Aysham

جمهوری سوسیالیستی ویتنام کشوری است در جنوب شرقی آسیا که یکی از بیشترین رشدهای اقتصادی را در منطقه خود دارد و تلاش می‌کند تا سال ۲۰۲۰ به کشوری توسعه‌یافته تبدیل شود.

ویتنام از شمال با کشور چین، از شمال غرب با کشور لائوس و از جنوب غرب با کشور کامبوج در همسایگی میباشد. در جنوب این کشور دریای جنوبی چین قرار گرفته است.

تور ویتنام

موقعیت جغرافیایی ویتنام

قسمت عمده سرزمین ویتنام با کوهستانها و جنگل های انبوه پوشیده شده است. کوهستانها 40 درصد ، تپه ماهور ها 40 درصد و زمین مسطح 20 درصد از مساحت کل ویتنام را تشکیل می دهند . شمال ویتنام متشکل از دلتای مثلث شکل رودخانه ی سرخ به مساحت تقریبی سه هزار کیلومتر مربع و کوهستان ها و فلات های مرتفع میباشد. رشته کوه چونگ سون که از شمال ویتنام تا استان تبت چین امتداد دارد، مرزهای غربی ویتنام با لائوس و کامبوج را تشکیل میدهد و در دلتای مکونگ و شمال شهر هوشی مین ( سایگون ) پایان میابد.

@val3

تاریخچه ای مختصر از ویتنام

@val3

در قرن ۱۹ کشور فرانسه ویتنام را مستعمره خود کرد. ویتنام طی جنگ جهانی دوم به اشغال ژاپن درمی آید و پس از جنگ دوباره فرانسه زمام امور را در ویتنام به دست خود میگیرد اما تنها اندکی پس از آن در سال ۱۹۴۵، ویتنام دوباره استقلال خود را بازمیابد.

پس از استقلال ویتنام به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم و نظام کمونیستی در شمال و نظام غیرکمونیستی در جنوب این کشور حکم فرمایی میکند.

در سال ۱۹۶۵ آمریکا با فرستادن نیروهایی به ویتنام جنوبی به یاری جنوبی‌ها برای مقابله با شمالی‌ها اقدام میکند. کمکی که به جنگ مشهور ویتنام منجر انجامید.

این جنگ ضررهای زیادی به آمریکایی‌ها وارد کرد و سرانجام در سال ۱۹۷۳ پایان یافت. در سال ۱۹۷۵ حکومت ویتنام جنوبی سرانجام سرنگون شد و در ویتنام حکومت کمونیستی پا به عرصه گذاشت.

ویتنام در سال ۱۹۷۹ به کامبوج حمله و آن را به اشغال خود درآورد. کامبوج با کمک چین موفق شد ویتنام را از خاک خود عقب براند. ضمناً باید متذکر شوم که ویتنام عضو آ.سه.آن (اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا) ،

پاسفیک، اوپک، بانک جهانی، بهداشت جهانی، سازمان جهانی تجارت WTO ، سازمان جهانی کشاورزی FAO ، سازمان بهداشت جهانی، صندوق بین المللی پول IMF ، مجمع اقتصادی آسیا APEC ، عضو موقت شورای امنیت ، اتحادیه ملل آسیا و اروپا ASEM ، کشورهای گروه VV و جنبش غیر متعهدها. ویتنام علاوه بر اعضاء آسه آن با کشورهای چین، کره جنوبی آمریکا، شیلی، استرالیا، ژاپن دارای موافقتنامه تجارت آزاد است. ویتنام با 68 کشور جهان موافقتنامه تشویق و حمایت از سرمایه گذاری مشترک امضاء کرده است.

سیاست در ویتنام

رئیس جمهور در ویتنام رئیس حکومت میباشد. او با رای شورای ملی ویتنام از میان اعضای این شورا برای دوره‌ای پنج ساله انتخاب می‌شود.

رئیس دولت ویتنام نخست وزیر است که رئیس جمهور او را از میان اعضای شورای ملی انتخاب می‌کند. کابینه را هم رئیس جمهور از میان پیشنهادات نخست وزیر انتخاب میکند.

شورای ملی این کشور که وظیفه قانونگذاری را در ویتنام نیز به عهده دارد، ۵۰۰ کرسی دارد که اعضای آن با رای مردم برای دوره‌ای پنج ساله انتخاب می‌شوند.

اقتصاد در ویتنام

تولید ناخالص داخلی در ویتنام 4/221 میلیارد دلار میباشد. ۴۶ میلیون و ۴۲۰ هزار نفر نیروی کار ویتنام را تشکیل می‌دهند. رشد تولید ناخالص داخلی ویتنام در سال ۲۰۰۷ میلادی 5/8 درصد بود.

نرخ بیکاری در ویتنام 3/5درصد میباشد. 8/14 درصد از مردم ویتنام زیر خط فقر زندگی می‌کنند. در سال ۲۰۰۷ نرخ تورم در ویتنام ۸.۳ درصد بود.

محصولات صادراتی ویتنام شامل نفت خام، محصولات دریایی، برنج، قهوه، الوار، چای، پوشاک و کفش میباشد که به کشورهایی همچون آمریکا (۲۱.۲ درصد)، ژاپن (۱۲.۳ درصد)، استرالیا (۹.۴ درصد)، چین (۵.۷ درصد) و آلمان (۴.۵ درصد) صادر میگردد.

محصولات وارداتی ویتنام شامل ماشین‌آلات و تجهیزات، محصولات پتروشیمی، کود، مواد آلومینیومی، پنبه، سیمان و موتورسیکلت است که از کشورهای چین (6/17 درصد)، سنگاپور (9/12 درصد)، تایوان (5/11 درصد)، ژاپن (8/9 درصد)، کره جنوبی (4/8 درصد)، تایلند (3/7 درصد) و مالزی (2/4درصد) وارد میگردد.

مردم ویتنام

جمعیت ویتنام حدود ۸۶ میلیون و ۱۱۷ هزار نفر با میانگین سنی ۲۷ سال میباشد. امید به زندگی برای زنان ویتنام ۷۴ و برای مردان ویتنام ۶۹ سال میباشد.

دین مردم ویتنام

ویتنام 86 میلیون نفر جمعیت با ۵۴ نوع نژاد گوناگون دارد. مذاهب بودیسم، مسیحیت ،کائو دائیسم و هوائیسم در ویتنام پیروانی دارند. البته اکثر مردم در این کشور پیرو بودیسم میباشند.هم اکنون تعداد زیادی از معابد و کلیساها از جمله جاذبه های گردشگری ویتنام برای جهانگردان به شمار می روند.

