلی که در موریس وجود دارد، تحت تاثیر جغرافیای این جزیره مورد بحث قرار می‌گیرد. به گونه‌ای که قرارگیری در قسمت پایین خط استوا و جنوب شرقی ساحل قاره آفریقا در درون اقیانوس هند، سبب شده تا تفاوت بسیاری از نظر آب‌وهوایی داشته باشد. همین تفاوت خود سبب تنوع می‌شود و سفر جذابی را برای افراد به وجود می‌آورد. از این رو با هماهنگی مجری تور موریس، می‌توانید بازه زمانی ایده‌آل را برای سفر به این کشور جزیره‌ای انتخاب کنید.


فرودگاه‌های جزیره موریس

فرودگاه‌های جزیره موریس 

تور موریس با توجه به انواع فاکتورهای سفر در راستای انتخاب خطوط هوایی و فاکتورهای ویژه سفر، می‌تواند شرایط بهتری را برای متقاضیان خرید تور موریس فراهم آورد. در جزیره موریس فرودگاه‌ بین‌المللی وجود دارد که دستیابی به اطلاعات کلی از این فرودگاه‌ می‌تواند شرایط بهتری را برای مسافران فراهم آورد. با توجه به اینکه موریس از جمله مقاصد پرطرفدار در میان توریستان و به ویژه ایرانیان است، طبیعتا توجه ویژه‌ای نسبت به فرودگاه‌ بین‌المللی این کشور جزیره‌ای صورت گرفته تا به این واسطه امکانات به مراتب بهتری در اختیار افراد قرار بگیرد. از این رو فرودگاه‌ بین‌المللی موریس دائما در حال نوسازی است که به این وسیله امکانات و خدمات بیشتری را برای توریستان فراهم آورد. فرودگاه بین‌المللی سر سیوساگور رامگولام در کشور جزیره‌‌ای موریس، فرودگاه بین‌المللی سر سیوساگور رامگولام به عنوان تنها فرودگاه همگانی مسافربری مطرح می‌شود‌. شرکت‌های هواپیمایی مختلفی در این فرودگاه مسافران را به مقاصد مختلف می‌رسانند. نکته قابل توجه در رابطه با این فرودگاه و سفر به موریس، امکان تهیه پرواز مستقیم از تهران به فرودگاه بین‌المللی سر سیوساگور رامگولام است. از این رو شرایط ایده‌آلی برای متقاضیان سفر با تور موریس فراهم آورده می‌شود. در اینجا موضوعی که عموما افراد را درگیر خود می‌کند، مربوط به قیمت تور موریس خواهد بود! قطعا می‌دانید که در میان فاکتورهای متنوع و موثر در روند تعریف قیمت تور موریس، بحث نوع پرواز هم مطرح می‌شود. شرکت هواپیمایی و نیز خدمات و درجه‌ای که دارد، می‌تواند عاملی برای تعریف بازه مشخصی از قیمت تور موریس باشد. جدا از مسائلی که مطرح شد، فرودگاه بین‌المللی سر سیوساگور رامگولام به سبب امکاناتی که دارد، می‌تواند برای ورود و آشنایی با کشور موریس شرایط مناسبی را فراهم آورد. به گونه‌ای که بخشی برای خرید تعریف شده تا توریستان بتوانند اجناس مختلف موجود را خریداری کنند. این فرودگاه از خدمات ترانسفر برخوردار نبوده و در صورت سفر با تور موریس، خدمات ترانسفر بر عهده هتل رزرو شده خواهد بود. البته برای سفرهای شخصی هم هتلی که رزرو کردید می‌تواند این خدمات را بر عهده بگیرد. در غیر این صورت باید تاکسی‌های موجود را برای رفتن به اقامتگاه خود انتخاب کنید. از دیگر نکاتی که می‌توان نسبت به فرودگاه بین‌المللی سر سیوساگور رامگولام مطرح نمود، مربوط به عدم ارائه خدمات اتوبوسی برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری و توریستی است. در نتیجه اگر به طور شخصی و بدون تور سفر می‌کنید، لازم است با وسایل حمل و نقل عمومی چون تاکسی به مقاصد گردشگری بروید. پرواز از ایران به موریس با استفاده از ایرلاین امارات صورت می‌گیرد که حدود 9 ساعت از فرودگاه امام‌خمینی تا فرودگاه بین‌المللی سر سیوساگور رامگولام، زمان می‌برد‌. این پرواز با یک ترانزیت در فرودگاه دبی، به طور مستقیم تا موریس خواهد بود که حداقل انحراف ممکن در این ایرلاین مطرح می‌شود. با توجه به این اطلاعات، شما می‌توانید در بازه‌های زمانی مختلف، از ایرلاین امارات برای سفر با تور موریس بهره بگیرید.


