Aysham

اگه قصد سفر به کشور عمان و خرید تور عمان داشته باشید بد نیست چند دقیقه وقت بزارید و این مقاله رو مطالعه کنید، قطعا با اطلاعات کاملتری از یک کشور دیدن کنید و راجب به اطلاعات و جاذبه های گردشگری،مکانهای دیدنی و تاریخی،مراکز خرید سنتی و مدرن،موزه ها،باغ ها و پارک ها،هتلها،انواع غذاهای محلی،رستورانها و... اطلاعاتی کسب کنید سفر به یاد ماندنی تری رو تجربه خواهید کرد.با ما همراه باشید.

نام رسمی : کشور عمان

حکومت : پادشاهی

پایتخت : مسقط

جمعیت : 4.425 میلیون نفر

زبان رسمی : عربی زبان رسمی کشور عمان است

واحد پول : ریال عمان

مساحت عمان : 200 هزار کیلومتر

پرچم ملی کشور عمان : پرچم ملی عمان شامل سه نوار با نوار قرمز در سمت چپ حاوی علامت ملی عمان است. تا سال 1975 عمان از پرچم قرمز مردم استفاده میکردند.

عمان یک کشور سلطنتی مطلق عرب در ساحل جنوب شرقی شبه جزیره عربستان است که دارای موقعیتی مهم استراتژیک در دهانه ی خلیج فارس است. کشور عمان دارای مرزهای مشترکی با کشورهای عربستان صعودی و یمن است و همچنین دارای مرزهای مشترک آبی با ایران است. دره های بیابانی، حوضچه های رودخانه ای و ساحلی طولانی در خلیج فارس، و خلیج عمان از دیگر ویژگی های کشور عمان میباشند.

درباره عمان

تاریخ عمان

تاریخ غنی کشور عمان به 100 هزار سال پیش برمیگردد، در قرن 18 هم امپراطوری عمان از عمان امروزی تا ساحل شرقی افریقا پیشروی کرد. و در سال 1970 در عمان عصر جدیدی شروع به شکل گیری کرد درست از زمانی که سلطان قابوس نام کشور را از سلطان مسکات و عمان به سادگی به عمان تغییر داد. شواهد باستان شناسی نشان می دهد که حضور صنعتی در اطراف عمان به زمانی در حدود 100 هزارسال پیش برمیگردد. عمان نیز محل یکی از اولین شهرهای جهان ساکن در الاتتیه است که 10 هزار سال پیش وجود داشته است. تا رسیدن اسلام در قرن هفتم، عمان تحت تأثیر آشوریان، بابلیان و ایرانیان قرار داشت که هرکدام به دنبال استفاده از موقعیت استراتژیک عمان برای تجارت با جهان گسترده تر بودند . در اواخر قرن هفدهم، امام عمان، سیف بن سلطان، روند گسترش به سمت سواحل شرقی آفریقا را آغاز کرد، و بعد از آن سلطان قابوس در 23 ژوئیه 1970 به تخت سلطنت رسید. از آن زمان عمان به عنوان یک ملت مرفه و مدرن ظاهر شد سلطان قابوس ، راه تقسیمات قبیله ای منطقه ای و قومی را بست و به بهبود کیفیت زندگی مردم رسیدگی کرد. سلطان قابوس در سال 1996، قانون اساسي اوليه عمان را تصويب كرد كه حقوق را در چارچوب قوانين قرآني و عرفي تضمين مي كند.

مردم و فرهنگ کشور عمان

مردم عمان از لحاظ قومی متنوع هستند، جمعیت شهروندان عمانی شامل بسیاری از گروه های مختلف قومی است. اکثریت مردم از اعراب تشکیل شده است، و بسیاری از این اعراب به زبانهای سواحیلی صحبت میکنند ، اکثریت جمعیت مردم کشور عمان بومیان عمانی هستند و جمعیت کمی مهاجر در این کشور زندگی میکنند. جامعه ی عمانی اهمیت بسیاری برای بزرگان خانواده قائل میشوند و سبک زدنگی انها مدرن است.

زبان مردم عمان

زبان بخش بزرگی از فرهنگ عمان است. زبان ملی عمان عربی است که عضو خانواده خانواده سامی است اما سامی طبان رسمی مردم این کشور و زیبانیست که با آن صحبت میکنند اما اگر به عنوان یک گردشگر قصد خریداری تور عمان و سفر به کشور عمان را دارید فراموش نکنید که انگلیسی به عنوان زبان دوم عمان به رسمیت شناخته شده است؛ گردشگران قطعا در برقراری ارتباط با مردم عمان هیچ مشکلی ندارند. درکشور عمان ، زبان انگلیسی بسیار فراگیر است و در روابط تجاری بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

موقعیت و جغرافیای عمان

کشورعمان با موقعیت قرار گیری در سواحل جنوب شرقی شبه جزیره عربستان در تلاقی خلیج فارس و دریای عربی قرار گرفته است. بخش عمده ای از کشور در داخل منطقه شنی، بدون درخت و به طور عمده بدون روب الخالی، شناخته میشود و هنوز در اختیار عشایر است. در مقایسه با بخش های داخلی و خشک کشور عمان سواحل و کناره های دریای این کشور بسیار دوستانه خوش آب و هوا هستند . برای دارا بودن محصولات کشاورزی مرغوب و خوش طعم از جماه انگور بسیار مشهور است . پایتخت کشور عمان شهر مسق تلفیقی از معماری سنتی و مدرن در محدوده ی ساحلی بسیار زیبا و دیدنیست و به عنوان یک مرکز تجاری و بندر مهم عمل میکند.

دین مردم عمان

تقریبا تمام عمانی ها مسلمان هستند. جامعیت مردم ، اکثریت مردم عمان سنی هستند و اقلیت شیعه در امتداد منطقه ی آل بیتی و ساحل مسقط زندگی می کند.

پایتخت کشور عمان مسقط

شهر مسقط عمان بر خلاف دیگر پایتخت های این منطقه بسیار منظم است و خیابان ها بی نظیر تمیز هستند. شهر مسقط به طرز شگفت آوری زیبا، زیبا و زیباست. کلمه ی مسقط به معنی لنگرگاه است ساختار شهر به معنی واقعی کلمه این معنی را القا میکند چرا که بیشترین قسمت های شهر مسقط در اطراف دریا ساخته شده است. شاید دانستن این امر جالب باشد که در بندر قدیمی موتاراه شهر مسقط و در قسمت های سنتی شهر مردم به روش قدیمی خرید های روزانه ی خود را که همگی از راه دریا رسیده اند را تهیه میکنند . سواحل و آبهای شهر مسقط مکان جالبی برای گردشگران است و آنها ساعت ها زیادی از تور عمان خود را در این مناطق شهر مسقط صررف میکنند. برخی از جالب ترین دیدنی های شهر مسقط را مساجد اسلامی به خود اختصاص میدهند که دارای معماری خاص و زیبایی میباشند . یکی از زیباترین و ماندنی ترین این مساجد مسجد بزرگ واقع در بازار مسقط است که در واقع هدیه ایست که سلطان قابوس به مناسبت سومین دهه ی حکومت خود به مردم این شهر اهدا کرد.

برای مشاهده پکیج های تور مسقط از صفحه تور عمان بازدید کنید.

1399/4/10