فستیوال های بی نظیر در ویتنام

برپایی فستیوا‌ل های سنتی از دیگر جاذبه‌های ویتنام میباشد. مراسمی سرشار از شادی، نشاط و رنگ با لباسهای سنتی که مردم وینام وتوریستها را درهر سنی گردهم می آورد. این جشنواره‌ها و فستیوال‌ها که توسط ۵۴ نژاد گوناگون در هرگوشه ازکشور ویتنام برگزار می شوند مقدمه خوبی است برای ورود بینندگان به دنیای منحصر بفرد رسوم و فرهنگ ویتنام و فرصتی است برای هرویتنامی تا ریشه‌های خویش را به یادآورد و قدردانی خویش را از آنها که سبب اقتدار ویتنام شده اند، قهرمانانی که زندگی‌شان را در راه استقلال ویتنان فداکرده‌اندو افراد مقدس نشان دهند.

فستیوال تت در ویتنام

از بزرگترین فستیوال‌ها ویتنام می‌توان به «تعطیلات تِت» در آغاز سال نو ، جشن پانزدهمین روز ماه جولای و فستیوال نیمه پائیز اشاره کرد.موضوع اصلی این فستیوال‌ها مذهبی میباشد و شامل اجرای مراسم دعا و نیایش، اهدای نذورات ، روشن کردن عودهای خوشبو و شرکت در بازیهای گروهی میباشد. مردم ویتنام در نیمه شب پیش از روز فستیوال به نظافت و شست و شوی مجسمه‌های مقدس و مکان های برگزاری مراسم مقدس می پردازند آنگاه برنامه فردا را مشخص کرده و به تزئین محل می پردازند.

آب و هوای ویتنام

آب و هوای ویتنام در جنوب حاره ّ ای و در شمال موسمی با بارانهای دو گانه و موسمی میباشد و میانگین رطوبت هوای ویتنام در طول سال در این کشور 84 درصد است . ویتنام علیرغم واقع شدن در منطقه حارّه ای ، به سبب قرار گرفتن در عرض های جغرافیایی مختلف و همچنین بر خورداری از مناطق با ارتفاعات گوناگون از آب و هوای مختلفی برخوردار میباشد. هانوی پایتخت ویتنام به شهر دریاچه ها نیز شهرت دارد و قریب به 50 دریاچه کوچک و بزرگ در نقاط مختلف هانوی به چشم میخورد. گسترش شهر نشینی و رشد ارزش زمین مورد نیاز برای ساخت و ساز تجاوز به حریم این دریاچه ها را شدت بخشیده است بنحوی که در دهه های اخیر تعدادی از دریاچه های شهر هانوی خشک شده است.

پایتخت و شهر های مهم ویتنام

شهر هانوی پایتخت ویتنام در شمال این کشور و در کنار روخانه سرخ قرار گرفته است. مقامات ویتنامی مدعی هستند هانوی شهری قدیمی و برخوردار از سابقه 1000 ساله میباشد. هانوی مرکز اداری ویتنام است و وزارتخانه ها و مرکزیت سایر نهادهای حکومتی ویتنام در این شهر قرار گرفته اند. اما از حیث اقتصادی و تجاری در رده دوم بعد از شهر هوشی مین قرار دارد جمعیت هانوی در سال 2009 حدود 3.145.300 میلیون نفر تخمین زده شده است. دومین شهر مهم ویتنام هوشی مین در جنوب ویتنام قرار گرفته است. تا پیش از سال 1975 میلادی و سقوط حکومت جنوب ویتنام، سایگون پایتخت حکومت جمهوری ویتنام بود که با وحدت ویتنام شمال و ویتنام جنوبی و حاکمیت کمونیستی بر سراسر کشور ، سایگون به احترام هوشی مین رهبر فقید ویتانم تغییر نام یافت اما مردم ساکن در جنوب ویتنام هنوز از این شهر با نام سایگون یاد می کنند ضمن آنکه بخش مرکزی شهر هوشی مین نیز کماکان سایگون نام دارد سایگون مرکز فعالیت های تجاری و اقتصادی ویتنام میباشد و از دیر زمان بخش اعظم فعالیت های تجاری را در خود جای داده است .

واحد پول ویتنام

'پول رایج در ویتنام دونگ (Dong) میباشد که اختصار آن VND است.

نرخ پول و برابری آن با دلار آمریکا 3/19548 دونگ = 1 دلار آمریکا.

زبان وخط مردم ویتنام

@val3

زبان ویتنامی عضوی از خانواده ی زبان های آسترو – آسیایی میباشد اما برخی زبان شناسان برابن باورند که زبان ویتنامی با وجود برخی شباهتها به چینی و دیگر گویش های رایج در آسیای جنوب شرقی زبانی تقریبا منحصر به فرد میباشد. زبان ویتنامی هم مانند چینی زبانی صوتی و آهنگین میباشد و تناوب اصوات به جای تکلم لغات مفهوم و معنی را به شنونده تفهیم مینماید. لذا از حیث صرف و نحو ، زبان ویتنامی شباهت بسیاری به خمر ، زبان رسمی کشور کامبوج دارد. به غیر از زبان ویتنامی، زبان های چینی، خمر، چم و سایر زبانهای محلی و خاص اقلیتهای قومی و نژادی در ویتنام رواج دارد.

شهر های مهم و توریستی ویتنام

در ادامه ما شما را با شهر های ویتنام آشنا میکنیم و با تمام رستوران ها،مراکز خرید،هتل ها و... شهرهای ویتنام آشنا میسازیم.

هوشی مین (Ho Chi Minh City)

شهر هوشی مین مرکز کسب و کار و درآمدزایی ویتنام است و سابقه 100صد سال در روابط اقتصادی با کشور های دیگر دارد.

این شهر حدود 30 سال است که به هوشی مین تغییر نام داده است،نام قبلی این شهر Saigon بوده است.جمعیت هوشی مین حدود 7 میلیون نفر بوده است.

هوشی مین در جنوبی ترین بخش آسیا و در جنوب ویتنام واقع شده است.

امروز، شهر هوشی مین یک مقصد توریستی محبوب با توجه به فرهنگ جذاب ویتنام و جنوب ویتنام است

جاذبه های توریستی هوشی مین (Ho Chi Minh City)

بسیاری از جاذبه های شهر هوشی مین مانند تونل مس چی و موزه باقی مانده از جنگ پر سر و صدا از گذشته در ویتنام است، همه جاذبه ها باقی مانده از جنگ نمیباشد مقدار زیادی از مناظر خیره کننده که به خوبی به ارزش بازدید شدن را دارند توسط بازدید کنندگان در تمام سنین وجود دارد. شهر هوشی مین یکی از شهر سریع در حال توسعه در جنوب شرقی آسیا است، با این ال موفق به حفظ جذابیت های تاریخی نیز شده است.