بهترین زمان سفر به موریس

بهترین زمان سفر به موریس 

تور موریس در بازه زمانی مناسب، می‌تواند شرایط ایده‌آلی را در طول سفر شما فراهم آورد. در خصوص سفر به هر مقصدی، فاکتور زمان اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند تا بتواند روی کیفیت سفر تاثیر گذاشته و شرایط بهتری برای شما فراهم آورد. انتخاب بازه زمانی مناسب برای سفر به موریس، با توجه به فاکتورهای مختلفی مطرح می‌شود. به گونه‌ای که نمی‌توان گفت منظور از بهترین زمان سفر به موریس حتما در قالب شرایط جوی مطرح می‌شود! سفر با تور موریس در بازه‌های زمانی مختلف، می‌تواند ویژگی‌های متفاوتی را برای افراد به همراه آورد. هدف شما و آنچه که برایتان در طول سفر اهمیت دارد، سبب تعریف زمان‌های مختلف به عنوان زمان مناسب می‌شود. از جمله فاکتورهای قابل بحث در رابطه با بازه زمانی مناسب برای سفر با تور موریس، می‌توان به مواردی که در ادامه مطرح شده اشاره کرد: شرایط آب‌وهوایی با توجه به اینکه موریس از جمله مناطقی است که در قسمت جنوبی و پایین خط استوا قرار می‌گیرد، از شرایط آب‌وهوایی و تغییرات فصلی متفاوتی نسبت به ایران و دیگر مناطق بالای خط استوا برخوردار است. همین موضوع سبب شده تا افراد برای سفر به موریس، نیاز به دقت نسبت به شرایط جوی پیدا کنند. از طرفی باید توجه داشت که این جزیره به سبب داشتن سواحل مختلف، می‌تواند آب‌وهوای شرجی هم داشته باشد. به خصوص در مناطق ساحلی، شدت این جو و نیز گرمای هوا افزایش پیدا می‌کند. به همین دلیل لازم است شرایط جوی را بر حسب علایق خود در طول سفر، مورد بررسی قرار دهید. هزینه سفر به موریس از دیگر پارامترهایی که روی تعریف بازه زمانی مناسب سفر به موریس تاثیر می‌گذارد، هزینه‌های مربوط به تور موریس است. هزینه و قیمت تور در زمان‌های مختلف متفاوت خواهد بود که این فاکتور سبب شده تا افراد در پی بازه زمانی ارزان برای سفر با تور موریس باشند. قیمت تور موریس زمانی کاهش پیدا می‌کند که تقاضای سفر به نسبت کمتر باشد. از این رو طی فصول و ماه‌هایی که شرایط جوی مساعدی وجود ندارند و آب‌وهوای گرم در این جزیره حکومت می‌کند، قیمت تور کاهش یافته و افراد می‌توانند سفر ارزان به موریس را تجربه کنند. با در نظر داشتن هر یک از این فاکتورها، می‌توان دریافت که موارد ذکر شده کاملا در تقابل با یکدیگر قرار دارند. از این رو برای سفر در شرایط آب‌وهوایی مساعد و ایده‌آل، لازم است هزینه بیشتری را پرداخت کنید.


بهترین مناطق موریس برای اقامت گردشگران کجاست؟

بهترین مناطق موریس برای اقامت گردشگران کجاست؟ 

تور موریس از تهران به دلیل فراهم‌آوری شرایط مربوط به رفت‌وآمد و اقامت، تجربه سفر بهتری را برای مسافران ممکن می‌کند. در طول سفر به موریس و یا هر مقصد مسافرتی دیگری، انتخاب اقامتگاه مناسب به منظور برخوردار از شرایط رفاهی بهتر، اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. موریس به عنوان یکی از جزیره‌های محبوب برای مسافران ایرانی، هتل‌های مختلفی را در بخش‌های متفاوت خود جای داده تا به این وسیله شرایط اقامتی بهتری را برای توریستان و گردشگران فراهم آورد. این جزیره به دلایل مختلفی، میزبان توریستان بسیار در طول سال است. از این رو در صورت انتخاب موریس به عنوان مقصد سفر خود، نیازی به نگرانی از بابت شرایط رفاهی و اقامتی نخواهد بود‌.


