Aysham

تور عمان

کشور عمان واقع در جنوب ایران بخاطر سواحل زیبا سالانه میزبان گردشگران بسیاری از جمله ایرانیان است. به همین خاطر است که تور عمان بسیار رایج شده و طرفداران بسیاری را پیدا کرده است. در این مقاله علاوه بر آشنایی با کشور عمان و مناطق گردشگری آن، تمامی اطلاعات درباره سفر به این کشور را کسب می کنیم.

مکان های دیدنی تور عمان

نخست بهتر است به این موضوع بپردازیم که در تورهای عمان از چه مناطقی می توان بازدید کرد. در این صورت قبل از سفر به این کشور می دانیم که قرار است از چه مکان هایی بازدید کنیم و از آن ها اطلاعات را در دست داریم. پس در زیر مکانهای گردشگری تور عمان را معرفی می کنیم.

مسقط

مسقط پایتخت عمان و یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در این کشور است. این شهر ترکیبی از زیر ساخت ‌های مدرن و مکان ‌های تاریخی، از جمله مساجد، قلعه‌ ها و موزه ‌های خیره‌ کننده را در خود جای می ده. مسقط هم چنین مرکز سواحل زیبا و کوه های دیدنی است.

نیزوا

در تور عمان ۱۴۰۲ شما می توانید از شهر نیزوا هم بازدید کنید. نیزوا شهری تاریخی است که در قلب عمان قرار دارد و به خاطر بازارهای سنتی، بناهای باستانی و مناظر خیره کننده اش شناخته شده است. گردشگران می‌توانند قلعه نیزوا را که قدمت آن به قرن هفدهم بازمی‌گردد، کاوش کرده یا از رشته کوه جبل اخدر در نزدیکی این شهر دیدن کنند.

صلاله

صلاله شهری ساحلی در جنوب عمان است که بیشتر به خاطر زیبایی طبیعی و آب و هوای بی نظیرش شناخته شده است. این منطقه به دلیل سرسبزی، از جمله درختان نارگیل و مزارع موز در تضاد با دیگر مناطق صحرایی این کشور قرار دارد.

آیا برای ورود به عمان نیاز به ویزا داریم؟

برای تور عمان و سفر توریستی به این کشور نیاز به ویزا دارید. این ویزا به صورت فرودگاهی صادر می شود. با این حال باید مدارک خود را آماده کرده و آن ها را در سایت مورد نظر اسکن کنید. آژانس مسافرتی مجری مستقیم تور عمان می تواند برای شما ویزا را درخواست کند. با این حال باید از مدارک آن اطلاع داشته باشید.

  • پاسپورت معتبر با اعتبار 6 ماه که نیاز به اسکن صفحه اول آن داریم.
  • اسکن عکس پاسپورتی که باید حتما جدید باشد.
  • پر کردن فرم درخواست ویزای عمان
  • گواهی دو دز واکسن کووید مطابق با بهداشت جهانی

هم چنین اولین هزینه تور عمان که باید آن را پرداخت کنید مربوط به ویزا است که تقریبا 68 دلار یا 30 ریال عمان برای هزینه ویزا باید پرداخت شود.

چقدر سرمایه برای تور عمان و چه واحد پولی احتیاج داریم؟

برای اینکه بدانیم به چقدر سرمایه برای این سفر احتیاج داریم بهتر است ابتدا با قیمت تور عمان آشنا شویم. تور عمان قیمت معقول تری نسبت به انواع تورهای کشورهای خارجی دارد. به عنوان مثال برای ۴ روز اقامت در این کشور قیمت تور از ۱۷ تا ۲۵ میلیون متفاوت است. این هزینه شامل بلیط، هتل و فعالیت هایی می شود که شما در این سفر انجام خواهید داد‌‌.

 با این حال می توانید به صورت لحظه آخری ارزانترين تور عمان را خریداری کرده و هزینه کمتری داشته باشید. واحد پول عمان ریال است. اما شما می توانید از دلار و یورو هم در این کشور استفاده کنید.‌ می توانید ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار یا ۱۹۲ تا ۲۳۱ ریال عمان به همراه خود داشته باشید. البته برای تور ارزان عمان می توانید این مبلغ را هم کمتر کرده و سفر خود را مدیریت کنید.

شرایط پرواز از ایران به عمان

برای تور سفر به عمان از ایران به صورت مستقیم از شهر های شیراز، تهران، کیش و چابهار پرواز هایی در طول هفته انجام می شوند. خطوط هوایی عمان ایر، ایر عربیا، سلام ایر از تهران و شیراز، آسمان و کیش ایر از شیراز، کیش و چابهار پرواز می کنند. با این حال باید روز های پرواز را به صورت آپدیت شده مشاهده کنید. قیمت بلیط نیز متغیر و از ۱۶ تا ۲۲ میلیون است که برای تور عمان ارزان می توانید بلیط با قیمت کمتر را خریداری کنید. یک آژانس مسافرتی معتبر می توان بلیط و سفری ارزان را برای شما فراهم کند.

سخن پایانی

تور عمان سفری بسیار هیجان انگیز و عالی به کشوری مدرن و در عین حال سنتی نزدیک به ایران است که می تواند برای تعطیلات بهترین گزینه باشد. می توانید در فصل بهار این تور را خریداری کرده و به عمان سفر کنید. با این حال قبل از سفر باید از شرایط آن با خبر شده و تمامی اطلاعات لازم در این باره را بدانید. در این صورت بهترین سفر را پیش رو داشته و تجربه ای عالی برای خود خواهید ساخت.

1399/4/10