منظره اصلی به آسمان خراش ها، ساختمان های صد ساله، و هتل ها از سبک های مختلف، همه ایناها باعث جذابیت این شهر میشوند. از داشتن رستوران های اصیل ویتنامی در شلوغی بازار، معابد و کلیساهای گوتیک و... همه همه باعث جذابیت هوشی مین میشود.

ما در این مقاله شما را با تمامی جاذبه های هوشی مین آشنا خواهیم کرد.

تور ویتنام، ویتنام،تور ویتنام ارزان،قیمت تور ویتنام،تورویتنام نورورز،تور کشتی کروز ویتنام،تور هوشی مین،تور هانوی تخصص ماست.

موزه هنری 3 بعدی Saigon Artinus 3D Art Museum) Saigon )

@val3

موزه Artinus 3D هنر سایگون ویژگی های یک نمایشگاه بزرگ پر از نقاشی پر جنب و جوش از حیات وحش، مجسمه ها و نشانه های محبوب اسیایی که به نظر می رسد واقعی است در این موزه وجود دارد.در این موزه اثر برجسته هنرمندان بزرگ دنیا نیز وجود دارد.این آثار برجسته چنان طبیعی هستند که گویا به یک منظره طبیعی چشم دوخته اید.

تور ویتنام، ویتنام،تور ویتنام ارزان،قیمت تور ویتنام،تورویتنام نورورز،تور کشتی کروز ویتنام،تور هوشی مین،تور هانوی تخصص ماست.

بازار Ben Thanh هوشی مین

@val3

BEN Thanh بازاری در منطقه شهر هوشی مین یک محل عالی برای خرید صنایع دستی محلی، کالاهای مارک،آثار هنری ویتنامی و سوغاتی دیگر است.در این منطقه شما در دل یک بازار ویتنامی فرار میگیرید و میتوانید از غذاها و نوشیدنی های عالی ویتنامی نیز بهره ببرید.

صبح ها مواد تازه و جنس های درجه یک در این بازار به فروش میرود و شبا با نور دل انگیز رستوران ها این محیط بسیار زیبا میشود.

@val3

تور ویتنام، ویتنام،تور ویتنام ارزان،قیمت تور ویتنام،تورویتنام نورورز،تور کشتی کروز ویتنام،تور هوشی مین،تور هانوی تخصص ماست.

Cao Dai Temple هوشی مین

کائو دای معبدی است که در سال 1955 ساخت آن به پایان رسیده است. زمانی که ارتش دای کائو زیر اشغال ژاپن هندوچین تشکیل شد. Caodaists بر این باورند که همه ادیان در نهایت همان و به دنبال ترویج مدارا سراسر جهان است.

جالبی این مکان این است که تمامی ادیان میتوانند در این معبد به عبادت بپردازند، از جمله پاپ، کاردینالها و اسقف اعظم جشنواره ها خود را دراین معبد برگزار میکنند.

این معبد در طراحی شبیه به یک کلیسای مسیحی های است و دارای راهرو دراز و محراب، و همچنین به عنوان یک شبستان مرکزی طولانی، در تمام معبد است جالبی این مکان حتی یک گنبد تزئین شده با ابرها و پرستاران است.

در این معبد هر روز دو گروه کر به فارسی وانگلیسی ترانه های زیبایی را احرا میکنند

@val3

تور ویتنام، ویتنام،تور ویتنام ارزان،قیمت تور ویتنام،تورویتنام نورورز،تور کشتی کروز ویتنام،تور هوشی مین،تور هانوی تخصص ماست.

@val3

تور ویتنام، ویتنام،تور ویتنام ارزان،قیمت تور ویتنام،تورویتنام نورورز،تور کشتی کروز ویتنام،تور هوشی مین،تور هانوی تخصص ماست.

@val3

تور ویتنام، ویتنام،تور ویتنام ارزان،قیمت تور ویتنام،تورویتنام نورورز،تور کشتی کروز ویتنام،تور هوشی مین،تور هانوی تخصص ماست.

مراسم Cholon هوشی مین

Cholon منطقه ای در هوشی مین است که بزرگترین محله چینی ویتنام با ریشه قدمت آن به 1778 برمیگردد.Cholon را نیز یک مکان از اهمیت بزرگ تاریخی و فرهنگی میدانند.

در طول جنگ ویتنام Cholon را یک بازار پر رونق سیاه و سفید برای سربازان آمریکایی معاملات در نشریات مسئله ارتش آمریکا بود.

منطقه امروز یک سایت محبوب برای کسانی که در دنباله دار های توریستی است و نیز جذب بسیاری از بازدید کنندگان تایوانی و چینی است. Cholon را یک مکان جالب برای دیدن معماری کلاسیک چینی یادآور سال های رفته با مقدار زیادی از رستوران های چینی است.

این محل نیز دارای مراسم چینی با اژدها ویژه است.

@val3

تور ویتنام، ویتنام،تور ویتنام ارزان،قیمت تور ویتنام،تورویتنام نورورز،تور کشتی کروز ویتنام،تور هوشی مین،تور هانوی تخصص ماست.

@val3

تور ویتنام، ویتنام،تور ویتنام ارزان،قیمت تور ویتنام،تورویتنام نورورز،تور کشتی کروز ویتنام،تور هوشی مین،تور هانوی تخصص ماست.

تونل هوشی مین CHU CHI

این تونل جذاب جا مانده از جنگ به یا ماندنی ویتنام و آمریکا است.این تونل به طول 120 کیلومتر در شهر هوشی مین وجود دارد. آشپزخانه، تجهیزات ذخیره سازی، اسلحه خانه، بیمارستان ها، و مراکز فرماندهی در این تونل وجود دارد.

70KM واقع در شمال غرب شهر هوشی مین است.

زیبایی این تونل ها این است که همچنان مانند قدیم و زمان جنگ تونل و وسایل حفظ شده اند.اگر به ویتنام و تور ویتنام رفته اید هرگز ان مکان را از دست ندهید.

@val3

تور ویتنام، ویتنام،تور ویتنام ارزان،قیمت تور ویتنام،تورویتنام نورورز،تور کشتی کروز ویتنام،تور هوشی مین،تور هانوی تخصص ماست.

@val3

تور ویتنام، ویتنام،تور ویتنام ارزان،قیمت تور ویتنام،تورویتنام نورورز،تور کشتی کروز ویتنام،تور هوشی مین،تور هانوی تخصص ماست.

@val3

تور ویتنام، ویتنام،تور ویتنام ارزان،قیمت تور ویتنام،تورویتنام نورورز،تور کشتی کروز ویتنام،تور هوشی مین،تور هانوی تخصص ماست.

@val3

تور ویتنام، ویتنام،تور ویتنام ارزان،قیمت تور ویتنام،تورویتنام نورورز،تور کشتی کروز ویتنام،تور هوشی مین،تور هانوی تخصص ماست.