هتل‌های موریس

هتل‌های موریس 

•هتل Heritage Awali Golf & Spa Resort 

•هتل The St. Regis Mauritius Resort 

•هتل Shangri-La’s Le Touessrok Resort & Spa 

•هتل Royal Palm Beachcomber Luxury 

•هتل LUX Le Morne

هتل Outrigger Mauritius Beach Resort 

•هتل The Westin Turtle Bay Resort & Spa, Mauritius 

•هتل Four Seasons Resort Mauritius at Anahita 

•هتل Constance Prince Maurice 

•هتل One&Only Le Saint Géran 

•هتل Lux Belle Mare 

•هتل Maradiva Villas Resort & Spa 

•هتل Heritage Le Telfair Golf & Wellness Resort 

•هتل InterContinental Mauritius Resort Balaclava Fort •هتل LUX Grand Gaube 

•هتل Anantara Iko Mauritius Resort & Villas 

•هتل Trou Aux Biches Beachcomber Golf Resort & Spa 

•هتل The Oberoi Beach Resort, Mauritius 

•هتل Angsana Balaclava Mauritius 

 با توجه به اینکه هر یک از هتل‌های نام برده شده، از خدمات و امکانات مختلفی برخوردار هستند، بالطبع هزینه متفاوتی را برای اقامت تعریف کرده‌اند. از این رو قیمت تور موریس تا حد زیادی به هتل و محل اقامتی شما بستگی پیدا می‌کند. وجود این هتل‌ها تحت تاثیر رشد اقتصادی وابسته به گردشگری در موریس رخ داده و سبب شده تا تنوع بالایی برای گزینه‌های اقامتی مسافران مطرح شود. هتل‌های مذکور از درجه متفاوتی برخوردار هستند که این درجات خود می‌توانند روی قیمت هتل و در نتیجه قیمت تور موریس از تهران موثر واقع شوند. خدماتی که هتل‌های مختلف برای میهمانان خود در نظر می‌گیرند، می‌تواند شامل امکانات رفاهی مانند استخر، پارکینگ، مجموعه فروشگاهی، خدمات ترانسفر و مواردی از این دست باشد. در هر صورت مسئله قابل توجه در این زمینه، مربوط به کیفیت سفر شما خواهد بود. هر چه خدمات و امکانات بیشتری توسط هتل ارائه شود، طبیعتا قیمت تور هم افزایش پیدا می‌کند. به علاوه توجه داشته باشید که کیفیت غذا هم از جمله فاکتورهای قابل بحثی است که نسبت به هتل‌های مختلف لحاظ می‌شود و می‌تواند تاثیر گسترده‌ای در سفر شما داشته باشد. از طرفی حتما این موضوع را در نظر بگیرید که هتلی را انتخاب کنید که دسترسی بیشتری به گزینه‌های گردشگری داشته باشد. انتخاب هتل‌هایی که در نزدیکی ساحل قرار دارند، با توجه به بازه زمانی سفر شما، می‌تواند ایده خوبی باشد. تور موریس با لحاظ شرایط اقامتی، گزینه‌های مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهد. در این تورها می‌توانید بسته به شرایط، هتلی را انتخاب کنید که هزینه مناسب، در کنار امکانات و خدمات خوبی را در اختیار شما قرار دهد. لازم به ذکر است که علاوه بر موارد مطرح شده برای اقامت در موریس، هتل‌های دیگری هم وجود دارند؛ با این حال این موارد در قالب بهترین گزینه‌ها مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند که می‌توانند به تجربه بهتر شما کمک کنند. جزایر موریس چه تفریحاتی برای گردشگران دارد؟ تور موریس با استفاده از برنامه‌ریزی دقیقی که برای طول سفر در نظر می‌گیرد، به افراد این امکان را می‌دهد تا از تفریحات مختلف بهره برده و فرصت گردش در موریس را از دست ندهند. بازدید از جاذبه‌های گردشگری و برخورداری از امکانات تفریحی در طول سفر، می‌تواند به کیفیت بیشتر سفر شما کمک کند. موریس هم به عنوان یک کشور جزیره‌ای، گزینه‌های بازدیدی متنوعی را در خود جای داده و به همین وسیله توانسته محبوبیت بسیاری در میان مسافران و توریستان خود پیدا کند‌. از این رو در ادامه نمونه‌هایی از بهترین تفریحات و سرگرمی‌هایی که در این جزیره برای افراد در نظر گرفته شده، مورد بحث قرار خواهد گرفت. تفریحات موریس در کشور موریس می‌توان انتخاب‌های متنوعی برای تفریح در اختیار داشت. با این حال نکاتی در خصوص امکان برخورداری از این تفریحات مطرح می‌شود که توجه نسبت به آن‌ها، شرایط لازم برای بهره‌گیری از سرگرمی‌های موجود را فراهم می‌آورد. از آنجایی که موریس یک کشور جزیره‌ای است، طبیعتا سواحل مختلفی دارد که بخشی از تفریحات مطرح در تور موریس، در همین گزینه‌های ساحلی مورد بررسی قرار می‌گیرد. از این رو نکته قابل توجه در زمینه مورد بحث، در خصوص انتخاب بازه زمانی مناسب برای سفر خواهد بود. شرایط آب‌وهوایی بیشترین تاثیر ممکن را در برخورداری از تفریحات ساحلی دارند. گرما و یا سرمای بیش از حد هوا مانند مانعی برای تفریحات شما عمل خواهند کرد. به همین دلیل لازم است فصل و ماه مناسبی را برای سفر خود انتخاب کنید، تا تنوع بیشتری در خصوص تفریحات برای شما مطرح شود. غواصی، شنا، موج سواری، قایق سواری، ماهی گیری و سافاری همگی نمونه‌هایی از تفریحات آبی و ساحلی هستند که می‌توان در طول سفر با تور موریس، از آن‌ها لذت برد. به علاوه باید افزود که گزینه‌های دیگری چون تماشای دولفین‌ها و یا اسب‌سواری هم می‌تواند در لیست تفریحات شما قرار بگیرد.


جاذبه‌های گردشگری موریس

جاذبه‌های گردشگری موریس 

جدا از تفریحات و سرگرمی‌ها، بازدید از جاذبه‌های دیدنی هم در میان فاکتورهای قابل توجه در طول سفر به موریس قرار می‌گیرد. در موریس به دلایل مختلف، گزینه‌های تفریحی و گردشگری متنوعی وجود دارد که برخی در انواع تاریخی توصیف می‌شوند و برخی در انواع طبیعی. از جمله گزینه‌هایی که مجری مستقیم تور موریس در طول سفر پیشنهاد می‌کند، شامل مواردی می‌شود که در ادامه مورد بحث قرار شده است: 