خانه اپرا Saigon هوشی مین

خانه اپرا سایگون در هوشی مین یک ساختمان استعماری زیبا در تقاطع لو LOI و دونگ خویی خیابان در منطقه 1 است، بسیار نزدیک به کلیسای جامع معروف نوتردام و کلاسیک اداره پست مرکزی است.این ساختمان سه طبقه و دارای 800 صندلی است خانه اپرای در سال 1897 ترمیم شده است و برای برگزاری نه تنها اپرا بلکه طیف گسترده ای از هنرهای نمایشی از جمله باله، کنسرت موسیقی،رقص ویتنامی سنتی و نمایشنامه استفاده می شود. در اطراف این سالن نیز نمایش خیابانی نیز اجرا میشود.

@val3

تور ویتنام، ویتنام،تور ویتنام ارزان،قیمت تور ویتنام،تورویتنام نورورز،تور کشتی کروز ویتنام،تور هوشی مین،تور هانوی تخصص ماست.

@val3

تور ویتنام، ویتنام،تور ویتنام ارزان،قیمت تور ویتنام،تورویتنام نورورز،تور کشتی کروز ویتنام،تور هوشی مین،تور هانوی تخصص ماست.

بت خانه Xa Loi هوشی مین

این بتکده، بزرگترین در بتکده در هوشی مین است که در سال 1956 که شامل قطعاتی از استخوان از بودا ساخته شده بود - Xa Loi به معنی "استخوان مقدس". بتکده یک مرکز اعتراض سیاسی علیه رژیم رئیس جمهور Ngo Dinh Diem و در ماه اوت سال 1963 بوده است.این حرکت آغاز سرفصل در سراسر جهان بوده است. مبارزات انتخاباتی است که منجر به مرگ هزاران نفر از بودایی ها در اطراف کشور بوده اند.

تور ویتنام، ویتنام،تور ویتنام ارزان،قیمت تور ویتنام،تورویتنام نورورز،تور کشتی کروز ویتنام،تور هوشی مین،تور هانوی تخصص ماست.

هوشی مین Binh Tay Market

Binh Tay Market,توسط فرانسه در 1880s ساخته شده، در مرکز بزرگترین منطقه محله چینی ویتنام واقع شده است. بر خلاف بن Thanh بازار در منطقه 1، این بازار به طور عمده در خدمت مردم محلی با طیف گسترده ای از میوه های تازه، سبزیجات، مرغ، گوشت و غذاهای دریایی از مناطق در سراسر ویتنام است.

مسافران همچنین می توانید مجموعه ای از صنایع دستی، نقاشی لاک و الکل، و منسوجات است که به صورت فله به فروش می رسد،این بازار همچنین دارای ارزان ترین نرخ های اجناس یاد شده در شرق آسیا است.همچنین در این بازار همراه با جنبه تاریخی و فرهنگی جالب از Cholon را، بینه تی بازار بزرگ برای تجربه شیوه زندگی محلی و نمونه برداری ظرافتهای منحصر به فرد ویتنامی چینی است.

اگر سحرخیز باشید و صبح زود به این بازار بروید یک صبحانه محلی بینطیر نوش جان خواهید که که هرگز مزه آن را فراموش نخواهید کرد

@val3

تور ویتنام، ویتنام،تور ویتنام ارزان،قیمت تور ویتنام،تورویتنام نورورز،تور کشتی کروز ویتنام،تور هوشی مین،تور هانوی تخصص ماست.

@val3

تور ویتنام، ویتنام،تور ویتنام ارزان،قیمت تور ویتنام،تورویتنام نورورز،تور کشتی کروز ویتنام،تور هوشی مین،تور هانوی تخصص ماست

@val3

تور ویتنام، ویتنام،تور ویتنام ارزان،قیمت تور ویتنام،تورویتنام نورورز،تور کشتی کروز ویتنام،تور هوشی مین،تور هانوی تخصص ماست.

Mariamman Hindu Temple in Ho Chi Minh هوشی مین 

واقع نزدیک به بازار بن Thanh، معبد هندو Mariamman جامعه کوچکی از 100 یا چینی و ویتنامی هندوها تامیل زندگی در شهر هوشی مین می کند. این تنها معبد هندو این است که هنوز هم در شهرستان باز است و توسط هندوها و غیر هندو ویتنامی مقدس در نظر گرفته است.شایع است معبد که قدرت معجزه آسا به شانس و ثروت به کسانی که در دیوارهای آن را پرستش کنند،میدهند.

این معبد در قرن 19ساخته شده است و به افتخار Mariamman الهه همدوها نام گزاری شده است

@val3

تور ویتنام، ویتنام،تور ویتنام ارزان،قیمت تور ویتنام،تورویتنام نورورز،تور کشتی کروز ویتنام،تور هوشی مین،تور هانوی تخصص ماست

@val3

تور ویتنام، ویتنام،تور ویتنام ارزان،قیمت تور ویتنام،تورویتنام نورورز،تور کشتی کروز ویتنام،تور هوشی مین،تور هانوی تخصص ماست

هوشی مین Jade Emperor Pagoda

این معبد یکی از چشمگیر ترین معابد هوشی مین میباشد،که در سال 1909 بهافتخار خدای تائو (امپراتور جید یا پادشاه بهشت، ناک هوانگ) ساخته شد. کهمملو از مجسمه های خدایان خیالی و قهرمانان عجیب و غریب است. معماری عجیب آن ویژگی های زیادی دارد اما چشمگیر ترینشان سقف این معبد است که به استادانه ترین شکل ممکن کاشی کاری شده است. کنده کاری های چوبی بسیار زیبا چشم را نوازش میکند. در داخل ساختمان اصلی این معبد با دو تائو ی شوم و همچنین مجسمه ی ژنرال که اژدهای سبز را به زانو در آورده،و همینطور مجسمه ی ژنرال در حال جنگیدن با ببر سفید روبه رو میشوید. بازدید از این معبد ممکن است برایتان بسیار جالب باشد.

هوشی مین Notre Dame Cathedral

این کلیسا بین سال های 1877 و 1883 ساخته شده است، کلیسای نوتردام به بخش دولتی هوشی مین روح و جان میبخشد،این کلیسای کاتولیک نام خود را از مریم مقدس به ارث برده است. کارکنان انگلیسی زبان این کلیسا برای معرفی کلیسای نوتردام نقطه ی تمایز آن است. این کلیسا شامل دو در میباشد یک در اصلی و دیگری دری که در مجاورت کاخ اتحاد میباشد، این کلیسای منحصر به فرد یکی از مقرهای توریستی این منطقه است.

هانوی

هانوی پاتخت کشور ویتنام و دومین شهر بزرگ این کشور میباشد، جمعیت آن در سال 2010 ده میلیون نفر تخمین زده شد. این شهر در قسمت شرقی رودخانهی سرخ و شمال شهر هوشی مین واقع شده است در واقع هانوی در منطقه شمال ویتنام قرار دارد، واقع در دلتای رودخانه سرخ ویتنام، نزدیک به 90 کیلومتر (56 مایل) به دور از منطقه ساحلی،قدمت شهر هانوی به 3000 سال پیش برمیگردد. هانووی شامل سه نوع مختلف منطقه ی زمین شناسی میباشد دلتا،میدلند و کوهستانی. بلندترین قله ی این ناحیه با 1281 متر، واقع در بخش غربی منطقه است. هانوی ویژگی های آب و هوا گرم و مرطوب نیمه گرمسیری با بارش فراوان را دارا میباشد. جمعیت هانوی به طور مداوم در حال رشد است با رشدی حدود 3.5% در هرسال. هانوی پایتخت پادشاهی آولاک بود به عبارت دیگر توسط امپراطوری چین اداره میشد ولی بعد از اتحاد ویتنام شمالی و جنوبی هانوی این شهر زیبا تبدیل به پایتخت ویتنام شد ممکن است صحبت های زیادی راجع به هانوی شنیده باشید مثل اینکه هانوی این شهر آسیایی زیباترین شهریست که تا کنون در آسیا دیده اید،مردم این کشور هزاران سال است که در امتداد رودخانه سرخ زندگی میکنند. نام فرودگاه بین المللی این شهر نویبای است،که تقریبا یک ساعت تا هانوی فاصله دارد، اما شما یک ساعت لذت بخش را سپری خواهید کرد به دلیل وجود چشم اندازهای بسیار زیبا مثل کشاورزانی که به امور زمین کشاورزی خود رسیدگی میکنند و بزرگراههای مدرنی که به عنوان جاده های بین شهری استفاده میشوند، رودخانه های بزرگ و زیبا و مزارع زرت. رانندگی در این مسیر به هنگام غروب ممکن است این حس را به شما القا کند در حال مشاهده کردن یک نقاشیه استادانه هستید.

هانوی

در نگاه اول ممکن است هانوی به دلیل سبک معماری، ساختمان های باستانی، اماکن تاریخی و فرهنگی، غذاهای معتبر ویتنامی شهری به نظر برسد که مستمره ی فرانسه میباشد اما هانوی شهریست دارای ویژگی های منحصر به فرد ویژه ی خود. هانوی شهریست دارای مردمی با رفتاری دوستانه،مودب،مهمانواز که برای سنت های قدیمی و اصالت ویژه ی خود دارای شهرت بسیار میباشند.اگرچه این گمان میرود که مدت های طولانی تحت سلطه ی چین مردم این شهر را به مردم چین نزدیک کرده باشد اما مردم این شهر دارای ویژگی های منحصر به فرد خود میباشند.

حمل و نقل در هانوی

پیدا کردن تاکسی متر و اتومبیل در هانوی کار بسیار ساده ایست، با این حال اگر شما قصد سفر و گذراندن اوقات طولانی در هانوی را دارید اجاره ی یک دوچرخه و یا موتور سیکلت برای کاهش هزینه های سفر راه بسیار مناسبی میباشد. اطراف دریاچه ی هان کیم یکی از مقر های توریستی شهر هانوی میباشد،عملا تمام هتلها،مغازه های توریستی ،کافی نت ها و رستوران ها یا به عبارت دیگر مرکز اقتصادی شهر در این قسمت واقع شده اند. نه تنها این قسمت قدیمی ترین بخش از شهرستان است،بلکه شلوغ ترین و جالب ترین قسمت هم میباشد. هانوی شهری شلوغ و پر ترافیک است دارای 7 میلیون جمعیت و 3 میلیون موتور سیکلت میباشد،در هانوی موتور سیکلت قسمت مرکزی حمل و نقل است،تاکسی های هانوی بسیار ارزان هستند و به طور معمول توسط تاکسی متر و بدون مشکل اداره میشوند. با این که عبور مرور در هانوی طبق نظم خاصی اداره نمیشود اما شما تجربه ی خوبی از بودن در این شهر کسب خواهید کرد و بودن در هانوی را دوست خواهید داشت.

فرهنگ مردم هانوی

مردم هانوی به عنوان مردمی متمدن بافرهنگ با رفتاری ملایم شناخته میشوند مردمی که در مهد تمدن ویتنام زندگی میکنند. انتخاب هانوی به عنوان پایتخت به این معنی است که این منطقه موفق تر از هر منطقه دیگری در این کشور است.یکی دیگر از ویژگی های بارز مردم این شهر خوش قلبی آنهاست، هانوی یک بازار بزرگ که در آن مردم هنوز خوش قلبی خود را حفظ کرده اند. مردم هانوی به همان اندازه که به خود اهمیت میدهند که به دیگران اهمیت میدهند، هانوی یک جامعه متشکل از بومیان مناطق مختلف و با اصالت است که ریشه ی اصلی جامعه بر پاییه ی زندگی در صلح و همبستگی و کمک به یکدیگر است.

خرید در هانوی

خرید کردن در هانوی برای طرافداران خرید یک تفریح بسیار خوب و جالب است، یک تجربه ی عالی و به یاد ماندنی. اما طبق سنت مردم هانوی برای اقلام قابل فروش در بازارهای این شهر اقلامی که دارای برچسب قیمت نمیباشند چانه بزنید. اما لطفا سوغاتی گرفته شده از سایت های تاریخی، و یا ساخته شده از حیات وحش در معرض خطر مانند پوسته لاک پشت را خریداری نکنید.اقلام پرطرفدار برای خرید از شهر هانوی عبارت اند از : جواهرات،انواع و اقسام ابریشم ،کیف های سنتی و صنایع دستی این شهر. بیشتر مراکز خرید هانوی مکان های مناسبی برای خرید هستند در بیشتر مراکز خرید هانوی میتوانید فروشگاه های معتبر از مارک های بین المللی را پیدا کنید. در ادامه به معرفی بهترین مراکز خرید هانوی میپردازیم.

Trang Tien Plazade هانوی 

یکی از مناطق مورد علاقه ی مردم هانوی و توریست ها برای خرید ترنگ تین پلازا میباشد،یک مرکز خرید مشهور معتبر و ثروتمند که فقط پنج دقیقه از دریاچه ی هوان کیم و چهار گوشه ی فرانسوی فاصله دارد، پنج طبقه خانه مرکز خرید لوکس که نمایندگی برند های معروفی مثل : کارتیه،باربری،دیور،بولگاری، لوویی ویتون و بسیار مارک های بین المللی دیگردر این مرکز خرید واقع میباشد. همچنین یک سوپر مارکت در طبقه چهارم وجود دارد که سهام محصولات تازه و مجموعه ای از کالاهای وارداتی است.