 1. آکواریوم موریس تماشای گونه‌های مختلف آبزیان در آکواریوم می‌تواند یکی از انتخاب‌های فوق‌العاده‌ جذاب باشد. تنوع بالای گونه‌های آبی در آکواریوم موریس، سبب شده تا افراد بتوانند از انواع جانداران دریایی دیدن کنند. از جمله جاندارانی که در این آکواریوم وجود دارد، می‌توان به خرچنگ، شیرماهی، مارماهی، سنجاب‌ماهی تاجدار، کوسه، لاکپشت‌های عظیم‌الجثه و انواع اختاپوس اشاره کرد. این گونه‌ها همگی در 5 مخزن بسیار بزرگ نگهداری می‌شوند تا شرایط بازدید برای توریستان و گردشگران فراهم آورده شود. در صورتی که به گونه‌های دریایی و انواع جانداران آبزی علاقه دارید، توصیه می‌کنیم حتما از این آکواریوم در تور موریس دیدن کنید.  2. پارک Mascareignes در قسمت جنوبی این کشور پارکی تحت عنوان پارک‌ Mascareignes وجود دارد که لاکپشت‌ها در آن نگهداری می‌شوند. در واقع این پارک در قالب عملکردی که دارد مورد معرفی قرار می‌گیرد. در پارک‌ Mascareignes می‌توانید پیرترین لاکپشت‌ را که نزدیک به 100 سال سن دارد ببینید. به علاوه باید افزود که در این پارک، نمایشگاه حشرات هم وجود دارد که هزاران نوع پروانه و حشره در کلکسیون این نمایشگاه قرار گرفته است. وجود موزه‌ای کوچک از لاکپشت‌ها هم می‌تواند گزینه خوبی برای بازدید در پارک Mascareignes باشد.  3. باغات سلطنتی Pamplemousses از دیگر گزینه‌های گردشگری‌ای که در جزیره موریس می‌توان مورد بازدید قرار داد، مربوط به باغات سلطنتی Pamplemousses است که توسط باغبانی فرانسوی‌ ساخته شده. وجود گونه‌های گیاهی مختلف در کنار زیبایی‌های این باغ، عاملی برای جلب توجه هر چه بیشتر توریستان نسبت به این مجموعه شده است.  4. قصر Eureka در صورتی که به تاریخ و جاذبه‌های تاریخی علاقه دارید، قطعا قصر Eureka می‌تواند جذابیت بسیاری برای شما داشته باشد. به کارگیری سبک‌های ترکیبی در اوایل قرن 19، سبب شده تا این قلعه پدید آید. با وجود اینکه این قصر در گذشته اقامتگاهی برای اشراف زادگان فرانسه و انگلیس بوده، امروزه کاربری موزه پیدا کرده تا ظروف چینی و بلورین و به طور کلی اثاثیه عتیقه منزل، نقشه‌های قدیمی، عکس‌ها و سبک زندگی این اشراف زادگان را به تصویر بکشد.  5. پارک سرگرمی Casela برای طبیعت‌گردان و افراد علاقه‌مند به طبیعت، پارک سرگرمی Casela در قالب بهترین جاذبه مورد بحث قرار می‌گیرد. در این پارک علاوه بر لاکپشت، حیوانات مختلف دیگری چون چیتا، ببر، بز کوهی، شیر و گورخر وجود دارد که می‌توان از آن‌ها دیدن کرد. از طرفی می‌توان در این محوطه به دوچرخه‌سواری و یا پیاده‌روی پرداخت و از طبیعت و مناظر زیبا لذت برد. به طور کلی باید گفت موریس جاذبه‌های گردشگری متنوعی را در خود جای داده که هر کدام به نحوه متفاوتی توانسته‌اند توجه مسافران را به خود جلب کنند. پارک ملی دره رود سیاه، جزیره Île aux Cerfs، پارک 7 رنگ چارمل و آبشارهای چارمل، بندرگاه لوئیس، گراند باسین، جزیره مرجانی و موارد بسیار دیگر، از جمله نمونه‌های دیگری از جاذبه‌های گردشگری و توریستی در موریس هستند. با در نظر داشتن تمامی آنچه که گفته شد، می‌توان دریافت که با پرداخت هزینه تور موریس، تمامی مسائل مربوط به تفریح حل می‌شود و افراد می‌توانند به راحتی از این تور برای بازدید‌های خود بهره بگیرند. در سفر با تور، برنامه‌ریزی دقیق برای انجام تمامی تفریحات و بازدید بهترین جاذبه‌ها، فرصت کافی برای لذت بردن از سفر فراهم آورده می‌شود. مجری مستقیم تور موریس برای راهنمایی شما در سفر به این کشور جزیره‌ای، می‌تواند بهترین شرایط را در طول سفر فراهم آورد. به علاوه دغدغه‌‌های مطرح در خصوص رزرو هتل برای اقامت و یا بلیط هواپیما مطرح نخواهد شد. به همین سبب امروزه سفر با تور به نسبت سفر شخصی، بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. 

 5. پورت لوئیس موریس اکثر مردم برای خرید به پورت لودیس می آیند با وجود اینکه جزیره ی موریس دارای چندین آثار تاریخی و فرهنگی میباشد اما یکی از جاذبه های گردشگری و فعالیت های مهم مردم و توریست ها در این منطقه خرید کردن است. موزه ی پنی آبی در جزیره ی موریس دارای اولین تمبر استعماری در جهان است و شما همچنین میتوانید اسکلت دودو باستان را در این موزه مشاهده کنید، در طبقه اول موزه تاریخ طبیعی جزیره ی موریس به نمایش گذاشته شده است، در این موزه جزیره موریس شما میتوانید کلیساها، مساجد، و معابد چینی و هندی از ارگ، و یا پیوستن به مردم محلی و سابق pats در اواخر بعد از ظهر قدم زدن تا سیگنال کوه - به نام پس از آنتن در بالای - برای دیدن این شهرستان در غروب آفتاب همه را در یک مکان به نظاره بنشینید. پورت لوئیس مهمترن شهرو پایتخت موریس میباشد، واقع در لوئیس پورت ناحیه است، بخش غربی نیز در منطقه رودخانه سیاه نهفته است. پورت لوئیس است که کشور اقتصادی، فرهنگی، مرکز سیاسی و پرجمعیت ترین شهرستان است. این شهر توسط شورای شهر شهرداری پورت لوئیس اداره می شود. با توجه به سرشماری انجام شده موریس در سال 2012، جمعیت پورت لوئیس 149,194 نفر اعلام شد. مکانی بسیار زیبا که نباید در تور موریس دیدنش را از دست داد. 