Hang Da Galleria Shopping Mall هانوی

شاید بهترین توصیف از این مرکز خرید این باشد: یک صف طولانی و نورانی از اتاقک های کوچک در قلب منطقه تجاری هانوی، کمی کوچکتر از دونگ ژوان و ارائه طیف وسیعی از محصولات مختلف. بهترین مکان برای خرید گل ،لباس، پارچه و سایر اقلام با قیمت هایی مناسب است. نکته ی جالب این فروشگاه میتواند این باشد که در طبقه ی اول این مرک. خرید معروف هانوی شما میتوانید برخی از تنقلات ویتنامی تازه پخته شده را خریداری کنید.

مکان های دیدنی هانوی

در ادامه ی این مقاله شما را با پرطرفدارترین و مشهورترین مکان های دیدنی هانوی آشنا خواهیم کرد.

French quarter

هانوی پایتخت ویتنام که در قسمت شمالی این کشور واقع شده است. و یکی از نقاط داغ توریستی این کشور است،فرنچ کوارتر ارائه دهنده ی معماری استعماری فرانسوی شهر هانوی است، این منطقه ارائه دهنده ی فرهنگ غذایی مردم این شهر و یک تاریخ غنیست.بهترین و مهمترین مناطق شهر هانوی در اطراف این منطقه قرار دارند که یکی با دین نام دارد مقر ادارات دولتی و دیگری محله ی فرانسوی ها که مقر تجاری و یک مقصد توریستی مهم است.

Hoan Kiem Lake هانوی

بعد از گسترش هانوی به یک منطقه ی بزرگ شهری دریاچه ی هوان کیم همچنان به عنوان قلب تپنده ی شهر باقی مانده است،بر طبق افسانه ها قرن 15th لاک پشت غول پیکر امپراتور لو Loi که صاحب شمشیر سحر و جادو بود شمشیر را برای شکست دادن متجاوزین چینی به امپراتور داد و بعد از اینکه امپراتور هانوی متجاوزین چیتی را شکست داد و شمشیر را به لاکپشت برگرداند نام وی را روی این دریاچه گذاشتند. دریاچه به خاطر تغییرات فصلی و ساعتی زیاد مثل یک موجود زنده ی دارای شخصیت است . بهترین خاطره ی ممکن از این شهر احتمالا در یک پیاده روی 45 دقیقه ای در اطراف این دریاچه ساخته می شود.

Ngoc Son Temple هانوی

این معبد روی یک جزیره ی کوچک در شمال دریاچه ی هوان کیم قرار دارد. ساختار تاریخی این مجموعه به سال 1225 و تمامی بازسازی این بنا به قرن نوزدهم برمیگردد،علاوه بر این دو پرستشگاه زیبا و مزین شده که به مردگان اختصاص دارد، در این مجموعه قرار دارند. یک لاکپشت ماده بسیار عظیم الجثه در یک محافظ شیشه ای نگهداری میشود. این مکان در مجموع مکانی بسیار دوست داشتنیست نه تنها به علت معماری فوی العاده بلکه به خاطر مردمان بسیار دوست داشتنی،شاید برای شما جالب باشد که بسیاری از جوانان محلی مراسم ازدواج خود را در این مکان برگزار میکنند.رو به روی پل قرمز این دریاچه تاتر خیابانی خیمه شب بازی برگزار میشود توسط عروسک گردانان استاد و عروسک های رنگارنگ،نمایش جنگ ها و تاریخ شهر هانوی را انجام میدهند.

نمایش خیمه شب بازی آب هانوی

در این تئاتر مدرن یک استخر آب به عنوان صحنه ای برای عروسک ها ایجاد شده است،عروسک توسط بیش از هشت عروسک پنهان شدن پشت یک صفحه نمایش بامبو کنترل می شوند.عروسک گردانی و تاتر خیمه شب بازی در این منطقه یک سنت است که شروع آن ازدلتای رودخانه ی سرخ بوده است.اجراهای امروزی معمولا شامل تعدادی از طرحهای کوتاه به جای یک داستان طولانی است، شبیه سازیه زندگی روستای باستانی، برداشت کشاورزی و رقص موجودات افسانه ای از اهداف اصلی این نوع نمایشها است. نمایش های خیمه شب بازی هانوی بیشتر درباره ی داستان های افسانه ایه این شهر و موجودات افسانه ایست.

مقبره هوشی مین هانوی 

کار ساخت و ساز این مقبره در تاریخ 2 سپتامبر 197 رسما در 1975 مرداد ماه افتتاح شد، این آرامگاه از مقبره لنین در مسکو الهام گرفته شده بود اما دارای عناصر و اشکال معماری ویتنامی متمایز، مانند سقف شیب دار. سطح خارجی از گرانیت خاکستری ساخته شده، در حالی که فضای داخلی خاکستری، سیاه و سفید و قرمز سنگ جلا هم میباشد،این ساختار 21.6 متر طول و 41.2 متر عرض دارد. میدان مقابل آرامگاه به 240 مربع سبز تقسیم شده است.باغهای اطراف مقبره نزدیک به 250 گونه مختلف از گیاهان و گل ها، همه از مناطق مختلف ویتنام را شامل میباشند،بدن مومیایی هوشی مین در سردخانه ی مرکزی(تالار مرکزی مقبره) در یک محافظ شیشه ای کم نور نگهداری میشود که توسط گارد نظامی محافظت میشود. نکته ی جالب این است که مقامات دولتی هرروز جلوی این مقبره ادای احترام میکنند. قوانین مربوط به پوشش و رفتار به شدت توسط کارکنان و نگهبانان اجرا میشود لباس ها باید حتی الامکان پوشیده باشند و سیگار کشیدن، نوشیدن، خوردن، عکاسی و مداخله های ویدیویی نیز هر نقطه در داخل مقبره مجاز نیست.

معبد ادبیات هانوی

معبد ادبیات حدود 10 دقیقه به از دریاچع ی هوان کیم قاصله دارد، این معبد در سال 1070 به دستور نوری تان تانگ ساخته شد.این معبد هانوی در ابتدا به افتخار کنفوسیوس و امروزه برای برگزاری جشن برای افرادی که رتبه های بالای دکتری کسب میکنند استفاده میشود. و همچنین معبد ادبیات اولین دانشگاه ویتنام میباشد.