 6.گرند بی موریس این دهکده ماهیگیری از 20 سال پیش، این خلیج پناهگاه ببنج و قایقها میباشد و در حال حاضر از قطب های مهم گردشگری اصلی این جزیره است. با نام مستعار لو تراپ مکتنی بسیار برای خرید گرم و سرگرم شدن میباشد، علاوه بر آن تا مقدار زیادی از گشت و گذار، جاذبه های گردشگری و سواحل زیبا در این نزدیکی وجود دارد. به علاوه کودکان و سایرین عاشق این منطقه خواهند شد به دلیل وجود اکواریوم موریس در شمال این منطقه و امکان غذل دادن به ماهیها و توپ بازی با کوسه ها. در مورد تاریخ این جزیره و تعامل با L'AVENTURE DU و سوکره که در آن مراسم تست رم و خرید امکان پذیر است و که رستوران Le Fangourin، زیر یک درخت فلامبیان ، باعث می شود یک نقطه ناهار فوق العاده را امتحان کنید. در ابتدای گرند بی با استخدام کردن یک راهنما به قرن 18 سفر کنید و باغ گیاه شناسی این منطقه را مشاهده کنید. دقیقا در سیصد متر آنطرفتر با برکه ی نیلوفر های غول آسای آمازونی روبه رو میشوید. مکانی بسیار رویاییی و زیبا و بسیار مناسب عکاسی که دیدنش را نباید در تور موریس از دست داد. 

 7.رودخانه ی سیاه پارک ملی جورجس موریس متقاطع این مسیر پیاده روی در حال دیدن میمونها که در حال بازی در امتداد نرده های در نظر سیاه رودخانه قله، با یکی از بهترین نمایش این جزیره است. آسان دو ساعت پیاده روی (9km) در یک مسیر جنگل از مرکز اطلاعات Petrin نقطه اوج و بالاترین نقطه در این جزیره است. رودخانه سیاه دره پارک ملی در تپه بخش جنوب غربی موریس است. این در 15 ژوئن 1994 اعلام شد و توسط پارک ها و حفاظت از خدمات ملی اداره می شود. وسعت آن از 67.54 کیلومتر مربع از جمله جنگل مرتفع مرطوب، جنگل دشت خشک و heathland باتلاقی. امکانات برای بازدید کنندگان شامل دو مرکز اطلاعات، مناطق پیک نیک و 60 کیلومتر از مسیرهای پیاده روی میباشد چهار ایستگاه درست در پارک که برای پارک های ملی و خدمات حفاظت و پروژه های تحقیقاتی و حفاظت بنیاد حیات وحش موریس استفاده می شود. این پارک جنگلی باقی مانده پارک جنگلی این جزیره میباشد، محافظت اگر چه بسیار سخت است معرفی گیاهان مانند گیاهان و بتها ا چینی و درخت برگ نو و حیواناتی مانند گوزن روسا و خوک های وحشی تخریب. مناطق مختلف اند حصار شده و گونه های مهاجم از آنها ریشه کن شده است برای حفظ حیات وحش بومی. بسیاری از گیاهان بومی و حیوانات هنوز در پارک از جمله روباه پرنده موریس و رخ می دهد همه از پرندگان بومی جزیره موریس دلیجه، کبوتر صورتی، شاه طوطی موریس، موریس فاخته-سنگ چشم، بلبل موریس، موریس زیتون سفید چشم، موریس خاکستری سفید چشم و fody موریس میباشند، مکانی بسیار جذاب که نباید در تور موریس از دیدنش غافل شد. 

 8.مسجد جوماه موریس سفر به موریس و بازدید از مسجد جوماه باید برای هر کسی که علاقه مند به معماری است. بسییار جذاب است ساخت و ساز ساختمان ترکیب هندی را ارائه میدهد ، موریس کریول و طراحی اسلامی عناصر برای یک نتیجه فریبنده که به مسجد کمک تبدیل شدن به مهم ترین در جزیره شده است. یک مسجد در پورت لوئیس، موریس است که از سال 1850 در این مکان ساخته شده است. ساختمان ترکیبی از هند، کریول و معماری اسلامی است، مسجد جوماه خانه باقی مانده ازمسجد جمال شاه است. جمعیت رو به رشد اسلام در پورت لوئیس در نیاز به یک مسجد بزرگتر و تا بین 1857 و 1877، هفت بسیاری مختلف در اطراف مسجد بود که بالغ بر سه چهارم از یک جریب، پی توسط بازرگانان مسلمان برای 134،260 روپیه خریداری و به این مسجد اهدا شد، بخشی از تامین مالی این مسجد از مالیات دو درصد در تجارت دانه همه اما یکی از سند خرید به ذکر است که خرید به نمایندگی از کل جامعه مسلمان موریس ساخته شده بودند. کمیته مدیریت مسجد جوماه هر سه سال توسط اعضای CUTCHI میمن انجمن موریس انتخاب می شوند. پس از هر سه سال مدیریت، یک کمیته جدید به رای گذاشته شود و یا تمدید. متولی فعلی این مسجد احمد نام دارد. مسجدی بسیار جذاب برای مسلمانان که نباید در تور موریس از دیدنش غافل شد. 