خانه چوبی هوشی مین

یک نقطه توریستی در هانوی خانه ی چوبی هوشی مین است،یک خانه ی کوچیک چوبیه دو طبقه که در مقابل کاخ ریاست جمهوری هانوی واقع شده است. این مکان محلیست که هوشی مین سال های پایانیه زندگیه خود را در اینجا گذرانده است.رهبر ویتنامی هوشی مین که کاخ ریاست جمهوری را در اختیار داشت یک ساختمان لوکس به سبک معماری استعماری فرانسوی، هوشی مین، با این حال ادعا کرد که او با توجه به وضع زندگی مردم ویتنام نمی تواند در چنین کاخی زندگی کند بنابراین،هوشی مین دستور ساخت یک خانهی کوچگ چوبی خشتی درست روبهروی کاخ ریاست جمهوری را داد و تمامی سال های آخرین زندگی خود را در این مکان گذراند.

زندان هوئالو هانوی

زندان هوئالو مکانیست که در سال 1993، دولت ویتنام تصمیم گرفت که این املاک و مستغلات در مرکز شهر هانوی را می توان به شکل بهتری مورد استفاده قرار داد،بسیاری از قسمت های اصلی زندان هائولو امروزه تخریب شده و تبدیل به آسمان خراش و مرکز خرید شده اما بخشی از این جهنم هنوز هم پابرجاست که به عنوان موزه استفاده میشود، این زندان توسط فرانسوی ها ساخته و اداره میشد و هنوز هم با قدم زدن در میان این سلول های تاریخی میتوان درد و رنج زندانیان هانوی را احساس کرد.

خانه اپرا هانوی

خانه ی زیبای اپرا در سال 1911 توسط فرانسوی ها حاکم بر شهر هانوی ساخته شد،این قطعه فوق العاده از معماری نئو کلاسیک فرانسه شامل تم گوتیک بر روی درب و گنبد با ستون ، پنجره ها، بالکن ها و یک اتاق شیشه ای است.نوازندگان، بازیگران و رقصندگان بازی قوی خود را برای مخاطبان ارائه میدهند اپرا و کلاسیک یکی از جاذبه های بسیار محبوب است هانوی میباشد،خانه اپرای هانوی بزرگترین تئاتر در ویتنام است. فضای داخلی شکوه تر از قسمت بیرونی است. این مکان نقطه عطفی در معماری که دارای طیف وسیعی از اتفاقاتی از جمله اپرا محلی ویتنامی، موسیقی سنتی، باله و بسیاری از کنسرت های بین المللی است.

معبد بچما هانوی

در قلب محله قدیمی،معبد بچما هانوی قدیمی ترین معبد شهر واقع شده است که قدمت آن به قرن 11 هم برمیگردد ،حرم به کنفوسیوس در سال 1839 به این مجموعه اضافه شده است،در اصل این معبد توسط امپراطوری تایلند به افتخار به اسب سفیدی که او را به منطقه راهنمایی کرده بود جایی که او تصمیم به بنا کردن دیوارهای شهر گرفت ساخته شد. این معبد مکانیست که هرگز نباید در تور ویتنام از دست داد.

کلیسای سنت جوزف هانوی

کلیسای جامع سنت جوزف ، واقع درخیابان 40 نها چانگ ، هانوی، یک کلیسای جامع کاتولیک روم با سبک گوتیک نو، که در حدود 120 سال پیش ساخته شده است.در سال 1882، پس از فتح هانوی توسط ارتش فرانسه کلیسای جامع ساخته شد و در سال 1886. کلیسای جامع و منطقه نها چانگ تکمیل بر روی زمین که قبلا متعلق به بائو تین بتکده، که تحت سلسله نوری ساخته شده بود ساخته شد.معماری گنبد کلیسای جامع به پیروی از سبک گوتیک و طراحی کلیسای جامع پاریس است این در طول 64.5m و در عرض 20.5m با دو برج ناقوس 31.5m ارتفاع ساخته شده است هر چند ظاهر کلیسای جامع، از درب، پنجره های رنگارنگ شیشه ای، و نقاشی های مذهبی برای دکوراسیون به سبک غربی، بخش داخلی اصلی در راه ویتنامی با دو رنگ معمولی زرد و قرمز تزئین شده است. در خارج، در مقابل کلیسای جامع مجسمه مادر ماریا است.

تور ویتنام، ویتنام،تور ویتنام ارزان،قیمت تور ویتنام،تورویتنام نورورز،تور کشتی کروز ویتنام،تور هوشی مین،تور هانوی تخصص ماست.

موزه ی زنان هانوی ویتنام

با وجود اینکه یک جامعه مردسالار، ویتنام هنوز هم محفوظ است ، مکان مقدس به افتخار زنان ویتنامی وجود دارد،نه تنها 20 اکتبر در ویتنام به روز زنان اختصاص دارد بلکه یک موزه اختصاص داده شده به زنان وجود دارد.در این موزه تاریخ اخیر زنان، زنان و قومی؛ زنان و مبارزه ملی؛ انجمن زنان و فمینیسم ویتنام زنان و لباس های سنتی؛ و ویژگی های فرهنگی زنان از طریق صنایع دستی بیان شده است.همچنین نمایشگاه دائم در باب زنان معاصر،زنان در خیابان و یا جایگاه زن در خانواده وجود دارد. موزه ویتنام زنان است که قطعا ارزش یک دیدار چند ساعته، به ویژه برای کسانی که مشتاق یادگیری در مورد فرهنگ و جنسیت هستند مکان جالبیست.

روستای ابریشمی Van Phuc هانوی

واقع در ساحل رودخانه Nhue، حدود 10km جنوب غربی محله هانوی قدیمی، ون فوک روستای ابریشم بافی سنتی است و به محصولات ابریشمی با کیفیت مشهور است. در زمانی بیش از 1200 سال، ون فوک مفتخر است به روستای ابریشم باستانی که بهترین ابریشم در ویتنام است.بازدید به روستای ون فوک خواهد شد شیوه ای معمولی از یک روستای باستانی در شمال ویتنام با درخت انجیر هندی، خوب، و صدای ابریشم بافی در همه جا. راه رفتن بر روی جاده اصلی در وان فوک، گردشگران خواهد شد در جهان از ابریشم با محصولات مختلف مانند پیراهن ها، صنایع دستی، لباس ... ساخته شده از ابریشم موجود در دهکده است. برای یک دوره زمانی طولانی، ابریشم به عنوان هنر دستی بسیار ارزشمند که تنها مورد استفاده قرار گرفت برای خیاطی لباس اعضای سلطنتی و اشراف در نظر گرفته شد. زیبایی خاص ابریشم ون فوک یا ولز دونگ الهام بخش بسیاری از اشعار، آهنگ ویتنامی و فیلم ها بوده و هست. ابریشم ون فوک با ویژگی هایی همچون صاف بودن ، وزن سبک آن، و ظاهر زیبا شناخته شده است. به خصوص، یک نوع سنتی ابریشم به نام ون ابریشم در وان فوک که برای استفاده کنندگان در تابستان احساس خنکی و در زمستان گرم است. امروز، برای برآوردن تقاضا های مختلف ابریشم از بازار، ون فوک تولید ابریشم و پوشاک محصولات ابریشمی خود را گسترش داده اند، ابریشم چین و چروک، دو لایه و رنگهای بیشتر برای محصولات ابریشمی.