 9.موریس Trou aux Cerfs Trou aux Cerfs واقع در مرکز جزیره ی موریس، به در برخی از بهترین نمایش از رشته کوه های جزیره و مناطق اطراف آن. در اینجا، خیس کردن مناظر بالای یک دهانه که 85 متر عمق دارد و پر شده با یک دریاچه آتشفشانی است. رفع AUX Cerfs (همچنین به عنوان آتشفشان مور شناخته می شود یک آتشفشان خفته ای با مخروطی به خوبی تعریف شده و با دهانه ای بزرگ است. این آتشفشان 605 متر (ارتفاع و در واقع در کورپیپ، موریس است. دهانه این آتشفشان تنها دارای یک خاکریزی شیب دار است که در نظر گرفته خطرناک در دسترس است. آب و گل و لای دهانه مسدود کرده، و آن را حتی کمتر در دسترس است. یک مکان جذاب و دیدنی که نباید در تور موریس از دست داد.


آیا تورهای لحظه آخری برای موریس وجود دارد؟

آیا تورهای لحظه آخری برای موریس وجود دارد؟ 

تور موریس لحظه آخری به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها برای سفر به این جزیره زیبا، می‌تواند مزایای بسیاری را برای مسافران به همراه داشته باشد. با توجه به اینکه سفر با تور برای افراد مختلف جذابیت‌های بسیاری را به همراه دارد، توجه به فاکتورهای مطرح در این زمینه هم می‌تواند به بهتد شدن فرآیند سفر کمک کند. از جمله این فاکتور‌ها، می‌توان هزینه سفر را مورد بحث قرار داد. شیوه‌های مختلفی که برای سفر مطرح می‌شود، به گزینه‌های متفاوتی تبدیل شده که می‌توانند شرایط متفاوتی را برای سفر شما فراهم آورند. به همین دلیل تور موریس لحظه آخری به یکی از بهترین گزینه‌های سفر برای افراد تبديل می‌شود. شاید چیستی تور لحظه آخری و یا دلیل قیمت مناسب آن برای شما سوال باشد! در این خصوص باید گفت تور لحظه آخری به توری گفته می‌شود که در فاصله زمانی خیلی کم نسبت به شروع آن تهیه شود. در واقع وجود ظرفیت در تور و پر نشدن آن تا چند روز و یا چند ساعت قبل از شروع تور، سبب می‌شود تا با تعریف قیمت کمتر، ظرفیت موجود پر شود. از این رو قیمت پایین تور لحظه آخری، به سبب تقاضای کمتر مسافران بوده و این مسئله نمی‌تواند روی کیفیت تور تاثیری بگذارد. عموما افراد بر این باور هستند که تور موریس لحظه آخری یا هر تور دیگری که به عنوان تور لحظه آخری به فروش می‌رسد، از کیفیت کمتری برخوردار است! این در حالیست که تور لحظه آخری با همان برنامه‌ریزی و همان خدماتی ارائه می‌شود که تورهای دیگر ارائه خواهند شد. در نتیجه با تهیه تور لحظه آخری تنها می‌توان شرایط مربوط به هزینه را بهبود بخشید‌. اگر شما هم به دنبال تجربه یک سفر مقرون‌به‌صرفه‌ به یکی از بهترین مقاصد گردشگری هستید، قطعا تور موریس لحظه آخری می‌تواند گزینه ایده‌آل ی برایتان باشد.


راهنمای خرید ارزان‌ترین تور موریس

راهنمای خرید ارزان‌ترین تور موریس 

سفر با تور موریس ارزان، از جمله فاکتورهای قابل توجهی است که می‌تواند شرایط بهتری را برای افراد فراهم آورد. تور‌ها در شرایط ویژه، می‌توانند قیمت مناسبی پیدا کرده و با هزینه به نسبت کمتر، به ایده‌آل‌های افراد برسند. در این حالت شناخت راه‌های خرید تور موریس ارزان، از اصلی‌ترین پارامترها در این زمینه خواهد بود. به این منظور در ادامه قصد داریم به ارائه توضیحات بیشتر نسبت به تور موریس ارزان و شرایط خاص آن بپردازیم. شرایط کاهش هزینه تور موریس قبل از هر چیزی باید گفت با توجه به اینکه سفر با تور می‌تواند سهولت بیشتری را حاصل کرده و قیمت مناسبی در مقایسه با خدمات خود داشته باشد، تقاضای بالایی در میان افراد پیدا کرده و به یکی از بهترین گزینه‌های مسافرتی تبدیل شده. به همین دلیل امروزه تورهای مختلفی برای مقاصد متفاوت در نظر گرفته شده که هر کدام از شرایط ویژه برای سفر برخوردار هستند و می‌توانند گزینه‌های مختلفی را در اختیار متقاضیان قرار دهند. شناخت شرایط خرید تور به افراد این امکان را خواهد داد تا با انتخاب مناسب، هزینه کمتری را در کنار کیفیت بالا بپردازند. از جمله این شرایط، می‌توان به بازه زمانی سفر و نیز زمان خرید تور اشاره کرد.


زمان مناسب برای سفر با تور موریس

زمان مناسب برای سفر با تور موریس 

 به منظور خرید تور، لازم است با در نظر داشتن شرایط، زمان مناسبی را انتخاب کنید. منظور از زمان مناسب، زمانی است که تقاضای خرید تور از جانب مسافران کاهش پیدا می‌کند. در واقع برای هر کشوری برخی از ماه‌های سال و یا حتی فصول، به عنوان گزینه‌های کم‌طرفدار مسافرتی مورد بحث قرار می‌گیرند. کاهش طرفداران سفر به یک کشور سبب کاهش تقاضا برای تور مسافرتی می‌شود‌. از این رو آژانس‌هایی که تور مسافرتی ارائه می‌دهند، قیمت کمتری را برای تور و خدمات و امکانات مربوط به آن تعریف می‌کنند. در نتیجه شرایط برای خرید تور موریس ارزان فراهم آورده می‌شود. به علاوه باید افزود که در این بازه‌های زمانی، حتی قیمت پروازها و نیز هزینه‌های مربوط به رزرو هتل کاهش پیدا می‌کند. به همین دلیل تمامی شرایط لازم برای برخورداری از یک سفر ارزان فراهم آورده خواهد شد. لازم به ذکر است که دقیقا بالعکس این موضوع هم صادق بوده و در بازه‌های زمانی پرطرفدار، هزینه‌های مختلف تور، هواپیما و هتل افزایش پیدا می‌کند. با این حساب حتما این سوال برای شما به وجود می‌آید که برای سفر به موریس چه بازه زمانی‌ای می‌تواند هزينه کمتری را به همراه داشته باشد! با توجه به اینکه در موریس دو فصل تابستان و زمستان تعریف می‌شود، انتخاب زمان‌هایی که سرما یا گرمای هوا بیش از حد باشد، می‌تواند به کاهش هزینه‌های مربوط به تور موریس کمک کند. توجه داشته باشید که در موریس برخلاف ایران، بازه مهر تا اردیبهشت، تابستان را تشکیل می‌دهد. به هر حال انتخاب این زمان‌ها برای سفر، به لحاظ هزینه‌های مربوط، گزینه ایده‌آلی خواهد بود. چرا که تقاضای سفر به موریس در این زمان‌ها کاهش یافته و به منظور جلب توجه افراد، قیمت مناسبی برای تور یا هتل و پرواز تعریف می‌شود.


زمان مناسب برای خرید تور موریس

زمان مناسب برای خرید تور موریس 

 از دیگر پارامترهایی که می‌تواند به کاهش قیمت تور موریس کمک کند، مربوط به انتخاب زمان مناسب برای خرید تور موریس است. در واقع شما می‌توانید با خرید تورهای لحظه آخری، سبب تعریف هزینه تور موریس ارزان شوید. تور لحظه آخری به نوعی از تور گفته می‌شود که در کوتاه‌ترین فاصله نسبت به برگذاری تور خریداری شود. این نوع از تور با همان کیفیت و خدماتی ارائه می‌شود که تور عادی ارائه خواهد شد. از این رو باید گفت تنها دلیلی که سبب شده تا هزینه تور لحظه آخری کاهش پیدا کند، مربوط به کمبود تقاضا از جانب مسافران است. در نتیجه ظرفیت خالی سبب می‌شود تا برگذارکنندگان تور، در راستای جلب توجه مخاطبان، قیمت کمتری را برای ظرفیت‌های باقی‌ مانده تعریف نموده و به این واسطه حداکثر تعداد ممکن را برای تور آماده کنند. با در نظر داشتن این شرایط، بالطبع خرید تور موریس ارزان می‌تواند بسیار ساده و مقرون‌به‌صرفه‌ باشد تا از یک سفر خوب در کنار قیمت مناسب لذت ببرید.


مدارک مورد نیاز برای تور موریس

مدارک مورد نیاز برای تور موریس 

در صورتی که تور موریس و جزیره زیبای آن به گزینه گردشگری شما تبدیل شده، لازم است نسبت به مدارک مورد نیاز برای سفر به موریس آگاهی کاملی داشته باشید. با توجه به اینکه مسافران ایرانی برای سفر به یک جزیره نیاز به اخذ ویزای توریستی دارند، لازم است حتما قبل از سفر خود به دریافت این ویزا توجه داشته باشید. با این حال لازم به ذکر است که موریس از بازدیدکنندگان و توریستان به گرمی استقبال می‌کند و سختی‌ای در مسیر دریافت ویزا مطرح نخواهد شد. علت این موضوع که موریس با توریستان به خوبی برخورد می‌کند، اقتصاد در حال رشد آن به واسطه همین روند گردشگری است. از این رو دولت موریس نسبت به زیرساخت‌های مربوط به این زمینه، توجه ویژه‌ای داشته که همین مسئله سبب شده تا موریس به بهترین انتخاب برای تجربه یک تعطیلات به یادماندنی تبدیل شود. در ادامه مدارک مورد نیاز و نیز انواع ویزا برای سفر به موریس مورد بحث قرار گرفته شده است: 

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی موریس

1. پاسپورت معتبر


واحد پول موریس

واحد پول موریس ارز موریس روپیه میباشد. رتبه بندی ها ی ارزی نشان می دهد که محبوب ترین نرخ ارز موریس روپیه میباشد اما با این حال یورو نیز در این کشور قابل استفاده و داد و ستد میباشد. کد ارز برای روپیه MUR است. جمهوری سکه روپیه موریس 1در سال 1971 مجموعه ای جدید از سکه ها و اسکناس های ضرابخانه سلطنتی معرفی شدند. این مجموعه دارای عکس ملکه الیزابت دوم در روی هر چیزی و طیف وسیعی از انگیزه های نظامی در پشت. برخی از طرح های معکوس برای این مجموعه توسط OBE کریستوفر آیرونساید از جمله 10 روپیه، 200 روپیه طلا و 250 روپیه طلا (صادر 1988) طراحی شدند. در سال 2007، دو فلزی سکه 20 روپیه به مناسبت سالگرد 40 از بانک موریس صادر شد، و این در حال حاضر به یک سکه در گردش عمومی تبدیل شده است.