برج پرچم هانوی

هانوی برج پرچم نزدیک به 200 سال قدمت داردبه عنوان یکی از نمادهای هانوی است. ساخت و ساز ان در سال 1805 آغاز شد و در سال 1812 به پایان رسید، از 1894-1897 استعمار فرانسه بسیاری از ساخت و سازهای ارگ سلطنتی را نابودکرد، و برج پرچم یکی از آثار معماری نادر است که تا امروز باقی مانده است. به عنوان مثال، پرچم ویتنام برای اولین بار در بالای برج پرچم در سال 1945، پس از موفقیت انقلاب اوت، و در 10th اکتبر، 1954- روز نوسان سرمایه به احتزاز در امد؛ تصویری از برج پرچم بر روی کاغذ پول ابتدا توسط بانک مرکزی ویتنام صادر و چاپ شده است.از سال 1986، همیشه یک پرچم ملی (24m2) در بالای برج هانوی وجود دارد. یک پرچم که تنها در عرض دو تا سه هفته به طور متوسط استفاده می شود، به طوری که در یک سال،حدود 20 پرچم متناوب در آسمان هانوی به پرواز درمی ایند.

Long Bien Bridge هانوی

"هانوی" به معنی "احاطه شده توسط رودخانه" شهری که به وسیله ی استخر، دریاچه ها، رودخانه ها و پل ها احاطه شده است، Hoan Kiem دریاچه با آب سبز خاص و پل قرمز به نام HUC نماد های باستانی شهرستان زیبا و جذاب است. رودخانه سرخ و پل بلند Bien ممکن است به عنوان نماد شجاعت در جنگ است.این پل در طول اشغال این کشور توسط فرانسه ساخته شده است،هر چند پل طبق طراحی فرانسوی طراحی شده است، آن به طور مستقیم توسط کارگران ویتنامی با مصالح ساختمانی بومی جنگل مانند فو تو، ین بای، استان تانهائو، سیمان فونگ چینگ های، آهک بلند Tho و رنگ ساخته شده است، اولین پل فلزی در سراسر رودخانه سرخ در هانوی است و یکی از بزرگترین چهار پل در جهان است که در آن زمان ساخته شده است.

موزه ی انقلاب هانوی

اگر شما در حال سفر در امتداد جاده ترنسپاندر کوانگ خای یا تانگ دن هستید که از روی کنجکاوی و تحسین توسط سبک منحصر به فرد معماری فرانسه موزه ویتنام انقلاب متوقف شده اید. ساخته شده در سال 1917 مستعمره فرانسه بود، این محل در حال حاضر به نمایش آثار، مستند و نمایشگاه های پراکنده در مورد مبارزه ویتنام در تاریخ مدرن اختصاص یافته است. محتوا را به سه بخش، تقسیم می شوند؛ 1945- 1975 و 1975، در حال حاضر، که با دوره استعمار فرانسه، دوره جنگ ویتنام و دوره پس از جنگ مطابقت دارد. و به مقدار قابل توجه به طیف وسیعی از موضوعات تحت پوشش طراحی داخلی و خارجی ساختمان، که می تواند تنها در دیگر مکان های تاریخی در اوایل قرن 20 در هانوی دید تا پیدا کرد.

خانه ی تاریخی هانوی

واقع در داخل محله هانوی قدیمی، خانه باستانی در خیابان 87 ma که در اواخر قرن 20 ساخته شده بود، کاملا سالم و دست نخورده با معماری معمولی از خانه های باستانی.خانه متشکل از دو بلوک اصلی است با یک حیاط مربع در وسط در طبقه همکف، و یک بالکن کوچک در طبقه 1 مرتبط است. حیاط در مرکز ساختمان واقع شده است شامل تهویه هوا، محیا کردن خانه با نور خورشید و بادهای سرد. بالکن بالا یک مکان ایده آل برای قرار دادن گیاهان کوچک، گلدان گل برای ریبایی و تمدد اعصاب است.اتاق در طبقه همکف که مقابل خیابان برای فروش محصولات استفاده می شود، و اتاق در طبقه بعدی است اتاق نشیمن برای میزبانی از مهمانان و پرستش اجداد است. اتاقی دیگر که در پشت و متصل به اتاق نشیمن توسط یک بالکن از اتاق خواب جدا میشود.

روستای سفالگری Bat Trang هانوی

این روستا واقع در منطقه ای غنی از خاک رس است، روستا دارای مواد برای تهیه و ساخت اقلام سفالیست، ر the18th و قرن 19، با توجه به محدود سیاست تجارت خارجی Trinh به، سلسله نگوین، محصولات سفال این روستا ویتنامی به کشورهای خارجی صادر می شود، و برخی از سفالهای معروف این کشور مانند بت ترانگزساخت این روستا است . از سال 1986، به لطف اصلاحات اقتصادی و توسعه، بیشتر توجه روستا معطوف به فرصتی برای دانستن بیشتر در مورد ظروف ویتنامی از طریق صادرات محصولات سرامیکی با کیفیت شده است.

امروزه سفال این روستا مصارفی همچون کمان، فنجان، بشقاب، گلدان، بطری دارد.

بازار دونگ ژوان هانوی

اگر چه در قلب محله های قدیمی بازار نسبتا جوان در مقایسه با خیابان های اطراف. آن،واقع در مقابل بتکده Huyen تین. ساکنان قدیمی هانوی به تدریج تجارت به دلیل نزدیکی آن به رودخانه، ساخته شده است که آن را برای حمل و نقل راحتتر کالا توسعه یافته شده است.در شب ژوئیه 14 1994 ، یک آتش سوزی مهیب در قسمت پایینی بازار اتفاق افتاد که باعث آسیب 300 میلیاردی به این منطقه شد بازار امروزی که می بینید به تازگی درست مثل همان طرح قبلی پیش از آتش سوزی ساخته شده است،ساکنان محلی، دونگ ژوان عمدتا برای فروش انواع اقسام کالا ها به اینجا می ایند.

برای مشاهده قیمت تور ویتنام بر روی لینک کلیک کنید

برای اطلاع از شرایط تور ویتنام و مشاهده قیمت تور ارزان ویتنام و هزینه های سفر به ویتنام و مشاهده بهترین تور ویتنام و دریافت پکیج تور ویتنام وارد سایت آیشم شوید.