سیستم بهداشت و درمان در موریس

سیستم بهداشت و درمان در موریس هزینه های عمومی موریس در حوزه ی سلامت 2.4 درصد تولید ناخالص داخلی در سال 2011 بوده است، معادل 510 $ تولیدد سرانه داخلی . در این نظر سنجی اخیر، بین سال های 1997 و 2010 انجام شد، 11 پزشکان و پرستاران و ماماها 373 در هر 100،000 نفر است. علاوه بر این، در دوره 2007-12، 98 درصد تولدها توسط کارکنان بهداشتی واجد شرایط حضور داشتند و در سال 2012، 99 درصد از یک ساله با یک دوز سرخک واکسینه شده بودند. در سال 2011 بود همه با استفاده از یک بهبود منبع آب آشامیدنی و 91 درصد از مردم دسترسی به امکانات بهداشتی کافی بود. در این نظر سنجی اخیر انجام شده در دوره 2000-11، گزارش می دهد که موریس است 116 پرسنل دارویی در هر 100،000 نفر را دارا میباشد. استانداردهای مراقبت های پزشکی در موریس بالا هستند و چندین کلینیک خصوصی در جزیره ی موریس وجود دارد. بیمارستان اصلی در موریس در فاصله بیمارستان در پورت لوئیس، بیمارستان سر Seewoosagur Ramgoolam در پمپلموسس، بیمارستان ویکتوریا در برنس و کندس در منطقه پلین در-ویلهمس. همچنین کلینیک های مختلف خصوصی که ارائه خدمات پزشکی وجود دارد. در یک سرمایه گذاری مشترک با انگلیس آمریکا سرمایه گذاری شرکت (Mtius) با مسئولیت محدود، بیمارستان آپولو گروه - بزرگترین گروه مراقبت های بهداشتی آسیا - راه اندازی بیمارستان Bramwell آپولو، یک بیمارستان چند تخصص، در مکا در سال 2009. موسسه موریس بهداشت سازماندهی آموزش پرسنل بهداشتی و انجام پژوهش سیستم های بهداشتی. در حال حاضر دو شرکت داخلی که تولید محصولات دارویی در موریس وجود دارد. داروخانه هیئت مدیره، تحت مقررات قانون داروسازی سال 1983، مسئول تنظیم شیوه های دارویی است. مطالعات استفاده مواد مخدر با سازمان بهداشت جهانی (WHO)، سازمان های غیر دولتی محلی و دانشگاه موریس انجام شده است. قانون اخیر از مجلس مربوط به بهداشت روان در موریس مراقبت های بهداشتی عمل ذهنی (1998) است. هستند 0.8 سرپایی سلامت روان و 54 تخت در بیمارستان های روانی در هر 100،000 نفر (2011) وجود دارد. در کل بیمارستان های جزیره ی موریس دارای امکانات خوب و کامل میباشند و در تور موریس در صورت نیاز قابل اعتماد میباشند.

مردم موریس

مردم موریس 

پدران ما در این جزیره از مکان هایی مثل آفریقا، هند، اروپا و آسیا وارد شده اند، مردم موریس ترکیبی رنگارنگ از قوم های متفاوت هستند. برخی با میل و رغبت و برخی ناخواسته به این جزیره آمده اند دیگ ذوب پر جنب و جوش از نژادها و فرهنگ های مختلف در این مکان موج میزند. حدود دو سوم مردم جزیره موریس هندی تبار هستند. پدران آنها به این جزیره به عنوان کارگران قراردادی پس از لغو برده داری در قرن 19 آورده شده اند. کریول ها با 27 درصد از جمعیت تقریبا جز اکثریت هستند. پدران خود وارد از آفریقا و ماداگاسکار به کار پر زحمت در کشتزارهای شکر به عنوان برده. 3 درصد از مردم موریس از مبدا چین به عنوان تاجر آمدند و 2٪ آنها فرانسوی هایی هستند و هنوز هم در صنعت قند دخالت دارند. شغل و قومیت مردم این منطقه تقریبا به هم نزدیک هستند. اکثریت آنها به تجارت و مغازه داری مشغول هستند. و عمدتا برخی از مردم جزیره ی موریس در بخش کشاورزی مشغول هستند. و البته مردم فرانسوی این جزیره به کنترل گردشگری، بانکداری و بخش های تولیدی مشغول هستند. وابستگی های مذهبی و قومی نیز به هم مرتبط میباشند. بنابراین بسیاری از ادیان و بسیاری از مکان های عبادت مشترک هستند. کلیساها عجیب و جالب، معابد هندو رنگارنگ در کنار دریاچه مقدس، معابد (پاگودا) و مساجد بی سر و صدا. شما باید حداقل با یک زن و شوهر مواجه خواهید شد که در حال گذراندن تعطیلات خود میباشند، جزیره ی موریس دارای مردمانی بسیار مهمانواز میباشد و مکانی بسیار مناسب برای گذراندن اوقات فراغت.